Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Искам да сложа текст под снимка.  Опитах с XNview, но в последната им версия (XnView MP Linux Version 0.86 64bits (Apr 25 2017) няма такава въможност; и в някакъв пост го прочетох, така че не е да е от мое незнание, макар че не работя с такива програми.

Преди време поставих тексг с GIMP много лесно, но сега нещо не ми се получава.  Пише, че текстът трябва да се появява под снимката, докате се набира.  Аз копирам текста, но той не излиза.  Също така не мога да променя цвета на font-а. 

Моля за помощ.

)

Screenshot from 2017-09-27 09-43-51.jpg

Screenshot from 2017-09-27 09-54-26.jpg

Screenshot from 2017-09-27 09-55-38.jpg

Screenshot from 2017-09-27 09-55-38.jpg

Редактирано от jojopara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С XNView - Image->Add text, пишете текста, избирате атрибутите му (размери, цвят. шрифт), OK и кликате върху снимката на мястото, където искате да е текста

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно тази функцшя, Add text, я няма в последната версия.  От форума на програмата получих отговор -
If you wish to place text under an image, you will need to use Image > Canvas resize... to add new blank canvas below the existing image...
If you experiment a bit, you should be able to figure out how to get the results you need! :wink:

Засега не намирам начин да сложа нова форма под снимката - вде е вътре в нея.  Не мога и да пиша текст.  С промяната на цвета се справих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, jojopara написа:

Точно тази функцшя, Add text, я няма в последната версия.  От форума на програмата получих отговор -
If you wish to place text under an image, you will need to use Image > Canvas resize... to add new blank canvas below the existing image...
If you experiment a bit, you should be able to figure out how to get the results you need! :wink:

Засега не намирам начин да сложа нова форма под снимката - вде е вътре в нея.  Не мога и да пиша текст.  С промяната на цвета се справих.

Защо просто не инсталирате стара версия (аз ползвам 2.40 portable) и да действате с нея?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, capnemo написа:

Защо просто не инсталирате стара версия (аз ползвам 2.40 portable) и да действате с нея?

Мислех го това, но не знам къзе да я намеря.  Ще търся.

Все пак въпросът за GIMP остава ...

Редактирано от jojopara (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 минути, jojopara написа:

Мислех го това, но не знам къзе да я намеря.  Ще търся.

Все пак въпросът за GIMP остава ...

https://download.xnview.com/old_versions/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко това, което искаш можеш да го направиш и онлайн без да теглиш и инсталираш програми. Да промениш размера на текста, шрифта, цвета както на буквите така и на контура около тях (ако искаш), цвета на полето където ще е шрифта и т.н.т.

Когато може да си направиш нещо с онлайн програма какъв е смисъла да теглиш и инсталираш такава? Просто си променяш шрифта и всичко около и свързано с него и записваш.

Ако искаш пробвай...Watemark Your Content, Online

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

skalata_73, аз нямам вече готов текст под снимка, че да го променям - искав да поставя такъв.

baikolio95, с "Линукс" съм.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, jojopara написа:

baikolio95, с "Линукс" съм.

Извинение за недоглеждането... Колкото е лесно да си ползваш линукс, също толкова лесно е да си направиш двойно зареждане на две или повече ОС.

Не ти казвам да си смениш вярата или философията, а е просто практичния вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 часа, jojopara написа:

Преди време поставих тексг с GIMP много лесно, но сега нещо не ми се получава.  Пише, че текстът трябва да се появява под снимката, докате се набира.  Аз копирам текста, но той не излиза.  Също така не мога да променя цвета на font-а. 

Моля за помощ.

Съвсем на бързо - това ли е търсеният резултат?

Редактирано от exwol (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 часа, exwol написа:

Съвсем на бързо - това ли е търсеният резултат?

Точно това е!  Но закъсах то боядисването на допълнителния слой от светли и сиви щахматни квадратчета на черно поле. :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, jojopara написа:

Точно това е!  Но закъсах то боядисването на допълнителния слой от светли и сиви щахматни квадратчета на черно поле. :(

Не разбрах съвсем, какво/къде закъса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 часа, exwol написа:

Не разбрах съвсем, какво/къде закъса?

