Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, рових се из интернет и попаднах на някакъв вид копане - Cloud mining. Намерих един сайт, който е що-годе известен, който предлага тази услуга. Това е фирма, която се занимава с копане на криптовалути, т.е предлагат ти някаква малка част от производителността на машините им за определни пари и те оставят да си копаеш, като не плащаш никакви месечни такси. Та въпроса ми е дали това е оферта и заслужава ли си инвестицията? Според мен от една страна мисля, че е добре, тъй като ти предлагат 2 години копане за определена цена, за тези 2 години няма да плащаш токът, който си изхабил в копане, няма да плащаш за никакъв хардуер. Не съм се занимавал никога с копане на какъвто и да е вид криптовалута, интересно ми е и реших да попитам, ще съм благодарен на някой, ако ми обясни малко по-надълбоко нещата.

Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

замириса ми на пирамидка още от пъврите 2 реда .

- за определени пари те оставят да копаеш .....   крипто валутите са с непостоянен курс  днес може да са левче килото утре 1000 лв

накратко може да не може да си покриеш такста за копаене.

Редактирано от Yvan Sergeev (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Cloud Mining-а е доста по рискован вариант за копаене на валути заради пирамидите който представляват този тип услуга.Копал съм Монеро със 460ка за 3седмици само за проба и със сегашния курс на валутата имам около 30лв.Ако искаш да се занимаваш със копаене ти трябва доста капитал за риг и да намериш радеон карти което си е доста трудно в момента.Аз не бих се доверил във облачното копаене.Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тези които предлагат  услугата  играят на сигурно  а риска си остава за твоя сметка в следващите 2 години.  плюс това  може и да има  клаузи предполагам срещу фалиране и ако не им е изгодно  обявяват  фалит като преди тва си прекарат паричките в кеш  долари и рубли  по  топлите островчета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, ама има ли разлика ако инвестираш в хардуер или в cloud mining, вярно след това хардуера можеш да го продадеш, не знам... ти така и така ще си изкопаеш каквото ще си изкопаеш, ако не ти е изгодна цената, чакаш докато не хареса.

П.П: Какво ще рече пирамидка?

Редактирано от Second to none (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш пари и дори да се окаже пирамида и да изгориш давай.Аз бих дал тази сума за хардуер,който носи парите направо при мен и не се занимавам със 3ти лица.Не бих рискувал със облачното.:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, Second to none написа:

П.П: Какво ще рече пирамидка?

посредници

копам домати- левче

тоя къде идва да ги зима с камиона ги продава на 2 лева

у магазина 3 лв

у ресторанта 5 лв

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там е проблемът, че не ми се дават толкова много пари за хардуер, а и трябва да се охлаждат тези компоненти някак си.. Токът и той струва пари.. Мислех си за нещо от сорта на 500 кича да хвърля в сайта и да видя какво ще излезе..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Second to none написа:

Там е проблемът, че не ми се дават толкова много пари за хардуер, а и трябва да се охлаждат тези компоненти някак си.. Токът и той струва пари.. Мислех си за нещо от сорта на 500 кича да хвърля в сайта и да видя какво ще излезе..

евтиното излиза скъпо >.....

може да си направиш сметка ако имаш инфо колко стурва тока там където е хардуера ако е  по-скъп от бг определено няма сметка

още не се е родил балъка където ще те замеря  с пари

тези които  предлагат  услугата са си преценели каква да е таксата че да са на печалба

даже  си е чиста математика .....

ти ако не си  направиш една сметка   на един лист черно на бяло колко пари  ще дадеш и колко може да изкараш средно 

по добре не се занимавай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен не толкова колкото да печелят, а за да имат по-сигурни приходи? Т.е в крайна сметка не е добър варианта така ли да разбирам, все пак ако има някой, който го е изпробвал ще съм му благодарен, ако сподели малко информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Second to none написа:

И какво ми пречи ти като копаеш на мои машини да си прибирам аз парите от теб? Все пак те ти дават виртуален сървър с определен капацитет, ама ти си предоставяш цялата информация. Щом те не са тръгнали да копаят за себе си, а чакат будали, значи не е изгодно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Питоня написа:

И какво ми пречи ти като копаеш на мои машини да си прибирам аз парите от теб? Все пак те ти дават виртуален сървър с определен капацитет, ама ти си предоставяш цялата информация. Щом те не са тръгнали да копаят за себе си, а чакат будали, значи не е изгодно.

Звучи странно най-вероятно, в момента гледам разни клипчета и се интерисувам, ще видя какво ще направя накрая...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Second to none написа:

Звучи странно най-вероятно, в момента гледам разни клипчета и се интерисувам, ще видя какво ще направя накрая...

Ми освен да направя един такъв сайт, да ти прибирам абонамент и да ти прибирам и "печалбата"? :D

• Харесва ми 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Питоня написа:

Ми освен да направя един такъв сайт, да ти прибирам абонамент и да ти прибирам и "печалбата"? :D

Не знам, защо реагирате така остро, вярно човек може да се опари, но докато не пробваш няма да разбереш... :D
Чета из интернет някакви мнения, съмнява ме да са купени всичките .. :D

Гадното е, че се попада и на такива статийки, които бързо те разобеждават ..

Добре де, отказах се в крайна сметка, по-добре да не се занимавам с глупости..

Редактирано от Second to none (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Second to none написа:

Гадното е, че има се попада и на такива статийки, които бързо те разобеждават ..Добре де, отказах се в крайна сметка, по-добре да не се занимавам с глупости..

В момента миньорството на биткоини няма голяма печалба.
Самото миньорство е да обработваш транзакциите. Системата се хаква почти невъзможно, защото всички които копаят държат списъка на транзакциите на своите компютри, няма как да подправиш всички едновременно.
Плащат ти да си счетоводител. Обаче трудността е висока вече. Има твърде много специализиран хардуер като ASIC-ци, които копаят по-бързо от някой настолен компютър с видео карта. Те лапват по-голямата част, защото имат изчислителна мощ, а вкъщи шансът за теб намалява.
От момента в който пуснаха големи ферми за копаене на биткоини се обезсмисли копаенето с по-достъпен хардуер.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.