Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, съфорумци. Крайно време е да сменя старата машина за нещо, което ще ми върши работа, каквато аз искам. А именно - най-нови игри при максимални настройки; като цяло компютър за всичко, от игри до работа, който няма да се спече от високите изисквания на съвременните игри (Battlefield 4, новия Doom, Battlefield 1, новите Wolfenstein ...) и програми. Трябва ми чисто и просто компютър. Периферия имам, да не я мислим. Бюджета може да скокне с още около 200-300 лв., но не повече. Ето ги изискванията от моя страна, надявам се да се поберем в бюджета: дъно Asus, процесор Intel i7, видеокарта Nvidia 9-та или 10-та серия (препоръчително), 16 гигабайта RAM, 2 терабайта твърд диск. Останалите компоненти като захранване, кутия... оставям да прецените вие, по-опитните. Също така ми се ще от предната страна на кутията да мога да включвам слушалките си (то май сега повечето го имат като опция това). И да, щях да забравя, понеже съм малко старомоден, и едно DVD-ROM устройство може да включим към компютъра, че имам немалко дискове. До 4-5 дни ще направя поръчката и естествено ще изразя мнение. Питайте ако съм пропуснал нещо.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Данчо  малко трудна работа да  се вместиш в бюджета защото една бърза конфигурация със твоите желания  удря без SSD 2800 лева.

GB H270-GAMING 3 / LGA1151 
Intel Core I7-7700K 4.2GHz 8MB LGA1151 box 
G.Skill AEGIS DDR4 2x8GB 3000MHz F4-3000C16D-16GISB 
Seagate 2TB FireCuda SATA III SSHD ST2000DX002 
GB GTX1070 GV-N1070G1 GAMING-8GD 
PSU FD 750W INTEGRA BLACK 
Zalman Case ATX Z11 NEO USB3.0 
be quiet! Dark Rock 3 BK018 

Обща стойност - 2 828.66 лв. с ДДС

Ще икономисаш максимум 150 лева ако сложиш най кирливото дъно за тоя сокет и заключен процесор ама забравяш за клок изобщо. Ако евентуално намериш начин да икономисаш 20 % ДДС   е друг въпрос.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Няма ли нещо с Asus-ко дъно? Иначе това, че обичам да играя игри, не значи, че съм зомбиран. Хахах. За клок не съм си и помислял. А относно SSD-то, микля, че не е толкова страшно и без него. И надявам се не сте останали с впечатлението, че робувам на марки/производители, просто базирам изискванията си на опита, който имам аз лично. Другото е, че казах че мога да отпусна още някой лев отгоре, така че...

P.S.  Сега забелязах, че видеокартата не е налична.

Редактирано от Dancho^94 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има и Асус ASUS PRIME H270-PRO LGA1151 гледах да е възможно най евтината видео карта но може да я заместиш  и със друга.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, видях, че другите са над 1000 лв. Тия дни се прибирам от чужбина и ще си направя подарък. :P Ако имам въпроси ще пиша в темата, или пък ако вие имате запитвания ще отговарям. Естествено пак казвам, че след като се сдобия с машината ще оставя мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момента не е подходящ за закупуване на интелска конфигурация.Моят съвет е,ако толкова държиш да Интел  изчакай да излезят новите, а ако не можеш да чакаш се насочи към Ryzen.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Dancho^94 написа:

Благодаря за отговора. Няма ли нещо с Asus-ко дъно? Иначе това, че обичам да играя игри, не значи, че съм зомбиран. Хахах. За клок не съм си и помислял. А относно SSD-то, микля, че не е толкова страшно и без него. И надявам се не сте останали с впечатлението, че робувам на марки/производители, просто базирам изискванията си на опита, който имам аз лично. Другото е, че казах че мога да отпусна още някой лев отгоре, така че...

P.S.  Сега забелязах, че видеокартата не е налична.

Нормално, че няма да си помислиш за клок, тъй като overclock-а при Intel е златен. Значи относно програми Ryzen-а ще ти върши много по-добра работа отколкото Intel, тъй като има повече ядра.
В игри, между клокнат R5 1600 и 7700K, няма много голяма разлика (5-10 FPS). Разбира се това е относително и зависи много от играта.
Според мен имаш два варианта или чакай да видим как ще се представят новите процесори на Intel, или се запътвай към Ryzen.
Клока при AMD е евтин - дъната не са скъпи, караш си със стоковото охлаждане (зависи от това колко си надул процесора) и си вършиш работата.
@AlkatrazBG ти е предложил 7700K, поради по-високата тактова честота.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност мисля, че за нуждите ми 7700K ще ми свърши отлична работа. Моля, нека не започваме спорове от типа Левски-ЦСКА, Металика-Мегадет, AMD-Intel ... :D Едно, че аз лично предпочитам Intel; друго, че не съм чак такъв хардкор геймър. Просто някои от заглавията, които искам да цъкна имат високи изисквания. А и не знам с какво може да се изненадам в близко бъдеще. Нека машината да е готова да поеме натоварване. Още веднъж благодаря за мненията!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти сериозно ли даде 1090лв за 1070 като можеш за 26лв отгоре да вземеш EVGA GEFORCE GTX 1080 SC GAMING ACX 3.0. Дъното същата работа - ASUS PRIME Z270-P 20лв отгоре. По-добре отказвай поръчката докато е време...