След като увелича размера на снимката, под нея се появява поле, оразмерено според стойностити, които са зададени,  със сиви шахматни вадратчета.  Не мога да им променя цмета, за да пиша там. 

Screenshot from 2017-09-29 09-27-54.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 36 минути, jojopara написа:

След като увелича размера на снимката, под нея се появява поле, оразмерено според стойностити, които са зададени,  със сиви шахматни вадратчета.  Не мога да им променя цмета, за да пиша там. 

Когато екстендвате размера дайте да се запълни с цвят а не да е прозрачен (това е значението на тези сиви квадрати)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 34 минути, jojopara написа:

Ами нали именно за това направих видеото, за да ти покажа целия процес. Изгледай го по-внимателно и особено частта м/у 21-вата и 31-вата секунда, където точно това правя. Създваш нов слой и го заливаш с желания цвят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, capnemo написа:

Когато екстендвате размера дайте да се запълни с цвят а не да е прозрачен (това е значението на тези сиви квадрати)

Когато избера All layers..., тогава ми се получава бяла поле, в което предполагам мога да пиша.

преди 1 час, exwol написа:

Ами нали именно за това направих видеото, за да ти покажа целия процес. Изгледай го по-внимателно и особено частта м/у 21-вата и 31-вата секунда, където точно това правя. Създваш нов слой и го заливаш с желания цвят.

Много съм Ви благодарен за нарочно направеното видео, което надявам се няма да ползва само мен.  Направих всичко, което сте описали.  Следващата трудносст е, че не мога да се "отърва" от текстовото поле, след като съм написал теска.  Имам пред вид, че мога да местя с мишката текстовото поле, избрано с А, но не виждам начин как този текст да влезне в слоя.  Вижте приложената снимка.

Screenshot from 2017-09-29 10-54-57.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, jojopara написа:

Много съм Ви благодарен за нарочно направеното видео, което надявам се няма да ползва само мен.  Направих всичко, което сте описали.  Следващата трудносст е, че не мога да се "отърва" от текстовото поле, след като съм написал теска.  Имам пред вид, че мога да местя с мишката текстовото поле, избрано с А, но не виждам начин как този текст да влезне в слоя.  Вижте приложената снимка.

Това поле, в което пишеш е за избор на шрифт, а не за въвеждане на текста. Текста се въвежда просто като избереш текст тула и започваш да пишеш на клавиатурата. Отново подканям да погледнеш по-хубаво видеото. Никъде не се вижда да въвеждам текст в това поле. Дори на 1,07 мин. се вижда, че полето, в което ти си написал твоя текст във видеото пише Open Sans (което е шрифта), а самия текст гласи EXAМPLE TEXT, защо реши, че там се въвежда текста?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 9/29/2017 в 9:54, exwol написа:

Благодаря!!!  Слабост ми е, че избързвам и не следвам точно ктъпките, защото си мисля, че всички програми трябва да са лесни за използване.  Попречи ми и малко това, че на места много бързо движиш мишката и трябва да връщам многократно, докато забележа нещо.  Страхотно учебно клипче!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, jojopara написа:

Попречи ми и малко това, че на места много бързо движиш мишката и трябва да връщам многократно, докато забележа нещо.

Добре, радвам се че си се оправил.
Също така приемам критиката за бързо движещата се мишка. Отчитам го като проблем, който трябва в бъдеще да коригирам. Нямам много опит и не ме бива изобщо в правенето на такива видеа, но пък имам желание да се уча да ги правя по-разбираеми и полезни, за това ти благодаря за забележката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, exwol написа:

Добре, радвам се че си се оправил.
Също така приемам критиката за бързо движещата се мишка. Отчитам го като проблем, който трябва в бъдеще да коригирам. Нямам много опит и не ме бива изобщо в правенето на такива видеа, но пък имам желание да се уча да ги правя по-разбираеми и полезни, за това ти благодаря за забележката.

И аз се радвам, когато науча нещо ново.  А критиката бе градивна, както си я й схванал.  Неща като във вица: "Пиша ти бавно, защото днаме, че не четеш бързо"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.