Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
geffy

Почистване на лаптоп и и малко количество термо паста

Препоръчан отговор

Здравейте , след купването на лаптопа ми преди 3 години реших да отворя лаптопа за да го почистя от прах , като след това установих че термопастата която е била поставена се намира в силно намалено количество около чиповете ,вероятно това е причината от известно време самият лаптоп да видга температура до 80 градуса.Въпроса ми е каква термична паста би била добре да се купи за моят лаптоп  и имали значение термопастата към модела и спецификата на чиповете :
Lenovo G710

Intel core I3 -4000 M

NVIDIA GeForce GT 820M 2GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И след смяна на термопастата пак ще ти вдига 80 градуса ако го товариш ( особено с игри). Nvidia картата просто си е печка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята е да не го товаря много , след като сменя пастата , а всъщност има ли разлика и каква ще разликата при поставяне на новата , трябва ли да е някаква специфична или всякаква става ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, geffy написа:

... около чиповете...

Пастата се поставя върху, а не около чиповете.

Потърси си маркова паста в най-малката расфасовка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за предложението , а другото което се вижда под вентилаторчето е това : Какво трябва да означава ?

21533539_1927647444154206_464863505_o.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От самата пластмаса е, няма нищо притеснително. Важно е, между радиаторчето и перката да няма насъбрани прах и косми и вентилатора да работи нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, geffy написа:

Този червеникав цвят или е нормално ?

Това се е получило от греенето. Нормално е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от g-p xayc
      Здравейте.Имам лаптоп Lenovo Flex 15 и отскоро имам следния проблем.
      Залях с вода платката, която служи за пускането на лаптопа, две усб-та и копчето за Биос.Попринцип тази платка се свързва с лентов кабел към дънната платка.
      Когато я бях залял лаптопа не тръгваше.След това махнах платката и когато допитах лентовия кабел до крачетата на платката лаптопа тръгваше.Проблема, е че когато лаптопа работи около 40-50 мин просто изгасва, без предупреждение, без да прегрява, просто гасне, пускам го пак по този начин включва се и пак изгасва след 40-50 мин работа.Въпроса ми е проблема породен ли е от проблемната платка или някъде другаде да го търся.Пробвах с Убунти на флашка и пак същата работа.Благодаря ви, хубав ден.
    • от Meтodi Meтodiev
      Здравейте колеги,
      Безкрайно тъжен, ядосан и депресиран съм в последните месеци, и то заради представянето на видеокартите ми на лаптопа. Той е на 2 години и половина. Марката е Lenovo Idaepad y510p. GPU -Nvidia 755m x2. 
      Проблемите са ежедневни, не мога да играя игрите си като хората. Постоянно крашва и пише, че rending device-a спира и се възстановява, видеокартите стигат едни луди температури. Въобще не е възможно да се случи реална работа с тях. А преди година и нещо не беше така. Беше носен понеже беше в гаранция на сервиз и беше отбелязано, че има проблем с видеото, но не е бил пипан изобщо. Мога ли да подам жалба в сервиза при такъв случай? Или въобще посъветвайте ме какво да направя...
      едит 1: в най-лошия случай, кажете колко ще струва ремонтът за смяна на видеокартата ( и дали е възможен с друг вид видеокарта)?
    • от Darina Timoteeva
      Здравейте! Както виждате по заглавието, ми е нужна помощ за отключването на фигура на дадения телефон по-горе. Търсих из всички сайтове, доста пъти пробвах паролата, но каквото и да правя нито иска да се отключи, нито да се блокира... Ако някой има добри съвети, ще се радвам да ми ги препоръча. Благодаря ви предварително!
    • от Metko Maslev
      Камерата се включва сама дори и на заключен екран,поне 2 пъти дневно.
      Иска и разрешения за достъп.
      Някой имал ли е същия проблем?
    • от dadino
      Имам Lenovo A328. Проблемът е, че просто не иска да стартира. Днеска изгасна от нищото. Когато го включа, се показва надписа Lenovo и отдолу - powered by Android и просто застива. Пробвах да влизам в recovery, като го върнах до фабричните настройки и нямаше ефект. Преди да стане това, доста пъти се изключваше и ставаше по същия начин, но след няколко рестарта се оправяше (като вадя батерията), а сега просто си стои така.
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.