Премини към съдържанието
backinblack

БГ локализация на Webmin/Virtualmin

Препоръчан отговор

Често срещам мнението, че за някои видове софтуер, БГ локализацията излишна, че този, който го ползва трябва да знае английски и все от този род коментари. В същото време, гледам примерно руснаците, всякакъв софтуер им е преведен на руски и се ползва на роден език. Не са само те така. От друга страна, добрия превод не е никак проста работа! Аз лично, ползвам и Уиндоус и Линукс, но Уиндоус-а локализиран на български направо ме отвращава, но Линукс-а го ползвам на БГ, защото е много добре преведен. 

Има един много добър инструмент Уебмин и Виртуалмин за управление и настройки на Линукс сървъри и е с отворен код под ГПЛ лиценз. Предвидена е в него локализация на български и като гледам, някой преди време я е започнал, но и отдавна се е отказал. Някой ентусиаст дали ще се навие да се заеме с превода на български и да го направим по-масово използван, а също така и да подпомогнем разработчиците му. 

Аз бих дарил някой лев за тази кауза. Не казвам да платя за локализацията му, защото знам, че това е доста трудоемка работа да се преведе целия и то на ниво, че да се харесва превода и да се ползва. У нас, този инструмент се ползва от доста потребители за графично администриране на Линукс системи и бих казал, че от всички инструменти за тази цел, това е най-добре и пълно развития инструмент. Ще се радвам и други, ако подпомогнат каузата било с дарение към този, който се наеме или по друг начин. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.