Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет.

Може ли радио за кола да се "нагоди" да работи на 220 волта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, слагаш едно захранване 12V/5A или повече и ще работи.
п.п Не знам дали си струва. Захранването ще ти излезе 20-30лв, колкото едно обикновено радио.

Редактирано от Питоня (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, прав си. Ценово не си струва. Лесно мога да си купя радио. Мен ме "човърка" да накарам едно нещо да сработи. Имам две радиа за кола, които работят. Имам и няколко колонки от счупена ДВД система. Плюс антена и готово. Въпросът е в захранването. Можеш ли да ми кажеш повече за захранването. От компютър става ли ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, 2249 написа:

Да, прав си. Ценово не си струва. Лесно мога да си купя радио. Мен ме "човърка" да накарам едно нещо да сработи. Имам две радиа за кола, които работят. Имам и няколко колонки от счупена ДВД система. Плюс антена и готово. Въпросът е в захранването. Можеш ли да ми кажеш повече за захранването. От компютър става ли ?

Аз използвам от компютър. СД за кола и към него авто усилвател и на края буфер 200W с е колонки. Колонките са си към СД-то а буфера е към усилвателя.

http://prikachi.com/images/276/3552276R.jpg

Редактирано от nikolela (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом захранване от компютър става - супер. Само дето трябва да се разбере кои точно са кабелите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

12 волта - ЖЪЛТ, маса - кой да е ЧЕРЕН!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И комп захранване става, но може да трябва да му се сложи товар и на 5V линия, защото ако се натовари само едната, може да се изключи. В компютъра има товар на всички линии. Това зависи от захранването как е проектирано.
Ама пробвай и виж. Но комп захранване пак е 20-30лв втора ръка и ако нямаш..пак даваш пари..

Редактирано от Питоня (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно такова от OLX или Bazar.BG и системата заспива.

https://www.sandacite.bg/транзисторен-токоизправител-тст-12-5/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, Питоня написа:

И комп захранване става, но може да трябва да му се сложи товар и на 5V линия, защото ако се натовари само едната, може да се изключи. В компютъра има товар на всички линии. Това зависи от захранването как е проектирано.
Ама пробвай и виж. Но комп захранване пак е 20-30лв втора ръка и ако нямаш..пак даваш пари..

Имам 2-3 работещи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.