Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте

На скоро получих доставка на 10 броя хард дискове които са били сваляни от IPTV / DVR и windows не ги отчита 

отчитат се само когато се прави инсталация на windows не дава се създаде дял а хардовете не кликат или прескачат и подобни бачкат си нормално платките не греят на местя ... всичко си е нормално но информация от тая не може да се приеме и вкара 

някаква идея какво може да се направи ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да ги форматираш, и да не би да са били във RAID? Ще е добре да свалиш някой ДОС стартиращ инструмент и след това да ги закачиш за да направиш диагностика.

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблема е че в Windows не ги разпознава много рядко става да изпише че има ново устройсвто и да мога да го видя в някоя програма ама не и като дял 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачи ги и рестартирай тогава влез в биос менюто и виж дали ги разпознава, ще е по-лесно да изолираш причините за прооблема. 

Редактирано от Mr.n0b0dy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече утре ще мога и пак ще видя да пиша какво е станало 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, Ivan Ivanov_347067 написа:

Вече утре ще мога и пак ще видя да пиша какво е станало 

Аз искам да Ви попитам това!

Дисковете да не би случайно да са 3 терабайтови -  Seagate? Ако е възможно, може да отговорите на въпросът ми без да посочвате  продавача. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако дисковете са с ext2,3,4 файлове система, няма как Windows "види" дяловете. В diskmgmt.msc  виждат ли се дисковете(не дяловете)? Ако се виждат, в diskpart  изпълни clean за този диск и си готов за форматиране и разделяне на диска.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Включваш диска към компютъра.
2. Записваш Acronis Disk Director на USB flash (теглиш си Acronis Disk Director ISO Image, по възможност версия 12 и го записваш на флашка с Rufus, YUMI или друга подходяща програма).
3. Рестартираш машината.
4. Кликаш съответния функционален клавиш (най-често F12 или F8, зависи от марката на дъното ти), за да излезе меню за избор на устройство, от което да заредиш ОС.
5. Зареждаш Acronis Disk Director от флашката.
6. Виждаш какви дялове имаш на диска и как е инициализиран (като MBR или като GPT диск).
7. Кликаш диска с десен бутон и избираш Uninitialize.
8. Инициализираш отново диска - ако е с размер 2 TB или по-малък - като MBR, ако е по-голям - като GPT.
9. Създаваш нов дял и прилагаш зададените промени (Apply changes).
10. Вадиш флашката, рестартираш машината и ползваш диска под Windows.

Ако се съмняваш в състоянието на диск, стартираш под Windows програмата Hard Disk Sentinel (най-добре си изтегли portable версия) и виждаш статуса му според S.M.A.R.T. системата. Много рядко, примерно в около половин процент от случаите, се случва дискът да има лоши и/или слаби сектори, но това да не се записва в данните на S.M.A.R.T.-а. За да провериш за такива, пускаш от Hard Disk Sentinel тест на всички сектори (само с четене, или с четене и запис) и изчакваш няколко часа до завършване на теста. Или го пускаш вечерта и го оставяш до сутринта. Ако има лоши или слаби сектори, тестът може да продължи и няколко дни. Но според мен видиш ли дори един лош или слаб сектор, спирай теста и изхвърляй диска на боклука. Или го разглобявай за винтчета, огледалца и алуминий за вторични суровини :)

Редактирано от Win_user (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За проверка на смарт - HDD Expert

HDD-Expert.png

За проверка на диска - Disc Scanner

disk-scanner.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ExaFlop
Не, благодаря! Данните ми са прекалено важни, за да се доверявам за диагностика на freeware програми, на които някой се е учил да пише софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ех, колко е лошо, човек да се изказва неподготвен.
А ако дисковете са над 2TB и на машината се ползва MBR, а не GPT - варианти:
1. Използва се софтуер на производителя на диска за обслужване на 2+TB дискове.
2. Използва се Paragon GPT Loader.

