Премини към съдържанието
рибар

Инфрачервени панели за отопление с дълговълнова технология

Препоръчан отговор

Здравейте, напоследък все повече добиват популярност ето тези панели 

http://www.redsun.bg/economy-line/

Някой знае ли дали са ефективни и икономични, за отопление на средно голямо помещение ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

публикувано (редактирано)
преди 27 минути, рибар написа:

Здравейте, напоследък все повече добиват популярност ето тези панели 

http://www.redsun.bg/economy-line/

Някой знае ли дали са ефективни и икономични, за отопление на средно голямо помещение ? 

Ми то си е написано. Средно голямо аз разбирам 20кв. В зависимост от топлоизолацията ти пише от 800(ако имаш 10см топлоизолация на стените и тавана) до над 1600W ако не ти е изолирано. Това си е стандартна печка, както и да му казват. По отношение на принцип на действие има два начина да се топлиш на ток - с директно преобразуване, т.е. някакъв вид реотани и с термопомпа. При първия ефективността малко зависи от технологията...

Редактирано от flare (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Жилището не ми е топлоизолирано, тези панели обаче не затоплят въздуха в помещението а самите предмети които са в близост до тях. В един завод имаха такова инфрачервено отопление обаче беше на газ, и доста топлеше, ама трябва да си постоянно под черната тръба на отоплителят. Този вид отопление използва дълговълнови инфрачервени вълни, и не загрява въздухът, защото той е прозрачен за тях, а загрява директно предметите изложени на тях, подобно на слънчевите лъчи. Може би от това следва тяхната икономичност, в сравнение с конвенционалните печки на ток, като духалки и конвертерни радиатори. Мисля да си купя за идната зима, та затова реших да се допитам дали някой е ползвал такива и дали е доволен от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.