Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,приятели искам да си принтирам сам вкъщи снимки от лаптопа но си нямам и идея за какво иде реч. Може ли да ме насочите принтер или  скенер да взема. Ако може някое линкче откаде да го взема. Гледам дигитален принтер и има още няколко  някаква идея ако може да кажете каква е разликата. Принтера ще се използва само на лаптоп и няма да се разнася. Слагам го в стаята ми и не мърда. Не отивам до еконта защото и баща ми има някакви неща от работата които са отскоро и ще ни трябва. Благодаря предварително :D.Бюджетът  да е около 150 200лв. Незнам дали едното другото или и двете искам просто да си принтирам нещата ако е по добре и двете  и ако ще си върша повече работа него ще взема. Неразбирам кое какво прави

Редактирано от Tod Din (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принтер, скенер или и двете? Искаш да са отделни устройства или едно комбинирано? Какъв ти е бюджета?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Емил Костов написа:

Принтер, скенер или и двете? Искаш да са отделни устройства или едно комбинирано? Какъв ти е бюджета?

150 200лв

преди 19 минути, Емил Костов написа:

:D.Бюджетът  да е около 150 200лв. Незнам дали едното другото или и двете искам просто да си принтирам нещата ако е по добре и двете  и ако ще си върша повече работа него ще взема. Неразбирам кое какво прави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Tod Din написа:

Здравейте,приятели искам да си принтирам сам вкъщи снимки от лаптопа но си нямам и идея за какво иде реч. Може ли да ме насочите принтер или  скенер да взема. Ако може някое линкче откаде да го взема. Гледам дигитален принтер и има още няколко  някаква идея ако може да кажете каква е разликата. Принтера ще се използва само на лаптоп и няма да се разнася. Слагам го в стаята ми и не мърда. Не отивам до еконта защото и баща ми има някакви неща от работата които са отскоро и ще ни трябва. Благодаря предварително :D.Бюджетът  да е около 150 200лв. Незнам дали едното другото или и двете искам просто да си принтирам нещата ако е по добре и двете  и ако ще си върша повече работа него ще взема. Неразбирам кое какво прави

Не сте уточнил принтирането на снимките дали ще е черно -бяло или цветно. Ако е второто, то в рамките до 200 лева няма как да стане. Още повече да е и комбинация със скенер. Говоря за лазерен принтер. От мастилено струйните няма да сте доволен след презареждането на принтера с консумативи. Или казано на прост език - вторият или третият път, консумативите ви надхвърлят бюджета на целият принтер.

Редактирано от ****** (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цветно и за каква сума говорим? И след като е цветно кое е по добре скенер принтер или и двете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Tod Din написа:

Цветно и за каква сума говорим? И след като е цветно кое е по добре скенер принтер или и двете

Най добре е принтер. Скенера е за сканиране на снимки и друга информация. Що се касае до цветен принтер, то като нов цените са от 300 лева нагоре. Не забравяйте, че ще е необходимо и купуване на консумативи за принтера за печат.Иначе се спираме на мастилено струен, печатащ добре първите 2-3 зареждания и цена до към 200 лева максимум и след изразходване на консумативите го захвърляте в кюшето като непотребна вещ. И друго! Мастилено струйният принтер иска периодично печатане, за да не засъхват главите на мастилниците, което я го правите, я не!

Ето Ви примерни линкове за черно бяло и цветно копиране. Първият линк е само принтери а вторият - мултифункционални:

https://ardes.bg/mfu-printeri-i-skeneri/printeri

https://ardes.bg/mfu-printeri-i-skeneri/multifunktsionalni-ustroystva

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да видиш и принтечетата Selphy серията на Canon. Цената им е в бюджета ти, 150 - 200 лв, но консуматива се продава отделно. Консуматива е 70-80 лв за 108 (по спомен) снимки. Включва цветовете и хартия за снимките. Формата, пак по спомен, е стандартен 13х8 см :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пуснал съм Ви линкове! Разгледайте ги. Към всеки модел е написано какъв е принтера - лазерен или масилено-струен и цветен или черно бял. Предложението на колегата също е много добро, но не зная дали ще ви хареса след употребата  - или след първото зареждане с консуматив. Или с две думи - три пъти зареждане по 80 лева=240 лева. Принтерите са устройства, които ползват консумативи, които са все още скъпи за голяма част от населението. Още повече, когато консумативите са оригинални - от фирмата, произвела принтера!

