Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Понеже 500гб вече за нищо не стигат, съм решил да взема нещо по-голямо.

С бюджет 200лв засега съм се спрял на 2 модела - Toshiba P300 3.5" 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 HDWD130EZSTA и Seagate BarraCuda 3.5" 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST3000DM008

Освен за игри, на него ще се складират и стотиците гигабайти raw файлове от фотоапарата, поради което се надявам да е сравнително надежден. Операционната система е на SSD. 

Ако има други предложения в границата до 200 лв ще се радвам да ги чуя.

Благодаря предварително!

Редактирано от sick_wid_it
допълнение и корекция на правописна грешка в заглавието (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съхранение на един носител не се нарича надеждно!

3TB диск не може да работи с MBR, а само с GPT - да си знаеш от сега!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, plamen_petrov_80 написа:

Съхранение на един носител не се нарича надеждно!

3TB диск не може да работи с MBR, а само с GPT - да си знаеш от сега!

Да, вземам си бележка - ще има бекъп на друг носител.

С 2 Тб ще имам ли въпросните проблеми? Уиндоуса е на SSD, втория ще е за снимки и всичко останало?

И все пак някаква препоръка за 2 тб хард диск?

Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеше да отделиш и едни 130-150лв за NAS устройство щеше да ти е още по-лесно. Лично аз съм заложил на бюджетния зиксел нса310 + 2Тб хард. Отделно има и едно Lacie за бекъпи на наистина важни неща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каквъв е проблема да работи на GPT диска? Особено като не му е OS там, въобще няма да има проблеми - инициализира го и си го ползва. Ползвам 3 TB Seagate повече от година и за момента е перфектен. Все пак не е лошо да кажеш какво ти е дъното, ако е много старо и няма нов BIOS може и да не разпознае диск над 2 TB.

https://www.pcworld.com/article/235088/everything-you-need-to-know-about-3tb-hard-drives.html

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да има наблюдение или опит с евтините и големи Тошиби по-зле ли са от скъпите wd и seagate?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислил ли си за два диска от по 1TB (2TB - но надхвърлят бюджета ти) на които да дублираш информацията?

Все пак в момента имаш SSD и 500 GB диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, plamen_petrov_80 написа:

Мислил ли си за два диска от по 1TB (2TB - но надхвърлят бюджета ти) на които да дублираш информацията?

Все пак в момента имаш SSD и 500 GB диск.

Да, може и 10 да си вземе по 200 гб - какъв е смисъла от тези гимнастики? Най-малкото, че така не е изгодно, повече кабели и място трябва да им търси?!?!

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра е Dell Optiplex 9020 (Mini tower). Чипсета е Q87, но доколкото четох във форума на Дел без проблем потребители ползват и 4 терабайтови дискове.

Няма да мога да сложа друг диск освен ссд-то и хдд-то - има точно две места, на които могат да се сложат, като към "леглото" на ссд-то може да се закачи и още един диск, но 2.5". 

За бекъп ще мисля по-нататък. Засега ще ползвам 500-те гигабайта за складиране на снимките.

В крайна сметка реших да не поемам излишни рискове и  поръчах 2TB Seagate Barracuda ST2000DM006, но не е късно да променя поръчката ако има (а не се и съмнявам че има) нещо по-добро или дори и 3 терабайтовия сийгейт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Радослав Матев написа:

Да, може и 10 да си вземе по 200 гб - какъв е смисъла от тези гимнастики? Най-малкото, че така не е изгодно, повече кабели и място трябва да им търси?!?!

Предполагам правиш разлика от това да съхраняваш информация на един 2TB носител и едновременно на два 1TB. И не идеята не е да са свързани едновременно защото при токов удар, крипто вирус, сритване на кутията и т.н. си заминават и двата диска.

По-добро е относително понятие.

По-добро в случая можем да смятаме само TB/лв. - тази сметка можеш и ти да я направиш, гаранционния период на един диск не ти дава по-голяма сигурност за данните ти.

Това кой диск колко ще изкара си е до късмет - там ти си го знаеш какъв ти е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябваше да вземеш 3TB-овия диск. И за имах притеснения с диск над 2ТВ с GPT, но се престраших и си купих голям като втори, форматирах то в GPT и си го ползвам като диск за данни безпроблемно. Също  и нямам намерение да го ползвам като системен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Предполагам правиш разлика от това да съхраняваш информация на един 2TB носител и едновременно на два 1TB. И не идеята не е да са свързани едновременно защото при токов удар, крипто вирус, сритване на кутията и т.н. си заминават и двата диска.

