Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Току що получих писмо от фирмата за софтуер "Ашампо" с предупреждение, че CCleaner е хакната и употребата и е опасна. За повече информация виж снимката на екрана.

Screenshot_2017-09-20-19-40-33.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, B3M2W0 написа:

Току що получих писмо от фирмата за софтуер "Ашампо" с предупреждение, че CCleaner е хакната и употребата и е опасна. За повече информация виж снимката на екрана.

Screenshot_2017-09-20-19-40-33.png

По принцип, подобни "чистачи" са си опасни! Толкова ли не можете да отделите 5-10 минути в седмицата да си почистите ръчно регистрите и другите неща?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко са закъснели от Ашампу с предложението на заместител на CCleaner. :ph34r:
Е, пазар...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз си го свалям проблеми нема пълна тишина от есет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега прочетох за атаката на Ccleaner и още ползвам старата версия на лаптопа вчера за последно използвах програмата за почистване и прочетох че се предавали данни и за ип адреси та днеска слетобяд стана нещо странно на нета на лаптопа там го ползвам с кабел изведнъж спря  не дойде до 17 часа и звъннах на доставчика да пусна заявка и те нямат при тях регистриране на спиране на нета и се чудеха от какво е мене ме съмнява да не е от Ccleaner  ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 52 минути, adersa написа:

Сега прочетох за атаката на Ccleaner и още ползвам старата версия на лаптопа вчера за последно използвах програмата за почистване и прочетох че се предавали данни и за ип адреси та днеска слетобяд стана нещо странно на нета на лаптопа там го ползвам с кабел изведнъж спря  не дойде до 17 часа и звъннах на доставчика да пусна заявка и те нямат при тях регистриране на спиране на нета и се чудеха от какво е мене ме съмнява да не е от Ccleaner  ?

Ако си с версия 5.33 я деинсталирай и качи съвсем новата 5.35 или другия случай 5,34. Тя ще те подкани за новата 5.35 . Успех.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Утре като дойдат техниците ще се разбере какво е спряло нета та аз тази сутрин го платих егати тъпата работа . съседа до мен има аз нямам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, adersa написа:

Ти луд ли си, няма как от това да си спира интернета. Най - малко ако имаш антивирусна и всички и е обновен, а и не само защитна стена, ако има проблем тя би трябвало да покаже, че има проблем. На друго нещо се дължи проблема с спирането на интернета ти. А и може да не е от теб, а от самия доставчик....

И само да вметна, че проблеми може да имат хора, които са със старата версия на програмата, а именно 5.33 версия, която е хакната. Версия 5.34 не е, както и новата 5.35. Така, че според мен, само тези които са със старата версия може да са пострадалите, а пък и надали ще има толкова проплакали хората от програмата именно в България. 

Редактирано от KnoX (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, street racer написа:

Толкова ли не можете да отделите 5-10 минути в седмицата да си почистите ръчно регистрите и другите неща?

Съвсем прав си. Преди време тази програма изтри системен файл (конфигурация на системата) и уиндоусът замина. От тогава тя не присъства в моите компютри, а почистването всеки ден в края правя с  Ashampoo WinOptimizer 12, работи без грешка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ползвам портативка, версия 5.28.6005

имате ли инфо, дали е хакната, щото все още нямам оплаквания от нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, дръндю написа:

ползвам портативка, версия 5.28.6005

имате ли инфо, дали е хакната, щото все още нямам оплаквания от нея

Не е. Само версията 5.33 е била хакната. Аваст ми съобщина ма емайла и на мен, че е хакната. Хубаво е да е обновиш до най - новата версия. ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При мене проблеми със 5.34 версия няма. Продължавам да съм с нея. Преди два часа сканирах с Аваст и МБАМ, безплатната версия и не откриха нищо. МБАМ ползвам същата версия като твоята.

Има нещо друго, ако си бил с 5.33 версия, ако си е обновил до новата версия, но преди това ако не си я деинсталирал по стандартния начин от "Контрол панел" или с някоя другa програма, която върши това, може да има остатъци от 5.33, която да ти създават този проблем.

П.п  - Един съвет от мене, когато има нова актуализация на която и да е програма, е хубава старата версия да се деинсталира и след това да се премахнат всички остатъци от старата версия и тогава да се инсталира новата версия. Иначе мазало ще стане, а и след време може да се окаже, че след ъпдейтването, без деинсталирането на старата версия да започнат проблеми. Това, че има актуализация дадена програма, е хубаво старата версия да се деинсталира и след това отново инсталира, но вече новата версия. На лаптопа ми инсталирах 5.35 версия и никога програма не ми направи проблем. И само да ти вметна, че 5.34 версия е старата, а 5.35 е новата версия на програмата.

Редактирано от KnoX (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно това ми е чудно,защото деинсталирах старата версия преди да инсталирам 5.34

п.п - явно нещо е останало и се появи в новата.Сега всичко е чисто.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Viktor Yanakiev написа:

Точно това ми е чудно,защото деинсталирах старата версия преди да инсталирам 5.34

п.п - явно нещо е останало и се появи в новата.Сега всичко е чисто.

Дори и в самият сайт на производителя на програмата, признават, че е била хакната 5.33 версия, но сега всичко е нормално и няма никаква опасно за хората, които ползват програмата, дори и с по стари версий.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, street racer написа:

Толкова ли не можете да отделите 5-10 минути в седмицата да си почистите ръчно регистрите и другите неща?

То това е още по-опасно. Един грешно затрит регистър и системата ти е довиждане.

преди 1 час, KnoX написа:

При мене проблеми със 5.34 версия няма. Продължавам да съм с нея. Преди два часа сканирах с Аваст и МБАМ, безплатната версия и не откриха нищо. МБАМ ползвам същата версия като твоята.

Има нещо друго, ако си бил с 5.33 версия, ако си е обновил до новата версия, но преди това ако не си я деинсталирал по стандартния начин от "Контрол панел" или с някоя другa програма, която върши това, може да има остатъци от 5.33, която да ти създават този проблем.

П.п  - Един съвет от мене, когато има нова актуализация на която и да е програма, е хубава старата версия да се деинсталира и след това да се премахнат всички остатъци от старата версия и тогава да се инсталира новата версия. Иначе мазало ще стане, а и след време може да се окаже, че след ъпдейтването, без деинсталирането на старата версия да започнат проблеми. Това, че има актуализация дадена програма, е хубаво старата версия да се деинсталира и след това отново инсталира, но вече новата версия. На лаптопа ми инсталирах 5.35 версия и никога програма не ми направи проблем. И само да ти вметна, че 5.34 версия е старата, а 5.35 е новата версия на програмата.

Това се отнася само за 32 битовата версия на програмата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eclipse2G - Не съм убеден, дали е само за 32-битовата версия на програмата. Макар че едва ли това има толкова голямо значение. Още повече, че производителите на програмата са реагирали и всичко е нормално вече. В този свят да искаш хакери и да хакват разни неща. Случило се , ще продължава да се случва, не е хубаво, но факт. Мисля си, че паниката от темата е излишна. То не че е имало де, но все пак....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вметна нещо, че вече всички които ползва програмата,  трябва да премине към 5.35 версия, тъй като по старите версий функцийте на програмата не работят правилно. !! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 21.09.2017 г. в 21:03, KnoX написа:

В този свят да искаш хакери и да хакват разни неща.

Не се наричат хакери , а кракери! ;)

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.