Ся ми кажи, че си си купил Acronis DD...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, ExaFlop написа:

А ако дисковете са над 2TB и на машината се ползва MBR, а не GPT

На машината се ползва каквото и сложиш. Няма проблеми да работи с няколко диска едновременно, някои от които в MBR, а други - в GPT формат. Отделен въпрос е ако дъното е толкова старо, че дори последната ревизия на BIOS-а не поддържа GPT. Тогава може да се ползва някой от предложените варианти. Но мен ако питаш, принципно мястото на такава машина е на вторични суровини...

преди 30 минути, ExaFlop написа:

Ся ми кажи, че си си купил Acronis DD...

За тебе торент тракери няма ли?!? ;) Последният Acronis DD 12.0.3297 в ISO формат, който поддържа и NVMe дискове - от братушките, при нас още не е качен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 10/2/2017 в 9:10, ExaFlop написа:

Да ме прощаваш, но това ми звучи като "Най-добрите безплатни алтернативи на жените в секса" :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хич няма да те прощавам - изпадаш в ситуацията - Абе кажа нещо, ама да съм казал...Да не говорим, че си в нарушеноие на правилата на Форума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Sensey
      Здравейте, вчера като си почиствах лаптопа  забелязах тези 2 подобни на гайки, които се търкаляха около дъното. Някой знае ли от къде може да са се развили?

• от Siyana
      Здравейте! Искам да си купя лаптоп. Търся нещо до около 2000 лв. Насочих се към Macbook, защото знам, че екраните им са много добри. Търся си нещо, което да става за програмиране и дизайн. Главно ще се използва Adobe пакета. (Допълнителен въпрос: Някой знае ли дали на Macbook е възможно да се инсталира пиратския пакет? Не ми се дават 120 лв. на месец :D) Трябват ми поне 8 GB RAM, не бих отказала и 16. Понякога може да се използва и за рендиране, но това не е належащо. Като цяло ми трябва добра машинка с малък бюджет. Бях се спряла на HP Omen преди да се зарибя по Mac-oвете и доста други дизайнери да ми ги препоръчат. Та същинският въпрос е: знам, че ако се сглобява, ще излезе доста по евтино и нещо, което готово е примерно 2600, мога сглобявайки да сваля на 2000, но си нямам ни най-малка представа какви части да избера и кой да ми ги сглоби. Моля, помагайте.
    • от Marillon
      Здравейте, търся си лаптоп ,който както показва и заглавието ще ми служи за университетски задачи по графичен дизайн, както и за дигитално рисуване . Бюджетът ми е около 2000 лв като за момента  се колебая между два варианта:
      1. Dell Inspiron 5770, варианта с процесор intel core i7
      2. Acer Nitro 5 AN515 -51-71BX
       Ще съм много благодарна,ако някой може да ми даде мнение спрямо двата лаптопа по-горе ,или някоя по-ок машина от тях :)
    • от Trenndo
      Здравейте, преди няколко дни си закупих  asus vivobook pro 17 n705ud, като добавих функцията за инсталация на оригинален windows 10. Реших да си инсталирам Assassin's Creed - Syndicate, като след инсталацията самата игра просто не тръгваше(моля някой да ми обясни от какво се предизвиква това),  някак си успях да я подкарам, но останах неприятното изненадан като видях ужасното лагене! Не съм очаквал, при положение че видеокартата e nvidia geforce gtx 1050, а процесора  Intel Core i7-8550U.  Инсталирах league of legends(всички знаем , това е игра която изисква малко) и отново лагването беше на лице, дори и на най-слабите настройки. Мисля, че липсват драйвери или пък трябва да превключа на по-мощната видеокарта-Nvidia (дочух от приятел за това)?! Моля, помогнете ми да се насладя на новия си лаптоп :( Благодаря предварително! 
      P.S. Функционалните бутони за яркостта на екрана не ми работят, какъв може да е проблема и как да го управя
      Поздрави! 
    • от Trenndo
      Здравейте, ще уча архитектура и ще ми е нужен мощен лаптоп. Бюджета ми е 2000-2100лв като държа марката да е DELL или Asus. Ще се радвам ако някой успее да ми препоръча модел, да ми изясни каква е разликата между NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti и AMD Radeon 530, има ли смисъл от съчетанието HDD и SSD, и защо intel i7-8... поколенията са по-добри от intel i7-7.. Ще съм Ви безкрайно благодарен! 
      Поздрави!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.