По-добро е относително понятие.

По-добро в случая можем да смятаме само TB/лв. - тази сметка можеш и ти да я направиш, гаранционния период на един диск не ти дава по-голяма сигурност за данните ти.

Това кой диск колко ще изкара си е до късмет - там ти си го знаеш какъв ти е.

Не само това, ами има и друго. При него ограничението идва и от това, че няма как да монтира физически повече от два диска, защото кутията му не е custom.

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0948/9524/products/DELL_9020_MT_3.jpg?v=1504001406

По-голям диск при него е наложителен, ако иска обем.

Дори ми е чудно как си е паснала тази 470-ца, и въобще как я охлажда...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за теб, но аз в тази кутия бих събрал следните устройства 3 х 3,5" + 1 х 2,5".

Горе под оптиката може да се монтира 3,5" диск с преходни планки - не са страшно скъпи.

Там горе бих сложил единия нов диск, а идентичния му брат близнак най-долу. Стария диск се слага на най-горното чекмедже за 3,5".

Връзвам с SATA кабел SSD, 500 GB, новия диск и DVD. Когато трябва да се прави обновяване на данните на резервния нов диск кабела от 500 GB се мести.

Също така мисля ще се съгласиш с мен, че едно 100 грамово SSD може да се монтира почти навсякъде в една кутия (и дупка да няма за един болт, с изолирбанд ще го лепна и пак ще стане). Все пак това не е механичен твърд диск!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, techmaniac написа:

Не само това, ами има и друго. При него ограничението идва и от това, че няма как да монтира физически повече от два диска, защото кутията му не е custom.

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0948/9524/products/DELL_9020_MT_3.jpg?v=1504001406

По-голям диск при него е наложителен, ако иска обем.

Дори ми е чудно как си е паснала тази 470-ца, и въобще как я охлажда...

470 си пасва почти като дялан камък. Е, не е много красиво вътре в кутията, но върши работа. Делското захранване го смених с помощта на 24 към 8 пинов адаптер. С температурите не съм имал проблеми, дори и това лято. Знам че се получи странен компютър, но нямах възможност за всичко наведнъж и почнах само с покупка на компютър > ссд> захранване > видео та до въпросният хард диск . По принцип планирам нататък да си взема кутия и дъно, на които повечето неща ще се прехвърлят, а оптиплекса да се ползва за мултимедия и сърфиране.

В този ред на мисли малко съжалявам, че не поръчах 3тб, но живот и здраве при осъществяване  на бъдещите реформи и този няма да  е излишен. Относно мястото в кутията - да, наистина може ссдто да се подпре или да виси някъде, може и да се нагоди място под оптичното устройство,  но тогава ще стане доста отрупано и окабелено в и без това доста претъпканата кутия. 

Редактирано от ivoet (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от FOTOTO
      Здравейте
      Имам следният проблем след отваряне на диска при зареждане на папките в него диска след няколко секунди автоматически се затваря
      Диска е дефрагматиран проверен за вируси сменял съм кабелите за връзка сата към дъното и захранване
      В диск менаджъра се вижда в биоса също е видим
      В кутия за външен хард диск има същия проблем
      програмата sentinel казва напълно здрав
      Предположения
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
    • от kosio96
      Съмнявам се,че някой ще може да помогне,но нека опитам.Днес докато не съм бил вкъщи някой е разцъкал дистанционното и сега не мога да накарам климатика да влезе в режим на отопление.
      Дистанционното е модел WH-D5B.Намерих превод в интернет,но копчето за сменяне на режима не прави нищо (екранчето само премигва).В момента на екранчето има 2 японски символа,които в превода ги няма и нямам идея какво означават.Ако ще ви помогне ще ги снимам и кача.В момента лявата стрелка на екрана сочи към режим автоматичен,след нея са 2-та символа,няма изписани градуси,а дясната страна сочи също към режим автоматичен,само че отдясно.Доколкото разбирам левия автоматичен режим е дали да духа топло или студено,а десния автоматичен режим е за силата на вентилатора.
      До сега съм ползвал само копчетата на първите 3 реда и във такава ситуация да не може да смени режима от студено на топло не съм попадал.Да отбележа,че от време на време духа студено или топло,но на екрана не се променя нищо.
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.