Премини към съдържанието
Последвайте Kaldata.com в Google Новини за да научавате първи най-интересните новини! ×
  • Добре дошли!

    Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

    Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

     

Проблем мрежов достъп!!!РЕШЕН!


Препоръчан отговор

Здрасти,проблема е следният,моя лаптоп ASUS K72J разполага с вграден рутер,може да предава интернет на устройства и компютри в домашна мрежа.И до скоро работеше  безпроблемно на всякъде в къщи имах интернет,обаче вчера не можах да отворя страници с телефона а беше свързан,но на лаптопа изписва (няма мрежов достъп) .Порових се и разбрах че липсва  IPv6.Което осигорява връзка между два компютъра в мрежа.Не знам как е изчезнало и как да го инсталирам пак.Ако някой има идея да помага.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Не си споделил каква е използваната операционна система - Windows кой или Linux  кой или друга ОС.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стартирай ncpa.cpl, кликни с десен бутон по безжичната мрежова карта, избери Properties. Сега ще видиш списък, в който е TCP/IPv6 - сложи отметка. Но ме съмнява, че не  това е проблемът.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, batbambo написа:

Здрасти,проблема е следният,моя лаптоп ASUS K72J разполага с вграден рутер,може да предава интернет на устройства и компютри в домашна мрежа.И до скоро работеше  безпроблемно на всякъде в къщи имах интернет,обаче вчера не можах да отворя страници с телефона а беше свързан,но на лаптопа изписва (няма мрежов достъп) .Порових се и разбрах че липсва  IPv6.Което осигорява връзка между два компютъра в мрежа.Не знам как е изчезнало и как да го инсталирам пак.Ако някой има идея да помага.

Това е пълна глупост - лаптопа имал "вграден рутер"! Или по IPv4 не може да се направи връзка м/у устройствата!

A как "получава интернет" лаптопа от ISP-то? ICS ли си ползвал до сега?

И това "няма мрежов достъп" на кой мрежов интерфейс на лаптопа го показва

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

@batbambo, добре е като не си наясно да не реагираш по татъв начин. Всички лаптопи(огромната част от тях) имат адаптери за жичен и безжичен достъп. Значи ли, че всички лаптопи са с вграден рутер? Да има вграден рутър значи да сложиш кабела и рутърът тръгва.
Това, за което говориш е софтуерен аксес поинт (точка за достъп). Ако не ти се стартира услугата Internet Connection Sharing "рутърът" ти няма да тръгне. Освен това в Windows 7 този "рутър" ако не се ползва с програма трябва да се създаде и конфигурира ръчно. Не си казал нищо за тези процеси!
Ние тук НЕ СМЕ ЯСНОВИДЦИ!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

 

Ако,бях наясно,нямаше да вляза и да питам в този форум.А като гледам не само аз не съм наясно.Когато човек не знае,добре е да пита а не да дава мнение,за това няма нужда от ясновидци а от хора,които разбират и тогава дават мнение.Аз понеже не разбирам питам.,Ще обясня пак проблема.До онзи ден имах интернет на всякъде в къщи.Лаптопа ми е с кабел.Имам опция (инсталиране на безжична мрежа''КОМПЮТЪР към КОМПЮТЪР").Слагам си парола и име и си ползвам интернет на всякъде,тоест лаптопа става като рутър и ''предава безжично интернет,който ползвам с телефон и таблет.Обаче,преди два  дни,телефона ми не отвори страница в един сайт, но беше свързан към моята безжична мрежа.Отворих (център за мрежи споделяне) и видях,че пише няма мрежов достъп.Пет години безпроблемно си работеше.Не съм пипал настройки или нещо по мрежите.Просто спря да работи.Направих нова мрежа,и пак същото.Надявам се,че съм обяснил коректно проблема.Прочетох нещо за някакво Teredo tunneling и  IPv6,което трябвало да се инсталира.Ако някой мисли,че се сеща какво може да е,да пише.Мерси предварително.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Съмнява ме този лаптоп да разполага с рутер. Това, че можеш да си споделиш връзката на други устройства е отделен въпрос. Не знам какво и къде си прочел, но ipv6 няма нищо общо със проблема ти. Колегите са те насочили правилно, като са те посъветвали да си провериш настройките. 

При Windows 7 мисля беше Ad-hoc в настройките за създаване на мрежова връзка. 

Пък и за какво са ти подобни гимнастики, при условие че един рутер за 30 лв. ще ти свърши много по-добра работа. Ама като си се заинатил си е твое право.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако става въпрос за 30 лв по добре да отида и да го преинсталирам,но рутър не ми трябва,както писах,пет години до сега,го ползвах .Най вероятно е от настройките.Мерси все пак.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Цитат

Ако не ти се стартира услугата Internet Connection Sharing "рутърът" ти няма да тръгне.

 

преди 18 часа, ExaFlop написа:

Стартирай ncpa.cpl, кликни с десен бутон по безжичната мрежова карта, избери Properties. Сега ще видиш списък, в който е TCP/IPv6 - сложи отметка. Но ме съмнява, че не  това е проблемът.

 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ок,ще пробвам.

Егатиииии,стана,не изписва( няма мрежов достъп),имам интернет достъп,домашна мрежа,телефона се свързва,обаче пак нямам интернет.Ха-ха

Мирише,на преинсталиране на Уиндоуса.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

СтанНААААА.Ами трябвало е да разреша споделяне на безжичната връзка връзката.Ей човек като нищо не разбира понякога прави чудеса.Мерси на всички включили се в темата,за 10 мин. си играх,да бях си взел рутър за 30 лв. Живи и здрави всички.

2017-10-27_120550.jpg

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

"Приемане на интернет", "Предаване на интернет", "лаптоп с кабел/без кабел"............тази терминология явно е супер нова за да не съм я чувал последните 10 тина години!

А сега ми обясни къде на този "рутер" му е firewall-а, къде пишеш правилата за WAN/LAN частта? Къде и как следиш и управляваш трафика и свързаните устройства?

Къде и как включваш в този "рутер" телевизора, принтера, камери за видеонаблюдение или други устройства в LAN? Как следиш кой, кога и какво прави в ТВОЯТА СОБСТВЕНА МРЕЖА и дали са само твои устройства? 

Не че сапунерка за 30 лв е нещо сигурно и стабилно, но все пак си е по добре от работещ 24/7 лаптоп с windows!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

×
×
  • Добави ново...