Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

бихте ли ми препоръчали лаптоп като засега бюджета е около 400 (максимум до 500лв). Лаптопът основно ще бъде използван за гледане на видеа и филми, сърфиране и  ще е хубаво да може нормално да се работи поне с Intelij Idea. Няма да се играят игри или нещо по-тежко от идеа-та(заради нея минимум 8 гб май :) ). Ще е удобно да е лесно преносим и здрав. Мислех си за втора употреба някой Thinkpad или нещо подобно, но нямам идея как стои въпроса с подобни компютри. За нов не знам дали има нещо качествено. Благодаря ви предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нов лаптоп за 400 лв. с 8GB, лесно преносим и здрав - Няма!

Помисли колко голям трябва да е екрана и с каква резолюция ще ти е удобен - все пак филми ще се гледат.

И тогава ще се гледат лаптопи, но най-вероятно ще за 2-ра употреба.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Нов лаптоп за 400 лв. с 8GB, лесно преносим и здрав - Няма!

Помисли колко голям трябва да е екрана и с каква резолюция ще ти е удобен - все пак филми ще се гледат.

И тогава ще се гледат лаптопи, но най-вероятно ще за 2-ра употреба.

Като цяло засега съм се насочил към тези лаптопи:

ThinkPad X230

ThinkPad X220

Probook 4340s

За втора употреба ме притеснява колко ще е надеждно, а и като гледам основно има HP, DELL и  Lenovo на пазара. DELL никога не съм ползвал и не знам колко са добри, от 4 години ползвам Probook на HP и съм свикнал с тях. Основно ще се ползва за програмиране и в по-малка степен гледане на филми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надеждно ще е колкото всяка друга техника - а техниката е да се чупи :)

Ако те притеснява това гледай къде ги дават с по 12 м. гаранция, макар, че то и за 6 м. ако има някакъв проблем ще лъсне.

По ме притеснява тези 12+" дали ще са ти достатъчни за програмиране.

Иначе Dell ползвам от почти 10 години, но както при всички е до конкретен модел, начин на ползване и т.н.

Вземал съм FS U9210, рядко го ползвам и не мога да преценя колко тесен е 12" (1280х800).

На каква машина програмираш сега?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.