Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,понеже скоро трябва да си взимам нов монитор гледам във магазините за интернет пазаруване , че се предлагат основно два типа 1920х1080.Единия със VGA порт/ясно че приема аналогово/,другия вид цифрово със HDMI.Понеже себестойността на двата вида се различава искам да попитам във самия образ има ли разлика спрямо конвертора в монитора?В момента съм със LG Flatron W2242S и имам преход цифров>аналогов.GPU-то ми е Palit GTX1050TI.

Редактирано от Horatio Caine (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата ти има 3 цифрови изхода - DVI, Display Port и HDMI. Взимаш си монитор, който има поне един от тях като вход, свързваш със съответния кабел, и спираш да се занимаваш с VGA, конвертори, и други подобни.

ПП. За домашно - виж в Google какво е "конвектор", че така си за бисерите ;) .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама верно си е за бисерите , иначе би била добра идея да си се грея от монитора :D:D:D Все още разглеждам моделите около 22инча и имам доста време :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вземи си ips 22-24  инча

с  hdmi  изход и дисплей порт гледай да  няма  единствено  vga   букса ...

те влачи 

http://www.vario.bg/compare/21602;21601

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости.

1) VGA входът не пречи с нищо, важното е да има цифров.

2) Не е нужно да има едновременно HDMI и DisplayPort, единият стига (може и да е DVI).

3) Като говорим за монитори - Philips е най-скапаната марка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликите в цената идват предимно от вида на матрицата и екстрите които имат различните монитори.

Аз също бих ти препоръчал IPS матрица.В момента матриците на LG са може би най-добрите и много от другите производители ги вграждат в мониторите си.

Ето от тук може сам да видиш подробности за повечето монитори, които са на пазара  и сам да прецениш и сравниш различните марки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 45 минути, Kamen Zhelyazkov написа:

Аз също бих ти препоръчал IPS матрица.В момента матриците на LG са може би най-добрите и много от другите производители ги вграждат в мониторите си.

По принцип не уважавам LG като марка. За мен това е по-евтин вариант на Samsung - гледат техните изделия, и се мъчат да ги имитират. Обаче ...

В къщи имам 42" телевизор Panasonic, и 24" монитор HP. Избирал съм ги дълго време, с много тестове на живо, като държа предимно на добрата картина и точното цветопредаване. Оказа се обаче, че и в двата уреда матрицата е производство ... да, именно на LG :) .

Така че се присъединявам към препоръката на колегата. Само ще добавя, ако бюджетът го позволява, да се избере монитор без ШИМ, за да не натоварва очите при по-дълго използване.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Засега си харесах ето този - AOC I2475SXJ.Имам още десетина дни да разглеждам пък ако нещо друго не ми хване окото ще е този :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И накрая си взех този - Philips.Гледах и доста със IPS матрици но ме отказа шумът при черен фон :D  Благодаря на всички отзовали се!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам проблем с  монитор АОС- точния модел не помня, мисля че е 22 инча. Какъв е проблема- ами от време на време се изключва, няма проблем с кабелите, вкарани са докрай, монитора е статичен. Когато се изключи, трябва да изчакам около 20-30 секунди преди да натисна копчето за  да тръгне пак, иначе не тръгва. От сутринта го е правил досега поне 5-6 пъти. Преди няколко дни пак го направи, но не толкова пъти.  От какво може да е?

Извинявам се че пиша в темата на колегата, просто не смятам за необходимо да пускам нова

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разровичкай му се в настройките да не би да му е включен някакъв таймер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Horatio Caine написа:

@v_tin Монитора нов ли е?

Kaто години- може би 5-6, като ползуване около 2 години

преди 1 час, ivaylo71 написа:

Разровичкай му се в настройките да не би да му е включен някакъв таймер.

До преди една седмица не беше включено нищо, започна от една седмица- тоест преди една седмица се самоизключи 2-3 пъти сам, днес отново- 5-6 пъти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мене може би е тръгнал,пробвай да му ресетнеш всички настройки от неговото си меню може да помогне..:ohmy:
Ако продължава най-вероятно ще си е за сервиз.
Пробвал ли си с друг захранващ кабел?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм пробвал друг кабел, проблемът е че съм в германия и да отида на сервиз най вероятно ще ми струва колкото нов монитор, така че за сега така ще карам. Само ме учудва че за около 2-2,5 години започна да прави такива неща. Предишния с тръба го изхвърлих, ако знаех щях да си го запазя

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.