Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,
Имам проблем с интернета от сутринта. Нямам нито на компютъра , нито на лаптопа.
Нямам и WiFi.
Рестартирах PC , пуснах troubleshoot и ми изписа " DNS Server Not Responding ".
Ще ви пратя 2 screenshot-а.
Ако ви трябва още информация пишете, защото не знам какво още трябва да добавя.

pic1.png

pic2.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами звъни си на доставчика. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с гоогълските ДНС или си провери твоите дали са правилно написани .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, adersa написа:

Пробвай с гоогълските ДНС или си провери твоите дали са правилно написани .

Проблема е на повече от 1 компютър и щом излиза грешка за ДНС проблема е на доставчика.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

рестарт на рутера

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Емил Костов написа:

Проблема е на повече от 1 компютър и щом излиза грешка за ДНС проблема е на доставчика.

Ако проблема е в доставчика щяха бързо да реагират при мен се е получавало при грешни ДНС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, adersa написа:

Ако проблема е в доставчика щяха бързо да реагират при мен се е получавало при грешни ДНС

Дали щяха бързо да реагират. Силно се съмнявам  в това.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На доставчика не му ли досаждаш регулерно не си свършва работатата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Tixomir Katev Zizi
      Здравейте приятели искам да попитам нещо. Тъй като скоро се преместих в чехия да поработя и имам малък проблем. Тук в обетовната имаме рутер който си го ползвах без никакъв проблем но ето че днес като станах и се опитах да заредя страница в мозила... не зареждаше... но иторента в който бях пуснал филми да ми се теглят вървеше перфектно даже филмите се изтеглиха... Какво е това пробвах с телефона към рутера всичко ди зарежда единствено само на лаптопа не става да се зареждат страници... Даже свързах чрез мобилни телефончето и лаптопа всичко беше перфектно помагайте много ви моля
    • от psytrip
      Здравейте,
      от версия 0.4.2 е наличен български превод на Simple DNSCrypt.
      Simple DNSCrypt е един от графичните инструменти за настройка на dnscrypt-proxy
      Официална страница: Simple DNSCrypt
      Изходен код: GitHub
      Лиценз: MIT
      Информация за принципа на работа на DNSCurve и DNSCrypt можете да намерите тук

Основни настройки

Разширени настройки
      Добавки
      Черен списък (блокиране на домейни и адреси)
      Дневник в реално време
      Моля, имайте в предвид, че използването на този софтуер служи само за криптиране на връзката между DNS сървърите. Това не Ви прави анонимни в интернет пространството!
    • Гост
      от Гост
      Правя тази тема защото не видях в нито един форум  български да се обсъждат сървърни операционни системи.
      Тук ще споделя личният си опит  относно работата със сървърна операционна система Windows Server 2008 R2 в качеството на обучаем с основни познания и опит без да се набляга на сигурност освен от части по сигурност с които съм запознат.
      Основи, инсталиране, конфигуриране, активна директория, управление на акаунти,DNS, DHCP,WDS, групови политики, присъединяване към домейн, административен темплейт Google Chrome за групови политики.
      За начало ще споделя материали на български и английски, които ще бъдат въвеждащи, колкото и да са скучни  те, ще трябва да се прочетат.
      Някои неща ще се разберат от първият път а други в процеса на работа.
      След това ще демонстрирам някои основни възможности на администрирането на практика.
      До като оформя цялата тема може да ми отнеме седмица две.
      Темата ще е полезна само за лица които се занимават с информационни технологии и имат познания по мрежи и операционни системи.
      На всички останали потребители може да им се стори трудно.
      За практическите упражнения ще ви е нужен един по мощен компютър на който да сложите сървърната операционна система и в тази система със сървърната операционна система да подкарате виртуална машина с клиентска операционна система било XP или 7. Дори можете да ползвате и още една физическа машина със 7 или xp. Така ще можете да упражнявате администриране на две машини от сървъра, една виртуална и една физическа, които да бъдат в една локална мрежа.

Основни познания по сървърната операционна система могат да се постигнат с тези материали:

Server 2008 (на български)
      https://drive.google.com/file/d/0BwVZQQnU1Yx-eW1Vd2Z4aEczNzQ/view?usp=sharing

Server 2008 R2 (на български)
      https://drive.google.com/file/d/0BwVZQQnU1Yx-TDMzdXJUVlg5V2s/view?usp=sharing

Server 2008 R2 (на английски)
      https://drive.google.com/file/d/0BwVZQQnU1Yx-X2hINFdCYVZuTGM/view?usp=sharing

Прикачвам още материали за четене:

Малка документация за Server 2008 R2 от Mикрософт
      https://drive.google.com/file/d/0BwVZQQnU1Yx-QnhoMEx3eWJlY2M/view?usp=sharing 

Презентация за Server 2008 R2
      https://drive.google.com/file/d/0BwVZQQnU1Yx-Y0VCNjM3TXlxZnM/view?usp=sharing

Относно инсталацията, тя не е много сложна. Както всеки Windows.
      Само трябва да се внимава за едни директории по време на инсталацията.
      Тези директории желателно е да бъдат посочени в партишън различен от системният.
      По подразбиране в инсталацията е посочен системният партишън.
      Става въпрос за локацията на NTDS и SYSVOL.
      Също така след инсталацията не трябва да се пускат фийчъри и роли.
      Първото нещо, което трябва да се направи е да се провери в девайс мениджъра кои устройства са с въпросителни.
      Трябва да се инсталират съответните драйвери съобразени със сървърната операционна система и хардуера, чрез използване на само подписани и сертифицирани драйвери от производителите или от Микрософт.
      След това трябва да се активира операционната система с ключ или да си останете на пробен период.
      След това трябва да актуализирате сървърната операционна система.
      Ако сте направили всички тези неща, системата е готова да се ползва за администриране.

