Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър ден.Исках да си сглобя компютър за игри до максимум 1550 лв. и доста време четох и на края реших да поръчам видеокартата-gigabyte auros rx 580 4gb от skyocmpany за 540 лв но тъй като както и очакжах не бесхе налична ми предлойиха отстъпка на същата карта но с 8гб(ето линк) за 620 лв но трябвасхе да отговоря до един ден и аз я купих.Останалото обаче не съм взел и реших да попитам за мнение.Мисля за следните компоненти:

процесор

дъно

захранване

кутия тази или тази(предпочитам тези кутии)

хард имам 500гб като за начало но около коледа и едно SSD

за RAM моля предложете нещо като 8гб са достатъчни а по-късно ще добавя още

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата е отлична покупка честито. R5 1500X е логичния избор предвид че разлика няма да видиш в игрите с 1600. Виж ако ще има стрийм и се занимаваш с видеообработка би имало смисъл.

Дъното реално е същата работа като микро варианта и можеш да си спестиш 30 лв. освен ако не си го избрал поради някви специфични нужди? Отличен избор на захранване.

По-скоро тази - http://www.vario.bg/phanteks-enthoo-pro-ph-es614pc-bk Прозорчето няма практическа полза по-скоро е вредно а и дига цената (същата с такова е + 21 лв.).

Иначе и двете кутии на които си се спрял не са лоши и ще свършат добра работа. 

Рам - http://www.vario.bg/gskill-aegis-dimm-8gb-f4-3000c16s-8gisb или http://www.vario.bg/crucial-ballistix-elite-dimm-8gb-ble8g4d30aeea

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чудех се дали тази кутия е добра защото е и по мъничка

а пък наистина може да се вземе по-малкото дъно и тази кутия.

кутията която си предложил(Rougin Z) ми се струва хубава

Редактирано от pavlov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 47 минути, pavlov написа:

чудех се дали тази кутия е добра защото е и по мъничка

а пък наистина може да се вземе по-малкото дъно и тази кутия.

кутията която си предложил(Rougin Z) ми се струва хубава

За първата кутия ти трябва наистина мъничко дъно:D(ITX). Но има вариант да закупиш стандартна от същия модел. Кутията е доста добра. Предложената от Ружин ''Енто про'' също е страхотна, но за останалите неща не му обръщай внимание. Вероятно е на няколко ракийки, а и трезвен да беше...:rolleyes:

П.П. Нова конфигурация без SSD е като беззъбо куче. Яде ти се вкусен кокал, а се задоволяваш с пилешки пастет.:D Не че кокалите са полезни за кучетата. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За първата кутия ти трябва наистина мъничко дъно(ITX). Но има вариант да закупиш стандартна от същия модел. Кутията е доста добра. Предложената от Ружин ''Енто про'' също е страхотна, но за останалите неща не му обръщай внимание. Вероятно е на няколко ракийки, а и трезвен да беше...:rolleyes: П.П. Нова конфигурация без SSD е като беззъбо куче. Яде ти се вкусен кокал, а се задоволяваш с пилешки пастет. Не че кокалите са полезни за кучетата. 

мисля че тази(atx версията) кутия във варио е 330лв

а SSD ще взема по-късно

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте забелязах че днес са анонсирани процесорите на intel coffee lake и се чудех дали ще са по-добър избор от ryzen за игри. Видях в едно видео как 8700k достига 5ghz без проблем и изкарва около 30fps повече от ryzen 7 1700x но с 1080 ti. Чудя се дали според вас това може да се получи и с моята rx 580 и да речем 8350k.

Изпратено от моят GT-I9301I с помощта на Tapatalk

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбрах какво отношение имат по-добрата видеокарта и процесор с теб?

Ако питаш дали отключения 4 ядрен Интел ще даде по-добър резултат в игрите от избрания R5 1500X отговора е ДА

Но + 50 лв. за процесор + 100 лв. за дъно и + 70 лв. за охладител. Сметките са приблизителни но със сигурност ще е + 200 лв.

Редактирано от Roujin Z (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбирай че ще ти струва минимум 200 лв. отгоре на това което си избрал сега но ще получиш по-добър процесор за игри.

Дали си струва е до лична преценка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.