Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Windows 10 Prо - лек преход от 32 към 64 битова версия

penman
 Сподели

Препоръчан отговор

От близо две години си ползвам Windows 10 Pro 32 битовата версия. Чак сега случайно разбрах, че процесорът ми е 64 битов и може 

да мина на 64 бита ОС. Доста се смях, защото си мислех, че разбирам от компютри, а то .......Станалото станало.....продължаваме напред, 

както се казва. В живота се случват какви ли не изненади и вероятно затова е толкова забавен и интересен. 

Има хора се женят и чак след 20 години разбират, че живеят не с "ангелче", а с "чудовище". :shock11:

Но на въпроса - има ли лесен начин да премина директно на 64 битова версия на Windows 10 Pro, чрез ъпгрейд или е нужна пълна 

преинсталация? :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако си с до 3GB RAM включително, няма нужда да минаваш на 64-битова версия. За да се използва повече от 3GB RAM от системата е нужно тя да е 64-битова.

Относно ъпгрейда 32 към 64 без чиста инсталация - няма такъв вариант.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, baikolio95 написа:

Ако си с до 3GB RAM включително, няма нужда да минаваш на 64-битова версия. За да се използва повече от 3GB RAM от системата е нужно тя да е 64-битова.

Относно ъпгрейда 32 към 64 без чиста инсталация - няма такъв вариант.

Там е работата, че компютъра ми е само с 1 гб рам. Сега съм пуснал тема, че търся да купувам нов, защото този вече 

се задъхва. Тогава видях, че новите вървят с 64 битови версии на ОС. Аз се надявах да си прехвърля нещата от стария на 

новия, но явно всичко ще се настройва наново. :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 години по-късно...

Пробвай да инсталираш service pack 1 или service pack 2 в който има вграден 64 bit за да инсталираш без да преинсталираш Windows

https://support.microsoft.com/en-us/windows/install-windows-7-service-pack-1-sp1-b3da2c0f-cdb6-0572-8596-bab972897f61 

Windows 7 64-bit (x64)

Download

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На 1GB RAM 64 битовата версия ще дърпа повече RAM. Както дадоха вече съвет 64 бита само от 4 GB RAM и нагоре.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 15.01.2022 г. в 22:39, COMFORT написа:

Пробвай да инсталираш service pack 1 или service pack 2 в който има вграден 64 bit за да инсталираш без да преинсталираш Windows

https://support.microsoft.com/en-us/windows/install-windows-7-service-pack-1-sp1-b3da2c0f-cdb6-0572-8596-bab972897f61 

Windows 7 64-bit (x64)

Download

И как предлагаш да направи даунгрейд от Win 10 към Win 7?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

на 18.01.2022 г. в 12:37, цър-вул написа:

И как предлагаш да направи даунгрейд от Win 10 към Win 7?

Аз пък се чудя за този SP2 за Win7 :wub:

Dell имаха инсталационен диск  с вградени ъпдейти  и го водеха нещо като SP2 ама 

Download Dell Windows 7 Pro OEM Skylake Reinstallation.iso - Windows 11 Installation Guides (dellwindowsreinstallationguide.com)

image.png.7ca8a0b3e3a0ccbd62baaf9b29235813.png

Редактирано от nikssi (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 10 минути, nikssi написа:

Аз пък се чудя за този SP2 за Win7 :wub:

Видях го, ама не ми се издребняваше...
https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/all/how-to-obtain-and-install-windows-7-sp2/c2c7009f-3a10-4199-9c89-48e1e883051e

Цитат

Note: Remember, since Microsoft isn't calling this update a service pack, the version number listed in System Properties will remain Windows 7 SP1.

Официално няма издаден Windows 7 SP2

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Публикацията ви съдържа термини, които не допускаме! Моля, редактирайте съдържанието си и премахнете подчертаните думи по-долу. Ако замените букви от думата със звездички или друго, за да заобиколите това предупреждение, профилът ви ще бъде блокиран и наказан!
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...