Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Понеже 500гб вече за нищо не стигат, съм решил да взема нещо по-голямо.

С бюджет 200лв засега съм се спрял на 2 модела - Toshiba P300 3.5" 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 HDWD130EZSTA и Seagate BarraCuda 3.5" 3TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST3000DM008

Освен за игри, на него ще се складират и стотиците гигабайти raw файлове от фотоапарата, поради което се надявам да е сравнително надежден. Операционната система е на SSD. 

Ако има други предложения в границата до 200 лв ще се радвам да ги чуя.

Благодаря предварително!

Редактирано от sick_wid_it
допълнение и корекция на правописна грешка в заглавието (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съхранение на един носител не се нарича надеждно!

3TB диск не може да работи с MBR, а само с GPT - да си знаеш от сега!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, plamen_petrov_80 написа:

Съхранение на един носител не се нарича надеждно!

3TB диск не може да работи с MBR, а само с GPT - да си знаеш от сега!

Да, вземам си бележка - ще има бекъп на друг носител.

С 2 Тб ще имам ли въпросните проблеми? Уиндоуса е на SSD, втория ще е за снимки и всичко останало?

И все пак някаква препоръка за 2 тб хард диск?

Мерси!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако можеше да отделиш и едни 130-150лв за NAS устройство щеше да ти е още по-лесно. Лично аз съм заложил на бюджетния зиксел нса310 + 2Тб хард. Отделно има и едно Lacie за бекъпи на наистина важни неща.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каквъв е проблема да работи на GPT диска? Особено като не му е OS там, въобще няма да има проблеми - инициализира го и си го ползва. Ползвам 3 TB Seagate повече от година и за момента е перфектен. Все пак не е лошо да кажеш какво ти е дъното, ако е много старо и няма нов BIOS може и да не разпознае диск над 2 TB.

https://www.pcworld.com/article/235088/everything-you-need-to-know-about-3tb-hard-drives.html

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да има наблюдение или опит с евтините и големи Тошиби по-зле ли са от скъпите wd и seagate?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислил ли си за два диска от по 1TB (2TB - но надхвърлят бюджета ти) на които да дублираш информацията?

Все пак в момента имаш SSD и 500 GB диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, plamen_petrov_80 написа:

Мислил ли си за два диска от по 1TB (2TB - но надхвърлят бюджета ти) на които да дублираш информацията?

Все пак в момента имаш SSD и 500 GB диск.

Да, може и 10 да си вземе по 200 гб - какъв е смисъла от тези гимнастики? Най-малкото, че така не е изгодно, повече кабели и място трябва да им търси?!?!

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Компютъра е Dell Optiplex 9020 (Mini tower). Чипсета е Q87, но доколкото четох във форума на Дел без проблем потребители ползват и 4 терабайтови дискове.

Няма да мога да сложа друг диск освен ссд-то и хдд-то - има точно две места, на които могат да се сложат, като към "леглото" на ссд-то може да се закачи и още един диск, но 2.5". 

За бекъп ще мисля по-нататък. Засега ще ползвам 500-те гигабайта за складиране на снимките.

В крайна сметка реших да не поемам излишни рискове и  поръчах 2TB Seagate Barracuda ST2000DM006, но не е късно да променя поръчката ако има (а не се и съмнявам че има) нещо по-добро или дори и 3 терабайтовия сийгейт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 часа, Радослав Матев написа:

Да, може и 10 да си вземе по 200 гб - какъв е смисъла от тези гимнастики? Най-малкото, че така не е изгодно, повече кабели и място трябва да им търси?!?!

Предполагам правиш разлика от това да съхраняваш информация на един 2TB носител и едновременно на два 1TB. И не идеята не е да са свързани едновременно защото при токов удар, крипто вирус, сритване на кутията и т.н. си заминават и двата диска.

По-добро е относително понятие.

По-добро в случая можем да смятаме само TB/лв. - тази сметка можеш и ти да я направиш, гаранционния период на един диск не ти дава по-голяма сигурност за данните ти.

Това кой диск колко ще изкара си е до късмет - там ти си го знаеш какъв ти е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябваше да вземеш 3TB-овия диск. И за имах притеснения с диск над 2ТВ с GPT, но се престраших и си купих голям като втори, форматирах то в GPT и си го ползвам като диск за данни безпроблемно. Също  и нямам намерение да го ползвам като системен.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, plamen_petrov_80 написа:

Предполагам правиш разлика от това да съхраняваш информация на един 2TB носител и едновременно на два 1TB. И не идеята не е да са свързани едновременно защото при токов удар, крипто вирус, сритване на кутията и т.н. си заминават и двата диска.

По-добро е относително понятие.

По-добро в случая можем да смятаме само TB/лв. - тази сметка можеш и ти да я направиш, гаранционния период на един диск не ти дава по-голяма сигурност за данните ти.

