Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

днес ми се случи нещо много дразнещо - включих външния монитор, докато капака на лаптопа беше затворен и след като го отворих монитора на лаптопа е черен, а външния дава Out of Range. След това каквото и да правя все същото, включа ли външния монитор веднага ми изчезва картината на лаптопа и монитора е out of range.

Едно време съм имал подобен проблем, но не си спомням как го оправих. Как мога да накарам Window 7 да 'забрави' настройките на външния монитор?

Използвам го като extended display с VGА кабел, ако това има значение.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това означава,че настройките за разделителната способност на дисплея,зададени от системата не съответсват с възможностите на включения монитор или е зададена честота,която не отговаря на него.Това се оправя с деинсталиране на драйвъра на видеокартата и обновяването(преинсталиране) му.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип този монитор го ползвам от 2 години с този лаптоп и не е имало проблем - и двата са на 60Hz. Мисля, че има и по-лесен начин без да се налага деинсталиране на драйверите. Четох, че има някакъв key в registry-то, които се триел за да забрави настройките на външния монитор, но не знам кой точно, а не ми се рискува да трия в регистъра без да съм сигурен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, enuff написа:

Мисля, че има и по-лесен начин без да се налага деинсталиране на драйверите.

Хубаво беше да обновиш драйвърите,за да се самонастрои автоматично.Другия начин е да промениш зададената резолюция от системните настройки,с такава която отговаря на този монитор.Проблема е ,че при включен монитор,не можеш да го направиш.Можеш да опиташ да го направиш в защитен режим,като предварително да бъде включен монитора,защото тогава свързването му ще е с ниска резолюция,така че ще се вижда какво правиш през него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих се - изтрих от тази папка в registry:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\GraphicsDrivers

всички sub keys, които не бяха Lenovo (Lenovo ми е мониторът в работата) и след това си направих на ново настройките за extended display.

Редактирано от enuff (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.