Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, 

В последните две седмици, служебния компютър, както си работи перфектно и така, забива за около 1 секунда и директно се рестартира. Има дни в които не го прави, някой път ми се случва по 2-3 пъти на ден.

Направих му стрес тест, но поне аз нищо нередно не видях:

stres-4.png

stres-3.png

stres-2.png

stres-1.png

Някакви идеи? 

Редактирано от Kuncavia (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 18 минути, Kuncavia написа:

Здравейте, 

В последните две седмици, служебния компютър, както си работи перфектно и така, забива за около 1 секунда и директно се рестартира. Има дни в които не го прави, някой път ми се случва по 2-3 пъти на ден.

Направих му стрес тест, но поне аз нищо нередно не видях:

Някакви идеи? 

Като за начало направи стрес тест на видеокартата а не на процесора. Не знам последната AIDA ли е или някоя допотопна версия на софтуера, но как така видеокартата ти е с температура под нулата? В хладилник ли е компютъра?

Провери здравето на харда с Hard Disk Sentinel Pro

Направи стрес тест на видеокартата с FurMark

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С последна, лицензирана версия съм. Пуснал съм тест на картата, но защо по дяволите е тази температура и аз мигам на парцали. Най-вероятно просто не я отчита, като цяло и дъното и картата не са никак новички. Дори CoreTemp, който ползвах преди време, показваше 7 градуса на ядрата на процесора...

aida64.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 55 минути, eminem_vr написа:

Провери здравето на харда с Hard Disk Sentinel Pro

Направи стрес тест на видеокартата с FurMark

Вграденото видео ли ползваш?

Редактирано от eminem_vr (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото също няма проблем, освен че температурата му бе от -5 до 5°, което не си го обяснявам, но се затри някъде ScreenShot-а... 

disc.png

Отделно отворих кутията, изчистих всичко, оказа се, че има доста по-малко прах от колкото има, размених местата на RAM паметта. Ако трябва да гадая, ме притеснява захранването, ама ще видим. 

Да, вградена е видео картата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На SSD-то какво се намира? С каква ОС е машинката? Event Viewer какви логове вади? 

Захранването какво е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моите предположения клонят към РАМ паметта, ако имаш възможност пробвай да караш само с една плочка рам няколко дни, после смени плочките и виж какви ще са резултатите, Другия вариант е тест на рамта със специализирана програма за това, но понеже компа е служебен на дали ще имаш време да го чакаш да се тества.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.