Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте колеги,

преди време четох из форума за нова конфигурация и се спрях на следната:

1. MB: ASROCK AB350M PRO4

2. CPU: AMD RYZEN 5 1400 3.2GHz /боксово/

3. 4GB ADATA 2666 XPG

4. ATX DUKASE DPATX-DUKBK2BF

5. PSU SEASONIC SSR 430ST 430W

------------------------------------------------------------

6. SSD SAMSUNG 850 EVO PRO - това го закупих по-рано за лаптоп и го използвам в момента. Нямам HDD.

7. NVIDIA 9800 GT 512 MB на 10 години - използвам го от стара конфиграция.

Системата беше купена за работа с по-големи обеми информация и изчеслителен софтуер. Охлаждането е стандартни 120мм вентилатори - 4 бр.

Към момента искам да добавя видео карта /пробвах да го плнирам като бъдещ upgrade/, за което имам нужда от вашата помощ. Няма точни игри, които ще се играят, за това ще помоля по-скоро за някаква оценка цена/производителност или нещо подобно. Няма да се използва за добив на криптовалута. Ориентировъчен бюджет - 600 лева /може и втори вариант около 400 лева/. Преди време когато сглобявах посочената горе конфигурация имаше видео карти, предложени със същото захранване, но не знам дали информацията е още актуална. Търся помощта Ви най-вече за да прецените колко "корава" карта мога да закача на това захранване и бюджет.

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, pavelstoyanov написа:

Към момента искам да добавя видео карта /пробвах да го плнирам като бъдещ upgrade/, за което имам нужда от вашата помощ. Няма точни игри, които ще се играят, за това ще помоля по-скоро за някаква оценка цена/производителност или нещо подобно. Няма да се използва за добив на криптовалута. Ориентировъчен бюджет - 600 лева /може и втори вариант около 400 лева/. Преди време когато сглобявах посочената горе конфигурация имаше видео карти, предложени със същото захранване, но не знам дали информацията е още актуална. Търся помощта Ви най-вече за да прецените колко "корава" карта мога да закача на това захранване и бюджет.

В този ценови диапазон най-добрия избор остава GTX 1060. Има значение какви игри ще се пускат при някои нови заглавия дори GTX 1080 се задъхва при максимални настройки. В момента при повечето търговци качествените версии са изчерпани ,като се абстрахираме от завишените цени благодарение на" златната треска " заради крипто валутите.Бих предложил този модел -  http://www.vario.bg/palit-geforce-gtx-1060-jetstream-ne51060015j9j.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази видео карта ще пасне ли на захранването? Отнсно производителността, не търся най-доброто на пазара.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранващият модул е напълно достатъчен за подобна графична карта. Няма място за притеснение , можеш да си спокоен .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.