Ето:      https://www.canon.bg/for_home/product_finder/printers/direct_photo/selphy_cp910/

https://www.pazaruvaj.com/printeri-c3134/canon/selphy-cp910-p214801010/?gclid=EAIaIQobChMIg8HJpNPr1QIVV2wbCh1faQAbEAAYAiAAEgLO6PD_BwE

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи най добре е лазерен вместо мастилоструен и цветен нали така. Благодаря за предложенията ще ги видя утре че ми се доспа и ще кажа на кое съм се спрял да кажете как е. Лека вечер

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Tod Din написа:

Значи най добре е лазерен вместо мастилоструен и цветен нали така. Благодаря за предложенията ще ги видя утре че ми се доспа и ще кажа на кое съм се спрял да кажете как е. Лека вечер

Лазерните също биват черно бели и цветни. Цветните са доста по скъпи от черно-белите и от там и техните консумативи, но е най добре, да е лазерен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Серията Ink Advantage (мастило) на HP е с доста прилична цена на консуматива. 20-ина лв на цвят за 550-600 копия (консуматив N655). Лазерните са на цени от 120-130лв за 1600 копия , за цвят. Тия копия са при 5% покритие на страницата (текстов печат), за снимки отива много повече мастило и съответно много по малко копия :) Въпросните принтери на HP са около 250 лв, с включен консуматив, зареден на 100%,  при повечето принтери първия консуматив е на около 50-60%. Събери малко мнения и тогава купувай. Може би и други колеги ще пишат по темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Масленоструйните са подходящи за офис ,където се използват всеки ден! Ако се използват рядко мастилото засъхва и може лесно да запече  цветовете на главата! Какво имам предвид: Принципът на масленоструйния принтер е ,че за да изкара цвят-мастило нагрява главата  за да се разшири мастилото и да излезне за да печати. Когато се остави дълго време без да работи мастилото засъхва и задръства отвора за изход на цветовете. За загряването следи датчик и след като няма мастило за печат ,а трябва да се нагрява още- при Канон  принтерите дава се грешка b200  , При HP  просто няма печат на запечения цвят  ит.н.Лазерните принтери нямат такъв проблем , но значително са по-скъпи . Лично аз препоръчва лазерен принтер,  ако трябва да мине време за да си събера достатъчно пари.

ПС В Тубата има много клипове как да се чистят главите на масленостр. принтери ,но не винаги  се получава. Като  се напише например грешка b200 в Гуглето или в Тубата ще видете за какво става въпрос.

Редактирано от bigiadri (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не препоръчвам мастилен принтер, колегите казаха вече защо. Препоръчвам употребата или нов на лазерен цветен принтер нисък клас, ако не гоните мега качество качество. Скенер, юе ти трябва, ако копирате документи и т.н. Все ще ви се наложи да го ползвате. За нов, повечето ги дават без тонер, кеото ще ти струва още около 100 лв за оригинален и по-малко за пълнен или някой измислен, при който обаче няма гаранция дали няма да цапа, да вади линии, ако е неправилно пълнен и/или осветен или че изобщо ще работи. Втора употреба принтер, ако си купиш, ще можеш да си купиш и нова глава..., малко по-далавера е :D:D:D

Цени за нови:

https://www.emag.bg/cveten-lazeren-printer-samsung-sl-c430-see/pd/DTGS4YBBM/

Препоръчвам - https://www.emag.bg/lazeren-printer-canon-i-sensys-lbp7018c-cveten-cr4896b004aa/pd/D5F0VMBBM/

https://www.emag.bg/printer-kyocera-cveten-a4-p5021cdn/pd/DJT3YNBBM/

Втора употреба: Най-евтиния и сравнително хубав -  https://www.olx.bg/ad/lazeren-printer-kyocera-1100-ID6xlTw.html#2a27dc8659

И други втора употреба: https://www.olx.bg/ads/q-лазерен-цветен-принтер/?search[description]=1&search[order]=filter_float_price%3Aasc

Редактирано от Сервиз За Компютри Пловдив (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.