Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Мога ли да видя IP на Фейсбук профил?

Препоръчан отговор

Здравейте, има ли начин да разбера IP на Фейсбук профил, да разбера от кого  и къде е направен, фалшив ли е, един вид да го проследя?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може, ако си администратор на FB платформата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, Емил Костов написа:

Може, ако си администратор на FB платформата.

То за администраторите във Фейсбук е ясно, имам предвид обикновени потребители (като мен например).

Стана един случай тука, един фалшив профил праща покана на приятелката ми, има само една профилна снимка, имам подозрения, обаче не съм сигурен. За това питам има ли вариант да разбера кой е направил този профил, от къде е направен или да разбера кой е човека.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 4 часа, Емил44 написа:

То за администраторите във Фейсбук е ясно, имам предвид обикновени потребители (като мен например).

Стана един случай тука, един фалшив профил праща покана на приятелката ми, има само една профилна снимка, имам подозрения, обаче не съм сигурен. За това питам има ли вариант да разбера кой е направил този профил, от къде е направен или да разбера кой е човека.

Не, не можеш. Ако беше така нямаше да има интернет въобще.И вземи се разбери с приятелката си.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 12 минути, Емил Костов написа:

Не, не можеш. Ако беше така нямаше да има интернет въобще.И вземи се разбери с приятелката си.

Не не, нещо не си разбрал. Фалшивия профил тормози приятелката ми.  До колкото клипа, изгледах го, но нещо не се получава.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, Емил44 написа:

Не не, нещо не си разбрал. Фалшивия профил тормози приятелката ми.  До колкото клипа, изгледах го, но нещо не се получава.

Ами блокирайте го или го докладвайте на администрацията на ФБ. Иначе няма как да го проследиш. Виждам, че си умен мъж и ти давам следния пример. Отивам с лаптопа в едно кафе, където има Free WIFI. Логвам се от там и те притеснявам. Ти намираш IP адреса и кафето, но те нямат вина за извършеното действие.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 38 минути, Емил Костов написа:

Ами блокирайте го или го докладвайте на администрацията на ФБ. Иначе няма как да го проследиш. Виждам, че си умен мъж и ти давам следния пример. Отивам с лаптопа в едно кафе, където има Free WIFI. Логвам се от там и те притеснявам. Ти намираш IP адреса и кафето, но те нямат вина за извършеното действие.

Благодаря, така и ще направя. Все пак трябваше да опитам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 години по-късно...

Имам следния въпрос : През 2017 г. открадват телефона на дъщеря ми . Наскоро чрез него се влиза в неин профил  във Фейсбук. Получава съобщение в пощата си за това с ИП адреса. Тя отива в полицията , там делото било закрито и я препращат в киберотдела ,където и казват , че не могат нищо да направят т. е. не им се разправя. Та мисълта ми е : Какво  може да се направи , ако имаш ИП и приблизително мястото.

Адресът е: 95.142.126.138   Frankfurt Am Main,Hessen ,DE. Ако някой от вас ,може да намери от този адрес  повече информация , много любопитно ще ми бъде да я науча.Нищо повече.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 3 месеца по-късно...
на 9.10.2020 г. в 8:01, bigiadri написа:

Имам следния въпрос : През 2017 г. открадват телефона на дъщеря ми . Наскоро чрез него се влиза в неин профил  във Фейсбук. Получава съобщение в пощата си за това с ИП адреса. Тя отива в полицията , там делото било закрито и я препращат в киберотдела ,където и казват , че не могат нищо да направят т. е. не им се разправя. Та мисълта ми е : Какво  може да се направи , ако имаш ИП и приблизително мястото.

Адресът е: 95.142.126.138   Frankfurt Am Main,Hessen ,DE. Ако някой от вас ,може да намери от този адрес  повече информация , много любопитно ще ми бъде да я науча.Нищо повече.

преди 15 минути, Петко Станчев написа:

https://cleantalk.org/blacklists/95.142.126.138?show_api=1#owner 

дано ви помогне

Би трябвало да има начин за проследяване

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване