Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте

На скоро получих доставка на 10 броя хард дискове които са били сваляни от IPTV / DVR и windows не ги отчита 

отчитат се само когато се прави инсталация на windows не дава се създаде дял а хардовете не кликат или прескачат и подобни бачкат си нормално платките не греят на местя ... всичко си е нормално но информация от тая не може да се приеме и вкара 

някаква идея какво може да се направи ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да ги форматираш, и да не би да са били във RAID? Ще е добре да свалиш някой ДОС стартиращ инструмент и след това да ги закачиш за да направиш диагностика.

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблема е че в Windows не ги разпознава много рядко става да изпише че има ново устройсвто и да мога да го видя в някоя програма ама не и като дял 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачи ги и рестартирай тогава влез в биос менюто и виж дали ги разпознава, ще е по-лесно да изолираш причините за прооблема. 

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече утре ще мога и пак ще видя да пиша какво е станало 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Ivan Ivanov_347067 написа:

Вече утре ще мога и пак ще видя да пиша какво е станало 

Аз искам да Ви попитам това!

Дисковете да не би случайно да са 3 терабайтови -  Seagate? Ако е възможно, може да отговорите на въпросът ми без да посочвате  продавача. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако дисковете са с ext2,3,4 файлове система, няма как Windows "види" дяловете. В diskmgmt.msc  виждат ли се дисковете(не дяловете)? Ако се виждат, в diskpart  изпълни clean за този диск и си готов за форматиране и разделяне на диска.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Включваш диска към компютъра.
2. Записваш Acronis Disk Director на USB flash (теглиш си Acronis Disk Director ISO Image, по възможност версия 12 и го записваш на флашка с Rufus, YUMI или друга подходяща програма).
3. Рестартираш машината.
4. Кликаш съответния функционален клавиш (най-често F12 или F8, зависи от марката на дъното ти), за да излезе меню за избор на устройство, от което да заредиш ОС.
5. Зареждаш Acronis Disk Director от флашката.
6. Виждаш какви дялове имаш на диска и как е инициализиран (като MBR или като GPT диск).
7. Кликаш диска с десен бутон и избираш Uninitialize.
8. Инициализираш отново диска - ако е с размер 2 TB или по-малък - като MBR, ако е по-голям - като GPT.
9. Създаваш нов дял и прилагаш зададените промени (Apply changes).
10. Вадиш флашката, рестартираш машината и ползваш диска под Windows.

Ако се съмняваш в състоянието на диск, стартираш под Windows програмата Hard Disk Sentinel (най-добре си изтегли portable версия) и виждаш статуса му според S.M.A.R.T. системата. Много рядко, примерно в около половин процент от случаите, се случва дискът да има лоши и/или слаби сектори, но това да не се записва в данните на S.M.A.R.T.-а. За да провериш за такива, пускаш от Hard Disk Sentinel тест на всички сектори (само с четене, или с четене и запис) и изчакваш няколко часа до завършване на теста. Или го пускаш вечерта и го оставяш до сутринта. Ако има лоши или слаби сектори, тестът може да продължи и няколко дни. Но според мен видиш ли дори един лош или слаб сектор, спирай теста и изхвърляй диска на боклука. Или го разглобявай за винтчета, огледалца и алуминий за вторични суровини :)

Редактирано от Win_user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За проверка на смарт - HDD Expert

HDD-Expert.png

За проверка на диска - Disc Scanner

disk-scanner.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ExaFlop
Не, благодаря! Данните ми са прекалено важни, за да се доверявам за диагностика на freeware програми, на които някой се е учил да пише софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, колко е лошо, човек да се изказва неподготвен.
А ако дисковете са над 2TB и на машината се ползва MBR, а не GPT - варианти:
1. Използва се софтуер на производителя на диска за обслужване на 2+TB дискове.
2. Използва се Paragon GPT Loader.

Ся ми кажи, че си си купил Acronis DD...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, ExaFlop написа:

А ако дисковете са над 2TB и на машината се ползва MBR, а не GPT

На машината се ползва каквото и сложиш. Няма проблеми да работи с няколко диска едновременно, някои от които в MBR, а други - в GPT формат. Отделен въпрос е ако дъното е толкова старо, че дори последната ревизия на BIOS-а не поддържа GPT. Тогава може да се ползва някой от предложените варианти. Но мен ако питаш, принципно мястото на такава машина е на вторични суровини...

преди 30 минути, ExaFlop написа:

Ся ми кажи, че си си купил Acronis DD...

За тебе торент тракери няма ли?!? ;) Последният Acronis DD 12.0.3297 в ISO формат, който поддържа и NVMe дискове - от братушките, при нас още не е качен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/2/2017 в 9:10, ExaFlop написа:

Да ме прощаваш, но това ми звучи като "Най-добрите безплатни алтернативи на жените в секса" :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хич няма да те прощавам - изпадаш в ситуацията - Абе кажа нещо, ама да съм казал...Да не говорим, че си в нарушеноие на правилата на Форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Vanyo99
      Здравейте! Спрял съм се на тези двата : https://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_7-acer_aspire_7_NXGP9EX022 , https://www.ioncomputers.bg/product/16129/geymarski-laptop-acer-aspire-7-nx-gp9ex-016.html .Разликата е около 100тина лева с промо кодовете и според мен си заслужава за 100 лв от i5 7300hq на i7 7700hq  + 120 gb ssd. Проблема e , че по-евтиният разполага с 2х4 плочки гб рам , докато по-скъпият е зает само 1ния слот и предлага възможност на ъпгрейд в бъдеще. Гледах клипчета в тубата, сравнявайки dual channel срещу single channel. E, разликата беше доста огромна в представянето (говоря за фпса в игрите). Забравих да кажа , че ще го използвам за работа на visual studio и игрички(fortnite , pung , csgo , lol, gta v). И питането ми е: кое ще е по-добрият вариант да избера от двата във всички варианти. Бих дал 100 кинта отгоре са i7 цата (бюджета тук не е проблем за тези двата , защото се не говори за голяма разлика), но проблема е single channela. Не ми е приоритет ъпгрейдването в бъдеще , взимайки под внимание разликата в пърформънса( ако евенуално взема този с i7 цата няма да слагам допълнителлно рам в близката 1-2 години). И още нещо: ако някой има информация за температурите на лаптопите , как се представят, загряват ли много , имат ли throling на gpu - то или пък на cpu - то. Ще ви бъда благодарен, ако споделите. Също не изключвам други варианти за лаптоп , но като вземем тази цена - acer - а е най-бюджетното решение , докато при asus и другите марки за същите пари ще намеря i5 или i7 , но с 1050 , няма да е 1050 ti. Ако имате предложения  - давайте ! С радост ще ги погледна.
      П.С.: Мога да намеря по-скъпия лаптоп в ardes, тъй като в йон е изчерпан. Това не е проблем
    • от Viktoria Petrova
      Здравейте, дойде време да подменя стария си лаптоп и моля за малко помощ. Според Вас този модел добър ли е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-HP-PAVILION-15-CB005NU-2LD03EA/p/527950 Нямам възможност да дам повече от 1500лв. Интересува ме добър ли е за игри, понеже брат ми иска да го ползва да си играе новите игри, които не тръгват на неговия лаптоп ? Аз ще го ползвам за ровене в интернет, гледане на филми и програми за обработка (някои са доста тежки), когато съм в университета. Знам, че за игри е по-добре настолен компютър да се вземе, но на мен задължително ми трябва да мога да го нося в университета. Другият модел на тази цена е: http://www.technopolis.bg/bg/Laptops/Laptop-ACER-ASPIRE-7-A717-71G-50GG-BK/p/518213 На мен ми изглеждат напълно еднакви (като изключим големината на екрана). Моля за сериозни мнения, защото не съм запозната, а искам да зарадвам брат ми, понеже като не съм на лекции предимно той ще го ползва за игри. Отворена съм и за предложения, стига да са до 1500лв. Благодаря предварително! 
    • от Кристиян Ангелов
      Счупи ми се кутииката на колонката на  лаптопа и остана само говорителчето което има магнит голям, колкото като си свиеш палеца и показалеца!Сложих го отпред отстрани на екрана на дисплея и се оказа, че нещо въздеиства на магнита и той се залепи за капака отпред до самия дисплей!Е може ли това нещо-този магнит да ми прецака лаптопа-Моля отговорете-ВАЖНО МИ Е ДА ЗНАМ!

• от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.