Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здрайвейте, днес ми пуснаха втори телевизор на Blizoo(Mtel) с CA Modul, проблема е че като включа субтитрите ми излизат по много странен начин който според мен не е нормален снимал съм в прикачените снимки как изглеждат, някой може ли да ми обясни къде може да е проблема дали в телевизора или в самия модул и ако някой е имал подобен проблем как се решава? Телевизора е NEO LED 22135US. Благодаря предварително!

IMG_2649.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 2 часа, Stanislav0305 написа:

Здрайвейте, днес ми пуснаха втори телевизор на Blizoo(Mtel) с CA Modul, проблема е че като включа субтитрите ми излизат по много странен начин който според мен не е нормален снимал съм в прикачените снимки как изглеждат, някой може ли да ми обясни къде може да е проблема дали в телевизора или в самия модул и ако някой е имал подобен проблем как се решава? Телевизора е NEO LED 22135US. Благодаря предварително!

Здравей!

Първо уточни откъде и от какво ги пускаш тия субтитри?!

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, Eternal Life написа:

Здравей!

Първо уточни откъде и от какво ги пускаш тия субтитри?!

Извинявам се, субтитрите от настойки, и нагласям на меню субтитри да е на български а иначе това си е канал HBO, на всички канали ми излизат така субтитрите, прерових уж всички настройки които не са особено много но уви, проблема си остава...

Най-интересното е че пробвах да кача на флашка филм с субтитри отделно и я вкарах в телевизора и субтитрите си вървяха без никакъв проблем, само не знам защо на телевизионните канали се получава така...

Редактирано от Stanislav0305 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Stanislav0305 написа:

Извинявам се, субтитрите от настойки, и нагласям на меню субтитри да е на български а иначе това си е канал HBO, на всички канали ми излизат така субтитрите, прерових уж всички настройки които не са особено много но уви, проблема си остава...

Най-интересното е че пробвах да кача на флашка филм с субтитри отделно и я вкарах в телевизора и субтитрите си вървяха без никакъв проблем, само не знам защо на телевизионните канали се получава така...

А , телевизора ОС има ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телевизора от оператора ли си го закупил и има ли в менюто логото на оператора Mtel или Blizoo или други надписи или цветни ленти или друго нещо свързано с емблемата на оператора, а не оригиналното меню на телевизора? На външните цифрови приемници, операторите им преработват софтуеъра като ги заключват за използването им към други кабелни мрежи. Може да са сторили същото и с твоя телевизор.

Ако субтитрите са така на всички програми, подай рекламация за телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, телевизора е купен от Техномаркет, на всички канали е така с субтитрите, сега идва техник вика това не е от нас.... Направо ме заби в земята аз хал хабер си нямам какво да правя сега...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Казваш - това е втори телевизор. Ако другия е с STB, пробвай как ще се държи NEO-то с STB. Ако и другия телевизор е с CA модул, размени модулите.

Но.....имайки в предвид "марката" NEO - по вероятно да е проблем с телевизора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CA модула, няма връзка с програмите, може да го махне и да гледа БНТ, пловдивската телевизия и други некодирани без картата. Пробвай на аналогова телевизия как е, също и на цифрова ефирна телевизия с антена и виж как е на HD каналите, някои са безплатни. Пробвай и на чужди езици субтитрите как са, виж дали се влияят от контраста и яркостта и нивото на подсветката.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, peppone1 написа:

CA модула, няма връзка с програмите, може да го махне и да гледа БНТ, пловдивската телевизия и други некодирани без картата. Пробвай на аналогова телевизия как е, също и на цифрова ефирна телевизия с антена и виж как е на HD каналите, някои са безплатни. Пробвай и на чужди езици субтитрите как са, виж дали се влияят от контраста и яркостта и нивото на подсветката.

Принципмо, си прав, но имам случай с един crown (вероятно, подобно vestel шаси), който правеше какви ли не мизерии с един модул, а със друг (на същия оператор) - работеше нормално (до колкото е възможно, при тези "марки")

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с други езици на субтитрите /например руски, украински и други източно европейски езици, които ги има в менюто на ТВ/.

Виж и това. Може да ти е полезно. Пише при първоначална настройка да се избере държава Германия.

http://help.blizoo.bg/images/Root/content/online_help/trouble_wizzard/digital_tv/camodule/other/cam_tv_other.pdf

Редактирано от andreygg (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с какви ли не неща, фабрични настройки, субтитри на друг език, вадене на модула и връщане обратно, всички настройки по 100 пъти ги сменях, подсветки, контрасти, резолюции и така нататък. Проблема е че аз изобщо не разбирам от такива неща и вече си мисля че проблема е в телевизора защото по други форуми чета че и други хора с НЕО имат подобни проблеми знам че е скапана марка но не съм го купувал аз, не гледам толкова много телевизия за това и не ми се инвестира в скъп телевизор. Благодаря на всички които се опитват да помогнат, утре ще ходя до сервиз за телевизори да попитам там дали няма да хвърлят яснота по въпроса.

преди 2 часа, andreygg написа:

Пробвай с други езици на субтитрите /например руски, украински и други източно европейски езици, които ги има в менюто на ТВ/.

Виж и това. Може да ти е полезно. Пише при първоначална настройка да се избере държава Германия.

http://help.blizoo.bg/images/Root/content/online_help/trouble_wizzard/digital_tv/camodule/other/cam_tv_other.pdf

Така е настроен на Германия, 2-ма техника идваха на Мтел и го настройваха и ефекта е същия.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А на аналогова телевизия как е и също на цифрова ефирна? Техника не трябва да ти говори, а да го поправи. Трябва да провериш и за актуализация на фърмуеъра, но Neo обикновено не правят поддръжка. Тази работа с настройки няма да се оправи, затова направи рекламация в магазина или ако си го закупил онлайн имаш право да го върнеш.

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Срока е 14 дни, а за 3 години гаранцията отдавна му е изтекла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носих го на телевизионен техник и днес ми го върна, каза че е пробвал КА модула на други телевизори и е работил и че явно проблема е в телевизора и каза че нищо не може да направи, та в крайна сметка ще си купувам нов телевизор това май е решението на проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бе то за оправянето - може (шасито със сигурност е някое турско Vestel), но цената ще е почти като на нов телевизор, ако изобщо нормален човек се хване да ремонтира подобна "марка". Купи си някой свестен тв, а този може да го ползваш за монитор (ако има HDMI вход)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има HDMI да, а за другото си прав той е 200лв в магазна няма смисъл да се дават пари по него.

Харесал съм това телевизорче някой който е в час с нещата може ли да ми каже дали е добър и дали си заслужава

http://www.technopolis.bg/en/TV/TV-SAMSUNG-UE-32J4510/p/15955

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На хартия звучи добре, но аз лично не съм фен на смарт телевизорите. Предпочитам за същите (или близки) пари да взема нещо с по-голям диагонал, а смарт си го прaвя с едно ODROID-че + openelec + kodi. И всичко, което е на домашния NAS (или по комповете в мрежата) си го достъпвам по Smaba, a за браузър ползвам Chromium

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво с по-голям диагонал обаче на мен площа ми е ограничена там където ще го слагам и няма как да бъде по-голям, за това се спрях на този вариант, не много скъп, достатъчно голям, хубава марка и да има wi-fi гледах. Все пак ако някой може да ми препоръча нещо хубаво 32 инча за да сравня ще съм му благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямаш никакъв избор, всички нови телевизори са един дол дренки. Взимай нещо което ти отговаря на изисванията и да е марково като Самсунг и още като нов му направи всички възможни актуализации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.