Премини към съдържанието
Емил44

Трябва ли ми платен данък за спиране на автомобил?

Препоръчан отговор

Преди 2 години продадох една кола на части, така като беше със блокиран двигател и крив заден мост. Дори и не можахме да я прехвърлим във кат преди да блокира двигателя, имам само Покупко продажба договор който направихме във Нотариус. Въпросът ми е, със Покупко продажба договора мога ли да спра колата от движение, но през тези две години няма платен данък, а дали ще ми трябва пред Кат? иначе съм си запазил номерата. А забравих да спомена че колата е закупена от друг град.

Редактирано от Емил44 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без платен данък можеш. Но не си я прехвърлил в КАТ в законовия срок и за това се предвижда глоба.
Не ги интересува тях дали си я взел от друг град и е блокирала по пътя.
Като беше я продавал развалена, къде ти беше акъла и защо не я спря от движение в КАТ преди да я продадеш, да й свалиш табелите, пък който иска да я взима за скрап или части?

Редактирано от Питоня (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Питоня написа:

Без платен данък можеш. Но не си я прехвърлил в КАТ в законовия срок и за това се предвижда глоба.
Не ги интересува тях дали си я взел от друг град и е блокирала по пътя.
Като беше я продавал развалена, къде ти беше акъла и защо не я спря от движение в КАТ преди да я продадеш, да й свалиш табелите, пък който иска да я взима за скрап или части?

Така е, моя грешка че не го направих на момента. Сега пък искам да изчистя това. Глобата за закъснение за прехвърлянето мисля че е между 20-50 лева, но не разбрах, със Договор покупко продажба мога да я спра, нали?  А за през тези две години по нататък няма ли да искат да се плати данъка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Емил44 написа:

...със Договор покупко продажба мога да я спра, нали?  А за през тези две години по нататък няма ли да искат да се плати данъка?

Май с договор не можеш.... Ти си в параграф 22. И договорът има давност.. Ако не я прехвърлиш в определен период...
Лошо, лошо... А данъка ще искат все някой да го плати, на чието име е регистрирана.
Обаче информацията от кат отива в данъчното, не от нотариуса...
Отивай и разпитвай, че положението не е цветущо.

Редактирано от Питоня (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се бракува само от собственика по големия талон или наследниците му в случай на смърт. Това става в КАТ - с комплект талони и номерата. На място се попълва бланка. И декларация че няма да се съхранява на обществено място (примерно в частен имот). Някъде около 3,20 ако не са го повишили. 

С продупчения талон се отива в МДТ да ти я отпишат че ако не го направиш данъка продължава да ти цъка на ЕГН. Има подробности ако е семейна съсобственост, но е това.  Пазиш талона няколко години че системата понякога забравя и някои стари неща изплуват.

За продажба на скрап не се иска договор. Ако си продал кола с предаване на талоните на друг то е трябвало своевременно да я отпишеш с договора. МДТ няма откъде да знаят за смяна на собствеността и да прекратят начисляването на данък. На сайтовете на почти всички общини има вече справка по ЕГН за дължимите местни данъци. (недвижими имоти, смет, патенти, автомобили).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Питоня написа:

Май с договор не можеш.... Ти си в параграф 22. И договорът има давност.. Ако не я прехвърлиш в определен период...
Лошо, лошо... А данъка ще искат все някой да го плати, на чието име е регистрирана.
Обаче информацията от кат отива в данъчното, не от нотариуса...
Отивай и разпитвай, че положението не е цветущо.

Във договора не пише такъв срок, а ако е минал срока както казваш, сега как мога да оправя нещата и да я спра от движение, трябва ли да търся предишния собственик или има и друг начин?

преди 9 часа, Филипов написа:

Може да се бракува само от собственика по големия талон или наследниците му в случай на смърт. Това става в КАТ - с комплект талони и номерата. На място се попълва бланка. И декларация че няма да се съхранява на обществено място (примерно в частен имот). Някъде около 3,20 ако не са го повишили. 

С продупчения талон се отива в МДТ да ти я отпишат че ако не го направиш данъка продължава да ти цъка на ЕГН. Има подробности ако е семейна съсобственост, но е това.  Пазиш талона няколко години че системата понякога забравя и някои стари неща изплуват.

За продажба на скрап не се иска договор. Ако си продал кола с предаване на талоните на друг то е трябвало своевременно да я отпишеш с договора. МДТ няма откъде да знаят за смяна на собствеността и да прекратят начисляването на данък. На сайтовете на почти всички общини има вече справка по ЕГН за дължимите местни данъци. (недвижими имоти, смет, патенти, автомобили).

Е аз не точно я бракувах, дадох я на части, без талона и номерата. От нея имам само Покупко Продажба Договор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За продажба на скрап не ти трябва нотариус. Като не си я отписал - плащай. Държавата и общината няма как да знаят караш ли я или е на скрап. И ще продължиш да плащаш докато не я отпишеш, а преди това трябва да бракуваш и върнеш номерата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.