Редактирано от ForBan (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич ти виждаш ли ,че момчето е направило поръчка за 500 лева над бюджета си ? Той парите да ги не бере по дърветата  ? 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Dancho^94 написа:

Здравейте отново. Вече официално направих поръчката и очаквам отговор.

59c9e89449922_.JPG.d7b9d49cc7b1c7ba06afc2d1bd936830.JPG

Имам дъно на Asus И не съветвам други да вземат както и аз няма да взема повече... подръжката им е много зле да не говорим колко често си обновяват биоса , преди няколко месеца имах проблеми с дъното ми и чаках над 4 месеца за ъпдейт на биоса за да може уж да се оправи но .. частично накрая ми се наложи да купувам друга видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Dancho^94 написа:

Здравейте отново. Вече официално направих поръчката и очаквам отговор.

59c9e89449922_.JPG.d7b9d49cc7b1c7ba06afc2d1bd936830.JPG

Избързал си. Другият месец Intel ще пуснат нови процесори, като 6-ядрената i5-ца ще бие твоята 4-ядрена i7-ца и ще струва някой и друг стотак по-малко.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, саби написа:

Избързал си. Другият месец Intel ще пуснат нови процесори, като 6-ядрената i5-ца ще бие твоята 4-ядрена i7-ца и ще струва някой и друг стотак по-малко.

Честно да ти кажа, доколкото чета, няма да има много голяма разлика със старите процесори в Single-core производителността, главно са наблегнали върху Multi-core производителността, като отново Ryzen води в бенчмарковете със Cinebench.
Но пак все още нищо не се знае, докато не излезят и не се тестват като хората нищо не мога да кажа. Накратко в момента си говоря празни приказки.. :D
Който го интересува - https://www.kaldata.com/хардуер/първите-подробни-тестове-на-процесор-260280.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, Second to none написа:

Честно да ти кажа, доколкото чета, няма да има много голяма разлика със старите процесори в Single-core производителността, главно са наблегнали върху Multi-core производителността, като отново Ryzen води в бенчмарковете със Cinebench.
Но пак все още нищо не се знае, докато не излезят и не се тестват като хората нищо не мога да кажа. Накратко в момента си говоря празни приказки.. :D
Който го интересува - https://www.kaldata.com/хардуер/първите-подробни-тестове-на-процесор-260280.html

Подкрепям , същото и аз четох , за 8700К , разбира се бие в мултиядрените бенчмаркове но в едноядрените такива са почти равни дори при някои игри 7700К бие 8700К , макар че казват като пуснат някой друг биос ъпдейт за 370-ките ще се покачи производителността им.

ето още 

http://wccftech.com/intel-core-i7-8700k-review/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново. Изчетох ви мненията и си взех поуки от тях. Преди два дни ми пристигна (най-накрая :huh: ) конфигурацията е вчера цял ден си я настройвах, инсталирах и т.н. Компютъра работи много добре (пу-пу, да не го урочасам)! Благодаря на отзовалите се със съвети и препоръки! Със сигурност ще попия от опита ви за в бъдеще. На всички :beer:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Боже, какво взе... Хайде сега е така от воле да ти покажа един от вариантите, които можеше да вземеш:

1. 

ASUS PRIME B350M-A AM4 
AMD Ryzen 7 1700 8 Core 3.0GHz 16MB Cache AM4 
8G DDR4 2400 ADATA 
Seagate 2TB Barracuda SATA III ST2000DM006 
XFX TS 550W GOLD P1-550G-TS3X 
FD DEFINE S BLACK 

Обща стойност - 1 521.24 лв. с ДДСGTX 1070

2. 

Intel Core I7-7700K 4.2GHz 8MB LGA1151 box 
8G DDR4 2400 ADATA 
Seagate 2TB Barracuda SATA III ST2000DM006 
FD CORE 2500 ATX MID TWR BLACK 
XFX TS 550W GOLD P1-550G-TS3X 
ASROCK B250M PRO4 LGA1151 
Thermalright CPU Cooler HR-02 Macho Rev.B 

Обща стойност - 1 602.00 лв. с ДДСGTX 1070

И двете конфигурации излизат г/д на прага на бюджета, а не за 3 бона. Не са най-добрите, нахвърлях ги набързо, но са по-добри от това, което си взел.

Ама то не автора е за бой, ами @AlkatrazBG

П.П. Ето и едно SSD< е така да има - http://nikem-bg.net/computer-components/SanDisk-X400-128GB-SSD-2.5-7mm-SATA-3/

Редактирано от kyoshinn (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти прочете ли какво иска човека или  просто си асемблираш  ей така за спорта ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, AlkatrazBG написа:

Ти прочете ли какво иска човека или  просто си асемблираш  ей така за спорта ? 

Всместо да давам малаумни предложения, по-добре да предложа нещо далеч по-добро и по-евтино. Райзен конфигурацията съм я дал само като опция, под нея, ако не виждаш има Интелска конфигурация, но за нея може би говориш за РАМ паметта ? Тази цена 1602 лева е за 2х8, а не 1х8. Дъното както казаха по-горе Асус не е от най-надеждните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.