Премини към съдържанието
Rewivo

Windows 10 Prо - лек преход от 32 към 64 битова версия

Препоръчан отговор

От близо две години си ползвам Windows 10 Pro 32 битовата версия. Чак сега случайно разбрах, че процесорът ми е 64 битов и може 

да мина на 64 бита ОС. Доста се смях, защото си мислех, че разбирам от компютри, а то .......Станалото станало.....продължаваме напред, 

както се казва. В живота се случват какви ли не изненади и вероятно затова е толкова забавен и интересен. 

Има хора се женят и чак след 20 години разбират, че живеят не с "ангелче", а с "чудовище". :shock11:

Но на въпроса - има ли лесен начин да премина директно на 64 битова версия на Windows 10 Pro, чрез ъпгрейд или е нужна пълна 

преинсталация? :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си с до 3GB RAM включително, няма нужда да минаваш на 64-битова версия. За да се използва повече от 3GB RAM от системата е нужно тя да е 64-битова.

Относно ъпгрейда 32 към 64 без чиста инсталация - няма такъв вариант.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, baikolio95 написа:

Ако си с до 3GB RAM включително, няма нужда да минаваш на 64-битова версия. За да се използва повече от 3GB RAM от системата е нужно тя да е 64-битова.

Относно ъпгрейда 32 към 64 без чиста инсталация - няма такъв вариант.

Там е работата, че компютъра ми е само с 1 гб рам. Сега съм пуснал тема, че търся да купувам нов, защото този вече 

се задъхва. Тогава видях, че новите вървят с 64 битови версии на ОС. Аз се надявах да си прехвърля нещата от стария на 

новия, но явно всичко ще се настройва наново. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Nedkych
      Здравейте. Проблема е следния, Дори след преинсталация с windows 10 pro/home, след инсталиране на драивери които съм изтеглил на ново от официалните саитове на дъно, графика. След вкючване на компа или стоене в аидъл по дълго време при опит да кликна на някоя икона от десктопа, иконите ту изчезват ту се появяват. Тази сутрин не го бях изключвал за вечерта и като седнах гледам, че сами примигват. Не-знам що за кофти бъг е това. Когато натисна Win+D или отворя нещо от старта, се оправят. По принцим от както съм със две ССД-та в раид 0 странни неща се случват ми се струва, но незнам дали е от това. Някои зблъсквал ли се е с този проблем, знае ли каква е причината. По принцип някои от нещата които правя след преинсталация са, задавам перформанс пауър план и изклучвам паркирането на ядрата със страничен софт. Конфигурацията на раида ми е по дефалт от дъното. Благодаря предварително и приятно изкарване на новата година.
    • от YanV13
      Здравейте!
      Ползвам Windows 10 Pro x64 на лаптопа си, по принцип съм много доволен от работата си с тази ОС и нямам проблеми с него с изключение на 2 дребни.
      При първия проблем лаптопа се включва нормално стига до десктоп зарежда си там програмките и след около 30 секунди се само изключва напълно.Не го прави винаги, дори рядко, но го прави.Изключил съм заспивания, хибернации, бързи стартирания, но пак го прави.
      Другия проблем предполагам, че е свързан нещо с драйвъри и някаква вид съвместимост между ОС и хардуер, но все пак да го спомена.Понякога когато изключвам лаптопа във времето след екрана, на който пише "Изключване" и вече изключено положение картината се размазва много яко.
      Лаптопа е Тошиба L755  с 8гб рам, Нвидиа 520м 1гб, core i5 2450m.

п.п. Чета разни мнения, че 10-ката често "пише" върху твърдия диск и имало опасност от доста бързо износване..има ли нещо вярно?
    • от DarkEdge
      Десен клик по старт бутона и се избира Command Prompt (Run as Admin). Копира се текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.

dism /online /cleanup-image /restorehealth и натисни Enter
      sfc /scannow
      powershell
      и се натиска Enter
      Копира се  текста от по-долу и в черния прозорец се кликва с десен бутон.
      Get-AppXPackage -AllUsers |Where-Object {$_.InstallLocation -like “*SystemApps*”} | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml”}
      и се натиска Enter

Натиска се WIN + L  и се проверява. Вече трябва да се вижда екрана на Windows Spotlight.

Ако това не помогне:
      1) Забранява се Windows Spotlight в Settings.
      a) Start > Settings > Personalization

b) Избера се Picture или Slideshow за фон на Lock screen.

2) Стартираа се File Explorer с Win + E.
      Под View се кликва Show/hide и се  слага отметка на Hidden items.

3) Отваря се папка
      %localappdata%\Packages\Microsoft.Windows.ContentDeliveryManager_<Package ID>\LocalState\Assets
      (копира се получерния текст и се поставя в адресната лента на Windows Explorer и се натиска Enter)

Изберат се всички файлове в папка Assets , натиска се клавиш Delete.

4) Разрешава се Windows Spotlight в Settings. 
      Избира се Windows Spotlight за фон.

Натиска се WIN + L и се проверява. Би трябвало да се види екранът на Windows Spotlight.
    • от Tosashi8
      Здравейте . Преди около 8 часа излезе някакъв нов ъпдейт на лаптопа ми и беше доста голям тъй като беше заел доста място в C: и оставаха едва няколко GB свободни . Посочих рестарт и ъпдейт , всичко вървеше както трябва от начало , зареди на 100% и тръгна да се рестартира , появи се черен екран и по средата белите точици които се въртят в кръг и показват , че уж зарежда ... и така вече повече от 7 часа стои на тях . Пробвах  преди малко ctrl +alt +del и да го изключа от пауър бутона , не става .  
      Някой ако помогне ще съм много благодарен , поздрави .
    • от Roki_03
      Имам проблем с възпроизвеждането на видео в Windows 10!
      Когато пусна видео клип с добро качество, плеъра го възпроизвежда с лошо качество. На Windows 7 нямах този проблем.
      Благодаря предварително!
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.