Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Проблема е, че като го сложа в usb-то на кайто и да е лаптоп издава страннен шум,и не иска да ми го отвори в  my computer, иначе го разпознава като включен хард.

Какво може да се направи?

Поздрави!

1505889994418-942274873.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, което се вижда не е дискът.
Пробвай следното:
В диспечера кликни View > Devices by connection.
Сега разгръщай последвателно:
>ACPIx64-basedPC
>PCI Express Root Complex
>контролер с USB иконка и продължаваш да рзгръщаш, докато се покаже ДИСК!
Има повече от един клон и ако не намериш в единия клон, разгърни другия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, не си разгърнал докрай дървото!!! има два клна с USB които трябва да се разгърнат, за да с покаже поне USB/SATA контролерът

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре, а сега.

1505893278424-1868139535.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А, е те това ти е контролерът, хо дискът го няма. Прилича на дал фира.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съмнява ме, че няма решение на проблема, а спасяване на данни е скъпичко удоволствие. Е, зависи от съдържанието...
Тук във форума има един участник, който е мноого в час със спасяването на данни - @Samo

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И как да стане, като не се вижда в Device manager

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От това, което е дал, не е много ясно какво и дали се вижда там. Нищо не му струва да погледне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Радослав Матев написа:

не е много ясно

Правилният словоред е "Не ми е много ясно"
А ситуацията показва разпознат SATA/USB контролер и към него няма разпознато закачено устройство (в случая твърдият диск, т.е. липсващото устройствослед WD My Passport 25E1 USB Device).
Няма как в управлението на дисковете да се види диск, който не е разпознат от диспечера на устройства.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Лайка
      Служебният ми хард диск е нещо такова - https://www.amazon.ca/Passport-Ultra-Portable-External-WDBGPU0010BBK-NESN/dp/B00W8XXRPM
      Ползвам го от около 2 години за да си пренасям работата от служебния до домашния лаптоп и обратно. Вчера си записах един куп файлове с информация и пакетирания работен файл от една програма в една папчица. Днеска я отварям на домашния компютър, обаче папката с работния файл не ми дава да я отворя. Връщам се една директория назад и после обратно и папката е изчезнала. Рестартирах и пак гледам - само нещата записани до определен час на деня. Естествено работата е важна и спешна :).
      Сега съм пуснала EaseUS да въстанови нещо, ако може. Има ли някой опит с такива неща? Защо така става? Нещо аз ли съм направила или диска се е прецакал? Има ли шанс да се въстановят файловете като пусна диска на служебния компютър?
    • от Crowe
      Смятам скоро да си купя нов харддиск и един бърз преглед на цените чрез Pazaruvaj.com разкри следното:
      1TB WD Black (WD1003FZEX) - 153лв.
      2TB Seagate (ST2000DM001) - 153лв.
      2ТB Toshiba P300 ( HDWD10EZSTA) - 163лв.
      2TB WD Black (WD2003FZEX) - 258лв.

Та както става ясно от заглавието, чудя се дали тази допълнителна гаранция при Black серията ще е от значение, при положение че фактически плащаш двойно повече за дадено ниво капацитет.
      Относно SSD: ясни са ми предимствата им, и ще си купя такова към края на годината заедно с нов процесор/дъно/рам (дано тоя Зен да се окаже сполучлив).
      Вашето мнение?
    • от Gogo456
      Реших да си сглобя нов компютър и се допитвам до вас за избора на части. Бюджета най-много ще бъде 1 300 лева, нито лев повече!!! Монитор и периферия имам така, че няма да има нужда. Ето и компоненти които съм избрал (някои от тях съм взел от друга тема):
      Core i5 4460 GIGABYTE GA-B85M-D2V SAPPHIRE R9 280 3G GD5 OC W/BO 1TB WD Cavair Blue PSU FORTRON HYPER 500 500W Kingston 8GB DDR3 1600 CM Force 500 Количка

Кутията ще я купувам от един сервиз, тъй като я няма в Никем. След няколко дни заминавам на море и може да нямам възможност да пиша. Поздрави!
    • от VLBG
      Здравейте. Работя от близо година с Кубунту, и въпреки недостатъчните знания, с доста четене по форумите досега се оправях криво ляво при даден проблем.  Обаче за последното се обърках. Имам проблем с работата на външен хард. Трябва да прехвърля няколко големи видео файла всеки по 12 гигабайта , на 1 терабайт WD , които после да се четат от компютър под Уин. Няма проблем, прехвърлих ги, обаче уин-а при включване на външния хард казва че първо трябва да се форматира. Няма начин, викам си нещо се е омазало, форматирах го на NTFS и създадох една празна папка. Слагам го на линукса - няма никой. Показва хард, обаче няма нищо на него. След повторно упражнение същата работа се получи, само дето при последното вкарване под линукс не можех да създавам нищо на диска. Сега пак го форматирах под уин и не го пипам изобщо. На компа с Кубунту имам инсталиран Virtual Box с уин ХР, дали с него ще може някак си да се пръхвърлят файловете, или трябва някаква генерална гимнастика с външния хард?
    • от Gesh91
      Здравейте,
      Извинявам се ако вече има тема за този диск, но искам да питам.

Искам да си купя външен хард диск за следните неща:
      [*]Да си тегля файлове, филми, торенти директно на него (без да ги запазвам първо на вътрешния диск и после да ги прехвърлям). Ще се старая да го държа включен само до колкото е необходимо - за теглене и/или гледане. [*]Да е сравнително мобилен.

За сега съм се спрял на следния диск: Segate Expansion 2TB, 3.5inch, 7200RPM, 32MB. Гледах го тук:

http://www.emag.bg/v-nshen-hard-disk-seagate-expansion-2tb-3-5inch-7200-ob-min-32mb-usb-3-0-cheren-stbv2000200/pd/ERW6TBBBM/
       Основните въпроси които имам са:
      [*]До колко дълго е добре да стои включен. Дали с казаното горе не надвишавам времето. [*]Може ли да прегрява лесно (голям обем, 7200RPM). [*]Смятам да го използвам с USB 3.0. Дали скоростта на трансфер ще е достатъчна. Напр.: гледане на FullHD филм директно от него. [*]Предполагам, че проблеми със съвместимостта не би трябвало да има(Windows 8.1).

NAS станция като цяло не искам да си взимам колкото и да е удобна.

Ако имате и други предложения за устройства, те са добре дошли.

Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.