След като съм прочел всички материали, съм гледал тези видеа за активната директория:

След като съм приключил с активната директория се създават акаунти, ако използвате като мен за да се самообучавате една виртуална клиентска машина и една физическа, съответно създавате  два акаунта.

Домейнът ви тук за учебни цели е желателно да завършва на .test .
      Трябва да си настроите и DNS-а на сървъра.
      Подсказвам в reverse lookup zone трябва да добавите адрес, ако мрежата ви е 172.16.0.0 с маска 255.255.255.0 то тук адресът който трябва да се добави е 0.16.172.
      В мрежовите настройки на адаптера трябва да сложите статични данни.
      Например ако мрежата ви е 172.16.0.0 за адрес на сървъра в TCP/IP V4 трябва да напишете 172.16.0.2 ако гетуейът за изход от мрежата ви е 172.16.0.1, съответно маска 255.255.255.0 и съответно гетуей 172.16.0.1.
      За DNS слагате лууп бек адреса на сървъра който е 127.0.0.1 а за втори DNS слагате 8.8.8.8.
      Едва след като изпълните тези неща вече можете да присъедините клиентските машини към домейна на сървъра.
      Присъединяването на клиентските машини към домейна става с посочване на домейн име в настройките на клиентската машина и съответно въвеждане на администраторско име и парола. 
      Клиентите и сървърът задължително трябва да са в една локална мрежа.
      В мрежовите настройки на клиентските машини се въвеждат статични данни.
      Например за едната клиентска машина:
      172.16.0.3
      255.255.255.0
      172.16.0.1
      172.16.0.2
      8.8.8.8
      За другата машина ще е така:
      172.16.0.4
      255.255.255.0
      172.16.0.1
      172.16.0.2
      8.8.8.8
      Едва след това ще можете да присъедините клиентските машини към домейна на сървъра.
      Като изпълните това, от всяка машина съответно ще можете да се логнете в съответните акаунти създадени от сървъра в активната директория.
      За да ви е максимално удобно трябва да си пуснете ремоут десктопа поне до физическата машина за да можете да правите промени по физическата клиентска машина директно от сървъра без ходене до физическата машина.

След това съм разглеждал тези видеа относно груповите политики:

След груповите политики съм разгледал WDS, като за WDS съм разгледал две решения микрософтско интегрирано в ролята на сървърната операционна система WDS или с малкото приложение Serva.
      След това съм разгледал и импортването на административен темплейт към груповите политики за сигурност на Google Chrome.

По надолу ще споделя мои лични видеа от прилагане на научените неща и някакви основни административни операции по контрол и ограничения:

Тук показвам как се прави прав UTP кабел:
      Тук показвам как може бързо и лесно да се ресетват паролите на локалните акаунти на клиентските машини от сървъра ако са в неговият домейн.

Тук показвам работа с груповите политики:
      Тук показвам как може да се постигне достъп до директория през мрежа с команди през команд промпта:
      Тук показвам постигнатият резултат след пускането на WDS в сървърната ОС:
      А тук показвам WDS през малкото приложение Serva:
      Тук демонстрирам заключване на акаунт след 3 погрешно въведени пароли за определен интервал от време и тяхното отключване от сървъра по всяко време, постига се чрез груповите политики:
      Тези видеа са за административният темплейт за Google Chrome:

Определено не съм дал всичко на готово и нивото ми е базова.

• от claraoswald
      Първо малко пред история - майка ми си забрави паролата за абв и макар и многото ни опити не успяхме да я възстановим и се наложи да и направя нова поща. Но ето тук идва и проблема, защото тази същата стара поща я използва и във фейсбук. И миналата седмица и преинсталира windows-a при което естествено всичките и запазени пароли се изтриха. И сега не може да влезе във фейсбук, но не може и да даде да и пратят нова парола, защото ще я пратят, на пощата, в която не можем да влезем. И въпросите ми са:
      -как може това да се оправи?
      -или поне как да и хакна фейсбук профила или поне старата поща в абв, за да мога да и сменя паролата?
      и един въпрос, който няма общо с темата и предварително се извинявам, защото сигурно е много глупав, но си признавам че по принцип не съм от най-големите разбирачки на компютрите, но преди ми бяхте давали много полезни съвети, затова реших отново да се обърна към вас - използвам windows 7 и от време на време в гугъл хром постоянно ми се показва dns_probe_finished_bad_congif. Използвам услугите на булсатком, които ми казаха че проблема е в мен и трябва да извикам някой, който да ми оправи dns сървъва, но като ги знам колко са "компетентни" не съм сигурна дали това наистина е вярно. Защото преди имах проблеми с интернета и отново ми казаха по телефона, че проблема е в компютъра ми, а накрая се оказа, че беше в техния рутер. Затова искам да питам - в този случай прави ли са?
    • от DarkEdge
      (

Dns Jumper v1.0.6

Лиценз: безплатен
      Официална страница: Sordum.org

Линк за изтегляне: Dns Jumper v1.0.6 (542 КБ)

Забележка: В добавка към изтегленото от дадения по-горе линк, изтеглете си прикачения фай, преименувайте го от DnsJumper.ini.txt на DnsJumper.ini и го пуснете в папката на изпълнимия файл, като разрешите заместването му. Този файл съдържа езиковия интерфейс (български от мен) и добавени от мен няколко български DNS сървъра.
      DnsJumper.ini.txt
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.