Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добра вечер на всички. Имам проблем с Logitech HD Webcam C310. За две години съм я използвала само 4 пъти за видео разговори чрез Skype. Вчера ми се наложи да я използвам отново, но не се появява образ а само черен екран. Микрофона си работи, индикатора за камерата свети, в device manager ми показва, че камерата работи нормално. Какъв може да е проблема? Поробвах със инсталиране на драйвери и т.н. Искам да попитам дали е нормално да загрява камерата при използване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не е нормално да загрява. Като за начало отиди при познат или приятел и я инсталирай на неговия компютър и виж дали ще работи. 

Ако и там дава черен екран значи просто си е заминала. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При инсталиран правилен драйвер и липса на "чуденки" в Девайс менажера ви остава теста от Скайп, който се намира в меню Настройки "Видео" При продължителна работа камерата е леко топла!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за бързите отговори. Закачих я на един лаптоп , но и там екранът е черен а микрофона си работи нормално.

Забравих да кажа , че преди да ми покаже черен екран преди това беше като шарена престилка.

Редактирано от 5etleto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, 5etleto написа:

Благодаря Ви за бързите отговори. Закачих я на един лаптоп , но и там екранът е черен а микрофона си работи нормално.

Забравих да кажа , че преди да ми покаже черен екран преди това беше като шарена престилка.

Прочетете отново какво съм написал и го изпълнете. Тази камера няма възможност да е повредена, ако не сте я хвърляли по някого!

"...ви остава теста от Скайп, който се намира в меню Настройки "Видео"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, *LZ4JW* написа:

Прочетете отново какво съм написал и го изпълнете. Тази камера няма възможност да е повредена, ако не сте я хвърляли по някого!

"...ви остава теста от Скайп, който се намира в меню Настройки "Видео"

Това беше първото нещо което направих преди да се занимавам да търся нови драйвери.

2017-10-09_210609.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, 5etleto написа:

Това беше първото нещо което направих преди да се занимавам да търся нови драйвери.

2017-10-09_210609.png

Да погледнем и девайс менажера, може ли.  Операционна система - каква? Драйвер на камерата - за коя оп. система?  и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 13 минути, 5etleto написа:

Със Windows 7 Professional 64-bit SP1
Intel Core i5 6500 3.20GHz  Skylake 14nm 
16,0GB ram
 ASRock H170 Pro4 

2017-10-09_211622.png

2017-10-09_211644.png

2017-10-09_211712.png

Да беше поне на китайски, че го зная като българския!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам че е на "Пръцки" език :) ,но все пак нещата са на същото място и са на английски :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разполагам със същият модел и марка камера. По принцип драйвер изобщо не ти и трябва за нея защото тя се разпознава без проблем и от Линукс и от Мак ОС  и от Андроид дори . Но все пак ако не разполагаш със диска който идва с камерата можеш да свалиш от тук  всичко което ти трябва за нея http://support.logitech.com/ru_ru/product/hd-webcam-c310/downloads

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 часа, AlkatrazBG написа:

Разполагам със същият модел и марка камера. По принцип драйвер изобщо не ти и трябва за нея защото тя се разпознава без проблем и от Линукс и от Мак ОС  и от Андроид дори . Но все пак ако не разполагаш със диска който идва с камерата можеш да свалиш от тук  всичко което ти трябва за нея http://support.logitech.com/ru_ru/product/hd-webcam-c310/downloads

Благодаря AlkatrazBG, от начало си я разпознаваше като USB video , но след като ми излиза черен екран, дръпнах и инсталирах драйверите от supporta и нищо не се промени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом на втори компютър ти дава черен екран, а преди е давало размазано камерата е повредена. Каквото и да правиш резултата ще е същия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си проверявам камерата като напиша в търсачката "Webcam test".От списъка който излезе,цъкам на първия сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.