Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

the guest    0

Здравейте,

Наскоро случайно попаднах на семейните  боновите книжки и реших да се поинтересувам
    имаме общо 4, които са вложени в 4 различни приватизационни фонда
    от 3 имаме депозитарни разписки /98г./ а от единия само поименно удостоверения /за 25 безналични акции по 1000 лв./
    Моля за съвет или да ме насочите към някой ИП, за да видя дали може нещо да се направи с тях
    Най вече се интересувам сега още акциите ли са си 25 или може да са различни според увеличение на капитала
    имали значение че тогава номинала е 1000 лева / май е станал  1 лев сега/ ,как могат да се търгуват и т.н.
    Сега като гледам два от тези фонда се търгуват свободно, единият е някакво инвестиционно дружество от закрит тип
    а последния въобще никъде го няма :) / или аз не съм го открил/

Предварително благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Silvering    3537

Първонвиж в Комисията по финансов надзор дали тва са предприятията, те имат регистър. После, за да установиш какво аджеба притежаваш, се обърни към самото предпривтие/холдинг или каквото е там. Ако има увеличение на капитала, те ще ти кажат. И трето, ако ще търсиш дивиденти, имай напредвид че имат давностен срок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    djagi    1869

Аз навремето от първата вълна, с две бонови книжки взех 10 акции на Шератон и 10 акции в някакъв измислен фонд. Важното е, че 10 акции от Шератон успях да ги осребря успешно, по спомен, след като две-три години получавах някакъв дивидент, май 100 лева годишно, накрая ги продадох за около 1000 лева, което си бяха много пари, според мен като сегашни 2-3 хиляди или повече. Втората вълна беше измама, но на първата можеше нещо да се направи и да се спечелят пари, макар и малко, ако участваш сам, разбира се. Фондовете поначало бяха измама. Мой приятел направи доста пари от семейните бонови книжки, ако не се лъжа, взе над 15 хиляди.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове
    the guest    0
    преди 5 часа, ined написа:

Полезна статия....излиза че би трябвало да имаме 225 акции в момента:)...ще взема да ги прозвъня в понеделник, да видим какво ще кажат

Сподели този отговор

Линк към този отговор
    Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Този сайт използва бисквитки (cookies), за най-доброто потребителско изживяване. С използването му, вие приемате нашите Условия за ползване.