Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

искам да си сменя вентилатора в банята, но когато  го свалих видях това на снимките по-долу. Признавам, че съм много зле с битова техника, кабели и т.н, така че се извинявам ако е тъп въпроса,

но не трябва ли да има син кабел за нула и още един за фаза? И как да ги откача, или да ги режа направо?

51702.jpg

img1.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Режи ве и без това ще го хвърляш. Нали го сменя понеже не работи ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, simtech написа:

Някъде в тръбата сигурно има клема.

А не ве. До понижаващия траф в квартала върви непрекъснат кабел.
То ясно че някъде ще има устерклема.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, BMW Маниак написа:

А не ве. До понижаващия траф в квартала върви непрекъснат кабел.
То ясно че някъде ще има устерклема.

Ми за ко да реже тогава бе? Една отвертка и го прави културно.

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, simtech написа:

Ми за ко да реже тогава бе? Една отвертка и го прави културно.

Явно не я вижда къде е или не му се рови по навътре. По лесно е реже и слага още една от където е рязал и готово. И без това тоя като е навън ако изобщо работи не е проблем да му удължи кабелака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 8 минути, BMW Маниак написа:

По лесно е реже

Ама преди това да спре тока!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е много лесно. Съвет: Ако ще купуваш нов, гледай да има клапа та да е отворен само когато работи и да не духа от там когато не работи/клапата да е отвътрешната страна ,а не към банята/.  И двата кабела са бели ,но единият се свърза с нулата ,а другият с фазата/няма значение ,кой къде/. Има някъде  устерклейма :ohmy: и хубаво там да се разкачи стария и на същото място  да се закачи новия.По-трудно ще ти бъде закрепването на новия към стената , трябва да се мери и да се предвиди всичко при закупуването на новия вентилатор.  Задължително е!!!! преди всичко с фазомер да се увериш  , че няма напрежение! Успех.

Редактирано от bigiadri (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе к`ва е тая "устерклема", че не съм я срещал по кабеляците?:)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, lupis написа:

Бе к`ва е тая "устерклема", че не съм я срещал по кабеляците?:)

AAAA, не казваме , военна тайна!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за отговорите. Оправих ги нещата :)

bigiadri

Главната причина да  взема нов е точно заради kлапата, предишния нямаше. Защо е по-добре тя да е от вътрешната страна? Този който сложих е Cata X-mart и клапата е отвън.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Raze
      Здравейте. Някой може ли да даде идея? Взех този вентилатор:
      http://www.praktiker.bg/bg/Fan/ВЕНТИЛАТОР-ЗА-БАНЯ-ELPLAST-WK-10/p/447424
      Проблема е, че вместо да дърпа той духа, когато се монтира в отвора на отдушника. Мястото е такова, че трябва вентилатора да е тръбен и без излишни стърчащи части - отвора е много близо/допрян до стената. Няма опции за свързване, освен кабели 0 и фаза. С размяна на кабелите не се променя посоката на въртене. Не е от бройката, това е втория такъв, който слагам и пак не "дърпа". Може ли да не правя нещо както трябва или просто си е така този модел? Ако се сложи обратно му се вижда задната част и кабела, което не е оферта.
    • от colio99
      Здравейте.Проблема е следния - охладитела на процесора боксовия,перката по-точно започна да шуми,не силно но дразнещо.Смених термопастата но не помогна.Минава ми през ума че не е пазена /втори собственик съм/ и някъде е изкривена и затова бучи леко.
      Въпроса ми е мога ли да я сменя със другия боксов охладител който имам ?  Спира ме причината че на тази която е сега пише 12VDC 0.60A DELTA , а на тази която искам да сложа новата пише DC12V 0.20a NIDEC .Поздрави..
    • от Marto_BG
      Здравейте отново. Преди два дни си купих вентилатор на deepcool 120mm със синя подсветка. Когато пусна компютъра новия вентилатор който съм го сложил отпред шуми доста силно. Имате ли идея как да намаля шума от вентилатора. Благодаря на тези които отговорят!  Ето малко информация за вентилатора:
      Ниво на шум 26,8dB
      Обороти в минута 1300 rpm

• от Stiliyan Bojilov
      Днес пуснах компютъра и почна да ръмжи , отворих го и видях че перката на охлаждането на процесора не се завърта веднага след като пускам компютъра , а 4,5 секунди след това .. Почистих всичко , въпреки че нямаше почти никаква прах , сложих нова термопаста и ръмженето в началото спря , но перката продължава да завърта малко по-късно .. В настройките в биоса пише , че върти на 1400 оборота горе долу и е сложено на нормален режим на въртене . Процесора е i3 6300 . Въпроса е дали не е опасно да го ползвам така самия компютър ? Да не му прецакам нещо .
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.