Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте на всички! Преди време си бях взимал една външна батерия на Canyon и въпроса/проблема ми е, че когато зареждам телефона си, той си се зарежда, но след определено време, примерно час и половина - два външната батерия спира да зарежда (изключва се и трябва да я включа за да продължи зареждането [или да заредя друг телефон) Това нормално ли е? Батерията е Canyon CNE-CPB130DG 13 000mAh. Дори и сега зареждам таблета и външната се изключва сама през 5-10 минути автоматично? Нормално ли е това или...?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е нормално. Или вътре DC-DC конвертора прегрява или батерията е калпава, пада напрежението и защитата изключва.
Canyon не е марка а на тия 13,000mAh не вярвай - това е заблуждение. Ефективната част, която можеш да ползваш от нея е много по-малка.
Първо елементите обикновено са 2500mAh-3000mAh, но това е на максималното напрежение заредени.
Голяма част от капацитета не може да се ползва, защото пада напрежението на елемента под минималния безопасен праг, което го уврежда скоропостижно.
Освен това ако са заредени до 4.2V, то телефонът ползва 5V за заряд. Има DC-DC конвертор, който вкарва загуби.
Ако знам състава на маймунката, мога да ти сметна по-точно всичко...
Но 1/3 написания капацитет ако успееш да ползваш на това китайче - пак добре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, iAppleBeats написа:

Здравейте на всички! Преди време си бях взимал една външна батерия на Canyon и въпроса/проблема ми е, че когато зареждам телефона си, той си се зарежда, но след определено време, примерно час и половина - два външната батерия спира да зарежда (изключва се и трябва да я включа за да продължи зареждането [или да заредя друг телефон) Това нормално ли е? Батерията е Canyon CNE-CPB130DG 13 000mAh. Дори и сега зареждам таблета и външната се изключва сама през 5-10 минути автоматично? Нормално ли е това или...?

Смени кабела с който зареждаш. Аз имах същия проблем!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 часа, Емил Костов написа:

Смени кабела с който зареждаш. Аз имах същия проблем!

С нов кабел е телефона

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.