Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

От сигурно 2,3 години може би ми излиза това съобщение,но все не му обръщах внимание usbproblem.JPG.f86dc3c40b6f0c7ece6edad03bdc031e.JPG
проблема ми е с USB портовете когато вкл флашка или каквото и да е не го отчита(Някои отчита, но много рядко) трябва да рестартирам компютъра
зада открие флашката,телефона. Проблема влиза и с USB мишките тех пък изобще не ги отчита те си светкат пък не работи в ръчно добавените хардуери пак няма нищо 
като реснем компютъра най много ще работи 5 сек и спира, някакви идеи как да го оправим?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 6 часа, Георги Л. написа:

От сигурно 2,3 години може би ми излиза това съобщение,но все не му обръщах внимание usbproblem.JPG.f86dc3c40b6f0c7ece6edad03bdc031e.JPG
проблема ми е с USB портовете когато вкл флашка или каквото и да е не го отчита(Някои отчита, но много рядко) трябва да рестартирам компютъра
зада открие флашката,телефона. Проблема влиза и с USB мишките тех пък изобще не ги отчита те си светкат пък не работи в ръчно добавените хардуери пак няма нищо 
като реснем компютъра най много ще работи 5 сек и спира, някакви идеи как да го оправим?

Като за начало с по-модерна ОС дето не са и спрели поддръжката? 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пише, че устройството ти е повредено. Това Уиндоус 7 ли е? Ако , каквото и да пъхнеш ( изпробвано на друг компютър) , не работи , може да има повреда на ЮСБ хъба , който е на дъното. Все пак пъхни една флашка и отвори диспечера на устройствата и виж , за драйвер ли става дума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, B3M2W0 написа:

Това Уиндоус 7 ли е? 

Това е ХР

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете марка и модел на дъното и проверете в device manager дали имате ? ( непознат хардуер) или ! (проблемен драйвер). Ако не знаете модела на дъното може да инсталирате програмата AIDA, тя ще го покаже.  Така като гледам най-вероятно си е заминал модула, който отговаря за USB-тата или има проблемен кондензатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, Емил Костов написа:

( непознат хардуер) или ! (проблемен драйвер).

аве, аз доколкото помня...ъ-ъ-ъ...тъй де, то не че помня, ама обновявах драйвърите на машината с тези на производителя, щото драйвърите по подразбиране, всичко си е наред, само дето има проблем с флашките
мбаси, как помня от преди 10 години какво е било:no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 минути, дръндю написа:

аве, аз доколкото помня...ъ-ъ-ъ...тъй де, то не че помня, ама обновявах драйвърите на машината с тези на производителя, щото драйвърите по подразбиране, всичко си е наред, само дето има проблем с флашките
мбаси, как помня от преди 10 години какво е било:no-no:

Това не го разбрах?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, Емил Костов написа:

Това не го разбрах?

драйвърите по подразбиране се отчитат от системата, но не работят 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, дръндю написа:

драйвърите по подразбиране се отчитат от системата, но не работят 

За всеки случай нека да провери. Това е XP и то си е капризно на драйвери. Макар, че ме съмнява проблема да е от драйвери. Залагам на хардуерен проблем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, Емил Костов написа:

проверете в device manager дали имате ? ( непознат хардуер)

Трябва само да прочетеш по-внимателно.

22.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, B3M2W0 написа:

Трябва само да прочетеш по-внимателно.

22.JPG

И какво трябва да прочета. В момента съм с машина с XP. Тази грешка я дава и при проблемни драйвери, при непознат хардуер както и при повредени USB-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е от OS-a , вкарвам някои USB-та но не всеки отчита(Повечето не ги отчита) трябва да рестартирам компютъра за да тръгне и то не винаги.
 Снимка от дънното - 

dunno.JPG.3dda560f7c40a0f9e977bf269c87644b.JPG
, флашката не я отчита все едно нищо не е вкарано а като реснем бачка , мишките с усб портове хич не работят ако работи то е за 5 сек. (Инсталирват се драйвърите и самото ако помня добре HDM нещо си изчезва от диспечера)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Nicole V.
      Здравейте, от скоро имам един проблем..Вече ползвам телефона (samsung j7 2017) от половин година и наскоро изведнъж се появи следния проблем. Като си пусна например песен, първите секунди си се чува както трябва, но после изведнъж рязко се намалява сам без да го пипам, а е усилен до край и няма как да го усилиш още..така е със всичко звънене, аларми..И нямам дори идея защо е така, не съм теглила приложения и не съм си пипала настройките, някой да знае как да се справя, че нещо май не му се свири? 
    • от dipsuchos
      Хай!
      Отново аз, отново сходна спънка. 

Много често (всеки ден) лаптопът ми настройва дата и час по негово грешно усмотрение, а там, където мога да ги сменя... не ми дава. Няма значение. За мен е по-важно да разбера откъде произлиза проблемът, за да знам как да го предотвратявам в бъдеще. 

(Тези прозорци се отварят директно с включването ми на лаптопа?!?!?!)

Свежи, леки предположения?

• от dipsuchos
      Здравейте,

Не знам в коя графа да категоризирам проблема си, но се радвам, че го има, защото отдавна не съм имала музата да науча нещо ново.
      Не ми излизат графики и повечето от информацията не е достъпна. Проблемът го имам само в YouTube, тъй че вероятно не е в CSS кодът. И все пак... Споделете вие. :)))

• от taika
      Здравейте, имам въпрос. Мисля че PS-то ми загрява прекалено много. Не знам за какви градуси става въпрос. Когато пусна някоя игра мястото където е хард диска и захранването е горещо на допир, а перката която е на процесора мисля си работи на бавни обороти. Това нормално ли е за PS4 или трябва да се притеснявам? Благодаря Ви!
    • от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.