Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Има към 50 компютъра в мрежа, всички са настроени да откриват мрежа и тнт, въпроса е, че във "Мрежи" се появяват някъде само 5-6, някъде 1-2, някъде 20, някъде 40, но не и всичките на всички компютри, но като се напише в Run "\\име на компютъра" се отваря съответният компютър, просто не се виждат, но реално могат да се достъпят чрез Run. 1 Главен рутер има SUPERMICRO с Pfsense 2.3.1 , 1 управляем суйч и вече към 20 други малки суйча по стаите. Всички са нови и работят добре, но защо така се получава, достъпни са имат пинг, но не се виждат като иконки в мрежата? Дори на два компютъра на 1 и също малък суйч на ХР например се виждат доста повече на Win10 5-6 само при положение, че са в 1 и същ суйч?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом имаш пинг до машините, значи няма проблем. 

По-важното е дали са в една и съща работна група/домейн, както и дали на всички машини е чекнато това:

file-and-printer-sharing.jpg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ще се видят след като се понастроят малко от тебе.

1. На виндосите (всички видове) забрани вградения firewall щом имаш хардуерен.

2. Виж настройките на мрежовата карта - всички трябва да имат един и същи маска, гейт и днс и да са в една подмрежа клас C. Ако са разделени на много мрежи от клас C в смарт суитча трябва да укажеш кой кого да вижда като подмрежи.

3. Провери дали е махната отметката на IP v6 на системите след XP.

Има още доста неща да провериш, но споделената от тебе информация е малко...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да добавя и аз нещо:
Провери в услугите стартирани ли са следните услуги:
Computer Browser
Network Location Awareness
Server
Workstation
Ако не са - задай им стартиране Automatic(Delayed) и ги стартирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всички са в 1 мрежа с еднаква маска и еднакъв GW и тнт със статични IP адреси,  Посочените услуги са пуснати и работят. Защитните стени са спрени. Странното е, че преди са се виждали и всички компютри, но всеки ден различно единият ден 50, другият ден 20 и така и напоследък само по 5-6-без да се правят никакви промени? (Не мисля, че смяната на един обикновен 5-портов суйч със друг такъв може да е причината)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Търси тогава кой е master browzer на групата и виж връзката до него. Ако не е добра - така се държи мрежата на групата - тука има, тука нема. Аз ползвам lanscan програмата, ама може и с обикновени команди в конзолата...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е уж гледах някакви команди, с които единият от сървърите ми излезе, че е мастър, ама не знам само 1 ли може да е или няколко и към него по принцип си има връзка и всеки го ползва или да продължавам да опитвам, тази програма не можах да я намеря, ако има такава, която директно да ми показва кой е мастър браузъра и ако мога да го сменя по някакъв начин? Или да ми кажете командите за cmd, защото аз намери за 1 по 1 да ги пиша и така да разбера кой е мастър браузъра, ама е пипкаво.

Пробвам една команда net view и ми дава това:

System error 1231 has occurred.

The network location cannot be reached. For information about network troubleshooting, see Windows Help.

Редактирано от gig93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка Workgroup си има мастър браузър отделен компютър от групата.

Виж за смяната е доста тегаво правенето на друг компютър като мастър браузър, но приоритета на ОС, която става мастър браузър е такъв:

1. Сървърните версиии 2003,2008,2012, 2016 са с най-голям приоритет.

2. Виндовс 2000 за настолна или сървърна версия

3. NT 4.0 сървър или воркстейшън.

4. XP Pro

5. windows 7 32/64bit.

Новите ОС (поне при мене) 8.1 и 10  хич не искат да стават мастър браузър - не знам по каква причина...

там където е описано всичко това на английски и къде може да се изтегли програмката, която ползвам.

Редактирано от krassleto
link (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.