Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте. Имам лаптоп Asus X550VC от известно време ми създава проблеми забива без причина и понякога не иска дори да зареди а след преинсталация всичко се оправя.Осъмних се в хард диска и изтеглих програмата HDTunePRo. Наистина ми излезе грешка,но досега не съм имал подобен проблем и незнам какво точно означава,ще бъда благодарен ако някой може да ми помогне.Прикачвам снимка с грешката ако трябва ще пусна и допълнителни тестове просто незнам какви. Благодаря предварително.

21-ñ_ïò___ð_-2017_17-01.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш уменията да направиш следното, може и да имаш късмет да ползваш диска още неопределено време, но без да съхраняваш важни неща, които не са копирани на друг носител или качени в облак.

Сваляш проблемния диск и го свързваш към настолен компютър или намираш кутия с USB и го свързваш към лаптопа. Копираш си важните неща, защото в следващата стъпка диска ще се форматира на ниско ниво.

Теглиш и стартираш тази програмка - HDD LLF Low Level Format Tool

Внимавай кой диск ще маркираш, за да няма после вайкане и псуване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Бях го оставил цяла нощ да търси лоши сектори с Drrevitalize и намери 230 сектора от които успя да поправи само един. Засега ще слагам хард диска от стария ми лаптоп а този ще опитам да го възстановя. Приятен ден :)

Едит: Тази сутрин пуснах HDD Regenerator и възстанови 1684 сектора и сега в HDD Sentiel ми показва 70% здраве а вчера беше само 7% но сигурно пак ще стане така.

Редактирано от Kamen Koichev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сложих стария но и той е в почти същото състояние. Ако някой може да ми препоръча марка защото евентуално ще взимам нов а сега незнам кой са по добри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, Kamen Koichev написа:

Сложих стария но и той е в почти същото състояние. Ако някой може да ми препоръча марка защото евентуално ще взимам нов а сега незнам кой са по добри.

Без значение каква марка ще вземеш. А този диск може да го използваш като втори докато умре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Kamen Koichev написа:

Мислил ли си за вариант със SSD и HDD на мястото на записвачката след време, или външен на USB ? Какъв е максималния ти бюджет и какъв обем диск ще ти стигне ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 48 минути, baikolio95 написа:

Мислил ли си за вариант със SSD и HDD на мястото на записвачката след време, или външен на USB ? Какъв е максималния ти бюджет и какъв обем диск ще ти стигне ?

Ами не ми трябва много място да речем 250 ГБ ми е напълно достатъчно. За бюджета да кажем до 100 лева въпросът е да е хубава марка,защото съм чел доста негативни мнения за някой модели хард дискове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За всяка марка има негативни мнения тъй като на всяка се развалят. Гледай кой е с повече гаранция при близка цена и избери него.

Така или иначе за тези пари не можеш да очакваш нищо особено. Моделите с 5 години гаранция почват от 140 лв. тоест за твоя бюджет ще са с 3 г. максимум.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Kamen Koichev написа:

Ами не ми трябва много място да речем 250 ГБ ми е напълно достатъчно. За бюджета да кажем до 100 лева въпросът е да е хубава марка,защото съм чел доста негативни мнения за някой модели хард дискове. 

Предлагам ти да вземеш SSD, макар и доста над 100лв. -> 256GB SSD

или с по-малък размер -> 128GB SSD

бърз HDD с голям обем и 3г. гаранция -> https://megamag.bg/174375/tvard-disk-hitachi-25-1tb-32mb-sata-7200rpm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, baikolio95 написа:

Предлагам ти да вземеш SSD, макар и доста над 100лв. -> 256GB SSD

или с по-малък размер -> 128GB SSD

бърз HDD с голям обем и 3г. гаранция -> https://megamag.bg/174375/tvard-disk-hitachi-25-1tb-32mb-sata-7200rpm

Доста добри предложения благодаря. Май наистина ще взема SSD като гледам вече повечето лаптопи са с SSD явно е по-добър вариант.Може да прозвучи малко смешно но не съм много запознат с тези SSD това като външен хард диск ли е или пак се слага на мястото на хард диска?

Вече разбрах разликите и предимствата определено ще взема SSD благодаря. :) 

Редактирано от Kamen Koichev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Лина Георгиева
      Здравейте, 
      Правя един ~едночасов клип, който е съставен от ~25 по-малки клипчета, като между отделни части от клипа има черен 'simple color' с текст отгоре. Работя с последната версия на Filmora, безплатeн лиценз. Днес отворих последния си запазен project file, редактирах го известно време, след това натиснах 'Save', програмата изведнъж се затвори от нищото. Опитах се да отворя project файла, но резултатът беше, че целият клип освен черния 'simple color' и текста, е изчезнал! Опитах се да отворя по-предишни мои project файлове, но резултатът беше същия, освен за един, който бях правила преди седмица- изписа се "The file was made on an older version of Filmora and needs to be converted.", конвентирах project файла, но след като го затворих и отворих отново, същото се случи и с този project file ... Нямаше никакви далогови прозорци, че нещо не е наред. Не съм работила с по-стара версия на Filmora докато съм обработвала клиповете. 
      Моля ви, помогнете ми, вече се хващам за главата, не искам да губя повече project файлове, 4 месеца труд хвърлих по този клип, трябваше да бъде за рожден ден на много важен за мен човек, не искам да го разочаровам, тъй като вече знае за клипа, не искам и да правя отново абсолютно целият клип наново! 
      Това е всичко, което е останало от клипа.

• от cveti81
      Здравейте! Значи 2018 си взех една натриева лампа с дросел и рефлектор.........Препоръчаха ми я едни агрономи щото имах една мандарина дето беше малка и понеже не беше много слънчево ми препоръчаха да си купя такава да заякне дръвчето и аз развързах кесията.........Та сега нямам какво да я правя щото дървото се оправи............Та питането ми е къде изкупуват такива, че не ми трябва вече? Тез мойте агрономи ми разправяха, че разправяха, че в западна  европа ги ползвали масово да гледат плодове и зеленчуци в закрити хангари.....Благодаря ви предварително?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.