Премини към съдържанието
Ново PC

Изоставане на звука м/у TV-то и колоните

Препоръчан отговор

Ситуацията е такава,че звукът от телевизорът не е 10/10,но пък имам 2 колонки,които са доста добри и искам да направя така ,че да има звук хем от телевизорът,хем от колонките.Стана работата,но звукът от телевизорът изостава леко.

*TV-то и колонките са  вързани към PC-то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си че не е в резултат на разположението или акустиката в помещението?

Като споменаваш телевизор и компютър се дават и подробности. 

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, eminem_vr написа:

Сигурен ли си че не е в резултат на разположението или акустиката в помещението?

Като споменаваш телевизор и компютър се дават и подробности. 

Със сигурност TV-то го кара няколко стотни по-бавно.Телевизорът и компютърът са взети преди месец,така че не е като едното да е твърде старо и да не е compatible с другото.Мисля,че по-скоро трябва да пипна някоя настройка,но не знам къде.За да ги вържа,направих Stereo Mix през sound настройките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става на въпрос кое е съвместимо с кое. Става на въпрос че не даваш никаква информация за нищо. Нито модела на телевизора, нито звукова карта (ако е на дъното модел на дъното), нито каква ОС се ползва с какви драйвъри, нито как си ги свързал точно и колоните и телевизора (не само софтуерно но и с буксите) и не се знае коя програма ползваш да им пуснеш звука даже. Може и от там да е от настройките нещо. Клипове ли, музика ли кое точно? Проверено ли е винаги ли го има проблема? Пък и колоните какви са точно? С усилвател ли? Активни ли някакви? Система 2+1/5+1/7+1 ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, eminem_vr написа:

Не става на въпрос кое е съвместимо с кое. Става на въпрос че не даваш никаква информация за нищо. Нито модела на телевизора, нито звукова карта (ако е на дъното модел на дъното), нито каква ОС се ползва с какви драйвъри, нито как си ги свързал точно и колоните и телевизора (не само софтуерно но и с буксите) и не се знае коя програма ползваш да им пуснеш звука даже. Може и от там да е от настройките нещо. Клипове ли, музика ли кое точно? Проверено ли е винаги ли го има проблема? Пък и колоните какви са точно? С усилвател ли? Активни ли някакви? Система 2+1/5+1/7+1 ? 

Дъното е Gigabyte Z270 (не съм взимал саунд карта), телевизорът е вързан с HDMI , ОС-а e Windows 10,проблемът го има винаги,колонките са стандартни буферни колонки за PC
Edit:Разбира се мога да оставя само колоните,но ми се иска да направя 2.1 като TV-то вземе ролята на буфер.

Редактирано от Ново PC (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, Ново PC написа:

Дъното е Gigabyte Z270 (не съм взимал саунд карта), телевизорът е вързан с HDMI , ОС-а e Windows 10,проблемът го има винаги,колонките са стандартни буферни колонки за PC

Нормално е да има забавяне в случая.

Виж и опитай да изпълниш описаното тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, eminem_vr написа:

Нормално е да има забавяне в случая.

Виж и опитай да изпълниш описаното тук.

Точно това направих преди час,но има ехо като TV-то изостава леко.Дори в коментарите на темата се оплакват от ехо от HDMI-a.Ако намеря решение,ще пиша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами според мен няма как да го промениш освен ако не се сменя хардуера. Това което се опитваш да направиш ще стане най-лесно ако и телевизора и колоните са вързани към един и същи източник. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В настройките на аудио устройството в Properties >Enhancements >Pitch Shift >от падащото меню експериментираш със стойностите.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма начин. Обработката в телевизора е бавна. И за да съвпада там всичко, звукът изкуствено се забавя за да е синхронен с картината. Такива са всички телевизори от последните няколко години. При някои забавянето е над секунда. Обработката на много пиксели и разни вградени "подобрители" са бавни. Примерно при кинескопен телевизор няма такова забавяне. Включи двата един до друг на еднаква програма и ще разбереш. Единствения вариант е да се вземе обработен (и по-некачествен) звук от телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.