Премини към съдържанието
Mr.n0b0dy

Програма за персонализиране на подредбата на клавиатурата

Препоръчан отговор

ThinkPa-да ми има различна подредба на физическата клавиатура от тази на стандартната QWERTY. Тоест буквите и цифрите са си на място, но имам проблем със всички останали символи, интуитивно от десктопната клавиатура на която съм рабитл нацелвам и тези на лаптопа без да поглеждам, но като погледна знаците са на съвсем различни места  и се налага да разцъкам всички за да намеря един символ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 12 часа, simtech написа:

Това не може и няма да реши проблема с липсващ Insert клавиш, например с Apple клавиатура.

Нито това, нито това за крайна мярка. Първото забравя да изключи комбинацията, например (CTRL+I) ако зададеш тя да бъде Insert функция. В резултат клавиш "I" остава неактивен. Второто не действа и няма визуализация на mapping, визуализацията в опции за въвеждане е неактивна, нищо че отговаря за изискванията да е малка клавиатура без нумерик кейпад.

Айде сега един лайк и за мен, дето ви светнах.... ;)  Че няма и не може да се направи, ако ще халеевата комета да се разбие на земята.... :D Просто хората не са единни и никой не владее материята по лейаут. А Микрософт да идат в плейбой и да се снимат с фотошоп с тяхното мижаво приложение за елементарна подмяна на символи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има много теми в други английски форуми с програми от трети страни, но не знам до колко са ефикасни та за това питам. Защото на клавиатурата ми има символи като: Ø, Æ, а и тирето са ми на един бутон, стандартната US Qwerty е наредена по друг начин и нр съвпада със някой знаци от моята клавиатура.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За знаци "по-така" ползвай виртуалната. А пък като посвикнеш с нейната (на реалната клавиатура) настройка знаеш ли какъв зор е после на нормална :D , аз още не съм си поставил за задача да открия всички символи които ползвам.

Редактирано от бат'начо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Констатирах, че FN клавиша на безжичната клавиатура на ейпъл е обявен за неработещ, ако компютъра не е Macintosh. Може да му пуснеш инсталация на Windows 10 и да го подкараш, но никога няма да тръгне на PC с Windows 10. А този клавиш се използва в комбинация с още много други важни клавиши, така че на практика клавиатурата загива геройски в ръцете на юнаците.

Хайде още един лайк отнесох. :)
Ваххх, май никой ма не разбра....! Кацнал съм на Луната, дори на Марс, а нашите още са на земята и броят колко звезди има съзвездието. :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 часа, Mr.n0b0dy написа:

Ø, Æ, а и тирето са ми на един бутон, стандартната US Qwerty е наредена по друг начин и нр съвпада със някой знаци от моята клавиатура.

Ако не съвпада, значи първоначално би трябвало да намериш кой лейаут съвпада. Поне аз от там бих почнал. Дори не е изключено подходящ такъв да се появи с инсталирането на някой от "драйвърите" на производителя. Ако се стигне до там бъди много внимателен да не го слагаш за вход на потребителя, че може да се заключиш и после няма влизане.

После вече за преназначаването - зависи какво искаш. Аз го бях правил през Autohotkey и се получи добре и просто. Целта беше да се емулира клавиш, който го нямаше с помощта на други два. За такъв сценарий не съм сигурен, че Майкрософтския тул би помогнал. Но за втората стъпка, първо бих почнал именно от MS. Ако не стане с него или не хваща всички сценарии - нещо по-сложно.

Редактирано от Melmak ® (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.