Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Първо да кажа, че не съм убеден, че проблемът е точно в драйвера и само в него.

Та какъв е проблема. На Windows 10 сум и ми излезе ми надпис, че мога да си изтрия предишната версия на Windows. Тъй като нямам никакво намерение някога да върна лаптопа от 10-ката на някоя по стара версия, го изтрих. И явно в тази стара версия е имало някакъв драйвер или друг важен файл, отговорен за работата на уебкамерата. През приложението Camera, се виждам, но иначе не работи нито в Скайп, нито в сайтовете, които имат такава опция. Като отворя такъв, иска ми разрешение да ползва камерата, казвам му, че може, светва диода и на мястото на моя образ излиза черен екран. Какви ли драйвери не теглих, деинсталирах ги, трих ги, други инсталирвах, от официални сайтове, от съмнителни, четох инструкции в нета, едното пробвах, другото, петото, е няма оправия за тази пуста уебкамера. Лаптопът ми е HP ProBook 4540s. Ако случаааааайно някой има идея къде е същността на проблема и как да го оправя, ще съм му мноооого благподарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си омазал драйверите без чисто нова преинсталация на самият Windows както и наново слагане на драйверите няма да минеш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-скоро ситуацията е дуга - през Windows 10 camera app работа, а през другите програми не, заради липсата на драйвър за тази камера.
Стартирай devmgmt.msc и виж има ли устройство с !
Най-добре покажи снимка на прозореца.
Виж в Control Panel > Devices and Printers > има ли камера с ! или икона на неизвестно устройство. Кликни на нея с десен бутон и избери Troubleshoot и следвай съветника.

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 33 минути, atkinson написа:

Какво значи да съм омазал драйверите?

При камери и звукови карти или кодеци стане ли проблем с драйвери или инсталация и излезе ли грешка си дотам. Оправия няма. Варианта е чисто нова преинсталация на ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълно деинсталиране на драйвъра за устройството примерно с Device Remover
Рестарт и инсталиране на драйвъра. Или инсталиране на Microsoft Camera Codec Pack

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

По-скоро ситуацията е дуга - през Windows 10 camera app работа, а през другите програми не, заради липсата на драйвър за тази камера.
Стартирай devmgmt.msc и виж иома л устройство с !
Най-0добре покажи снимка на прозореца.
Виж в Control Panel > Devices and Printers > има ли камера с ! или икона на неизвестно устройство. Кликни на нея с десен бутон и избери Troubleshoot и следвай съветника.

В Device Manager на Imaging Devices има HP HD Webcam [Fixed]. Няма въпросителна, няма удивителна.

В Control Panel липсва webcam - има ги само лаптопа и мишката.

Ето скрийншот.

beOy5j.jpg

Редактирано от atkinson (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, atkinson написа:

В Device Manager на Imaging Devices има HP HD Webcam [Fixed]

Значи има инсталиран драйвър за камерата. А в скайп в Инструментти>Настройки>Видео?

Пробвай от диспечера на устройства да деинсталираш камерата, без да маркираш истриване на файловете и рестартирай лаптопа.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, предполага се, че съм направил това, което ми каза с деинсталирането на всички възможно драйвери за уебкамерата. Като дам на Camera, няма никой. Сега въпроса е кой е правилния драйвер за уебкамерата за Windows 10 за HP ProBook 4540s, защото намерих една камара драйвери и го докарвам само до работене на Camera. Иначе никъде другаде ни в Скайп, ни в Chrome мога да използвам камерата. Познанията ми по английски са слаби, но като цяло много хора са се оплаквали, че не им работи камерата на същия модел лаптоп с Windows 10. Вчера случайно или не уебкамерата ми проработи за момент и докато рефрешна няколко сайта и пак се прецака.

Ето какво намерих по темата, но така и не мога да си реша проблема перманентно.

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/apps_windows_10-windows_skype/integrated-camera-not-working-on-skype-since/63f4ea31-4ed6-4599-909b-2c83f0450ac9

http://wccftech.com/fix-windows-10-webcam-issue-anniversary-update/

http://phpbbinstallers.net/not-working/probook-4540s-webcam-not-working-after-windows-10-update.html

https://www.macecraft.com/fix-webcam-issues-windows-10-anniversary-update/

Редактирано от atkinson (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай това:

1. В Device Manager, десен бутон върху камерата(трябва да ти е с питанка, ако си махнал драйвъра)-.Update Driver Software.

2. Browse my computer for driver software.

3. Let me pick from a list of device drivers on my computer.

4. Select USB Video Device and click Next button .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Досега не е била с питанка камерата. Като махна драйверите, цялата иконка изчезва. Като инсталирам някакъе драйвер камерата проработва, но САМО И ЕДИНСТВЕНО в Camera. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК. Без значение. Инсталирай ръчно USB Video Device. Даваш ъпдейт на драйвъра, избираш ръчно USB Video Device . Рестарт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, darco написа:

ОК. Без значение. Инсталирай ръчно USB Video Device. Даваш ъпдейт на драйвъра, избираш ръчно USB Video Device . Рестарт.

Къде да го намеря този USB Video Device?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другото, което може да е, е забрана за използване на камерата от други програми:

https://www.pingzic.com/how-to-turn-on-camera-or-webcam-in-windows-10/

let-apps-use-camera.png

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, ExaFlop написа:

Другото, което може да е, е забрана за използване на камерата от други програми:

https://www.pingzic.com/how-to-turn-on-camera-or-webcam-in-windows-10/

let-apps-use-camera.png

Не, абсурд. Проблемът е доста по-сериозен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кое точно е абсурдното? Провери ли там суитуацията?
Десктоп приложенията ти нмат достъп до камерата. Няма да се учудя ако и с микрофона има подобен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се, че това беше едно от първите неща, за които се сетих. С микрофона нямам проблем, работи си навсякъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, atkinson написа:

Разбира се, че това беше

А разбира ли се, че ние не сме ясновидци и това, което не е споделено няма как да знаем?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами добре, казвам го, проверявал съм го да не съм забранил камерата в някои приложения, но не, всичко е OK там. Но каквито и драйвери да инсталирам, не мога да си докарам уебкамерата до работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9.08.2017 г. в 2:18, atkinson написа:

Ами добре, казвам го, проверявал съм го да не съм забранил камерата в някои приложения, но не, всичко е OK там. Но каквито и драйвери да инсталирам, не мога да си докарам уебкамерата до работа.

А в диспечера на устройства под Imaging devices вижда ли се камерата? В Устройства и принтери вижда ли се камерата? В скайп в Настройки срещу Видео какво се вижда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

от самата клавиатура да не е забранена камерата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоя спамбот ви вкара и двамата в машина на времето

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 8.08.2017 г. в 17:54, atkinson написа:

Досега не е била с питанка камерата. Като махна драйверите, цялата иконка изчезва. Като инсталирам някакъе драйвер камерата проработва, но САМО И ЕДИНСТВЕНО в Camera. 

Да, това е нормално за камерите на HP. За да се ползва за каквото ида е друго - трябва да се ползва външно приложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.