Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Купих MSI nVidia GT 710 1GB DDR3 от въпросния сайт. Определящи бяха цената, OpenGL 4.5 и конфигурацията. Мощност на картата 19W с препоръчително захранване 300W, изчисления базирани на конфигурация с i-7.

Моят компютър е Dell OptiPlex 745 SFF обновен с 8GB/667Mhz рам и един хард Hitachi-2TB/7200rpm. Процесор (не е обновяван) Intel E6600/2400Ghz, PSU 275W от които 3,3V и 5V = 105W(NOT EXCEED), 12V ~ 170W.

Проблемът: черен екран за секунда и после съобщение "display driver stopped responding and has recovered". Съобщението за грешка се появи същия ден след инсталирането на картата. За 10 часа работа се появява поне 2-3 пъти. Нерядко след събуждане на PC-то от sleep.

Изпробвах това без успех. Според един калкулатор излиза, че проблемът е именно в общата мощност на 3,3V и 5V - снимка 2. Не знам, за това заглавието е такова. Картата се охлажда с добавен вентилатор. Температурата според сензорите е 31°C. Без вентилатор стига 45°C, но не чакам да стигне повече. Без екстремни експерименти!

Spoiler

Най-често - но не единствено - проблемът се проявяше при работа с Epic, а по-рядко с IE и Brave. Установих, че на full screen поточно видео насича, а звукът пращи, пука и насича. При видео и аудио файловете от компютъра не съм установил такива проблеми. Не играя игри. Но тъй като с IE и Brave проявленията бяха далеч по-рядко разгледах им настройките и забелязах, че е чекнато "Use hardware acceleration when available", чекнах го и в Epic. Във full screen вече няма проблем, но произволно проблемът с екрана и последвалото съобщението се появява.

Spoiler

Днес забелязах нещо любопитно за мен. На снимка 1 съм го посочил. След инсталирането на картата и последната версия на драйвера за нея (не бета) от NVidia, стартирах рейтинга и резултатът беше  като  на снимката. Не знам кога, какво, как и защо се е променило, но днес резултатът беше посоченият в червено. Нищо не съм пипал. А този резултат от снимката (без червеното) се появи при повторен рейтинг днес, тоест същият като първоначалния.

Няма артефакти. След премигването аерото изчезва и отнема секунди за да се възстанови първоначалния облик на интерфейса. Ново 20. Тази сутрин при стартирането се появи една мигаща черта (знаете точно преди зареждането на системата) и така си остана, докато не го изключих от мрежата. След което стартира без проблем. 

clp7C2A.jpg   clp3209.jpg

Редактирано от Lautrec (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще следа темата,моето захранване 280,а ще си взимам Gt 730 тя май точи повече

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, baikolio95 написа:

С този драйвер ли си ?

Не.С 385.41.

Какъв е този гейминг драйвер? Когато търсех виж какво ми излиза. Не мога да намаля снимка. иначе няма да се вижда.

clpD030.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://download.msi.com/uti_exe/LiveUpdate.zip

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Lautrec написа:

Не.С 385.41.

Какъв е този гейминг драйвер?

Драйвера е същия и е последния. Съвета ми е, да пробваш с няколко по-стари драйвера, като преди инсталацията на следващия почистваш с DDU.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, baikolio95 написа:

Драйвера е същия и е последния. Съвета ми е, да пробваш с няколко по-стари драйвера, като преди инсталацията на следващия почистваш с DDU.

Бях с по-стар драйвер, онзи от CD-то. Като че ли с него беше по-зле. С DDU го премахнах (в Safe Mode режим) и инсталирах последния. Доста по-добре се държи, но проблемът не изчезна.

Все още го обмислям, но все по сериозно се замислям дали да не купя захранване за 15 лв. колкото за тест. Ако калкулаторът е верен общата мощност на 3,3V и 5V ще се окажат проблем. В крайна сметка всички напрежения се формират от един трансформатор. Ако паднат +12V поради прекомерна консумация това би трябвало да се отрази и на общата мощност. Може би греша, но ми звучи логично.

До колкото ми е известно PCI-E слотовете са с обратна съвместимост (май така се казваше), но за слотът на моя Dell пише следното: PCI-E 1a - x1: 5 Gbps; PCI-E 1a x16: 80 Gbps, но GT710 е PCI-E 2.0- x8

Възможно ли е без наличие на артефакти проблемът да е хардуерен, тоест дефектна карта? 14 дневният срок изтича, разполагам само с 4 дена, ако реша да я връщам. Рисковано ли е да пусна един burn in test без споменатия вентилатор?

Изключвайки (за момент) хардуерни проблеми остават само два варианта. Единият е този (без деинсталирането) и последният и най-екстремен преинсталиране на ОС.

Spoiler

Много концепции в един пост. Ако това затруднява някого моля да бъда извинен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Често марковите сглобки не приемат всякакъв хардуер. Виждал съм подобни проблеми с несъвместимост, и решението е просто да се пробва с друга карта. Не смятам, че за захранването ти ще е проблем товара на такава смешна картичка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/9/2017 в 16:42, baikolio95 написа:

Често марковите сглобки не приемат всякакъв хардуер. Виждал съм подобни проблеми с несъвместимост, ...................

И мен ме споходи същата мисъл. Е това, не може да се върне, така че здраве да е. Вчера и днес само един път се появи проблемът. Никога вече брандово PC.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.