Това кой диск колко ще изкара си е до късмет - там ти си го знаеш какъв ти е.

Не само това, ами има и друго. При него ограничението идва и от това, че няма как да монтира физически повече от два диска, защото кутията му не е custom.

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0948/9524/products/DELL_9020_MT_3.jpg?v=1504001406

По-голям диск при него е наложителен, ако иска обем.

Дори ми е чудно как си е паснала тази 470-ца, и въобще как я охлажда...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам за теб, но аз в тази кутия бих събрал следните устройства 3 х 3,5" + 1 х 2,5".

Горе под оптиката може да се монтира 3,5" диск с преходни планки - не са страшно скъпи.

Там горе бих сложил единия нов диск, а идентичния му брат близнак най-долу. Стария диск се слага на най-горното чекмедже за 3,5".

Връзвам с SATA кабел SSD, 500 GB, новия диск и DVD. Когато трябва да се прави обновяване на данните на резервния нов диск кабела от 500 GB се мести.

Също така мисля ще се съгласиш с мен, че едно 100 грамово SSD може да се монтира почти навсякъде в една кутия (и дупка да няма за един болт, с изолирбанд ще го лепна и пак ще стане). Все пак това не е механичен твърд диск!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 часа, techmaniac написа:

Не само това, ами има и друго. При него ограничението идва и от това, че няма как да монтира физически повече от два диска, защото кутията му не е custom.

https://cdn.shopify.com/s/files/1/0948/9524/products/DELL_9020_MT_3.jpg?v=1504001406

По-голям диск при него е наложителен, ако иска обем.

Дори ми е чудно как си е паснала тази 470-ца, и въобще как я охлажда...

470 си пасва почти като дялан камък. Е, не е много красиво вътре в кутията, но върши работа. Делското захранване го смених с помощта на 24 към 8 пинов адаптер. С температурите не съм имал проблеми, дори и това лято. Знам че се получи странен компютър, но нямах възможност за всичко наведнъж и почнах само с покупка на компютър > ссд> захранване > видео та до въпросният хард диск . По принцип планирам нататък да си взема кутия и дъно, на които повечето неща ще се прехвърлят, а оптиплекса да се ползва за мултимедия и сърфиране.

В този ред на мисли малко съжалявам, че не поръчах 3тб, но живот и здраве при осъществяване  на бъдещите реформи и този няма да  е излишен. Относно мястото в кутията - да, наистина може ссдто да се подпре или да виси някъде, може и да се нагоди място под оптичното устройство,  но тогава ще стане доста отрупано и окабелено в и без това доста претъпканата кутия. 

Редактирано от ivoet (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от slavi91
      Здравейте! Телевизорът е Toshiba 40L2456D. От време на време забиваше, но напоследък стана много начесто и напрактика не може да се използва, защото след всяко забиване трябва да се изключва от контакта. Под забиване, нямам предвид да забие картината  а самият телевизор. Пример сменяш си каналите и спира на някой и вече не реагира, нито на дистанционното, нито на бутоните на телевизора. Или пък нещо си настройваш или цъкаш в менюто и спира. Междувременно каналът, който си гледаш си върви. Не спира нито звук, нито картина. Надявам се, че ме разбрахте. Това, което до момента пробвах е да му дам reset tv, но така не се оправи. Свалих и последната версия на firmware от сайта на Тошиба, но тя се оказа същата като тази, която съм му инсталирал преди 2-3г.- 01.00.50. Въпреки това я инсталирах наново, но  това не реши проблема.

• от FOTOTO
      Здравейте
      Имам следният проблем след отваряне на диска при зареждане на папките в него диска след няколко секунди автоматически се затваря
      Диска е дефрагматиран проверен за вируси сменял съм кабелите за връзка сата към дъното и захранване
      В диск менаджъра се вижда в биоса също е видим
      В кутия за външен хард диск има същия проблем
      програмата sentinel казва напълно здрав
      Предположения
    • от Maria Green
      Здравейте, празнуващи и почиващи, и работещи, и разбиращи!

Трябва ли да направя нещо особено във връзка с прикачения файл? Съществува ли проблем, анализирайки данните? 

Странното е, че не разбирам нищо от снимката, а това ми се изписва щом включа лаптопа. 

Ще се зарадвам на подробен съпорт.

• от Venci Velikov
      Здравейте имам проблем с HDD-то (да знам аз винаги имам проблеми с тях но след като смених 10 и заминаха сумата и пари само за хард дискове сега съм се примирил с този) когато е натоварено на 100 % започва да забива и да издава звуци с висока честота и това се случва само като компютърът ми се опитва да чете и записва със висока скорост на него мисля че четенето е по-голям проблем защото като играя игри се случва най-често като зарежда играта или като влизам в игра и зарежда картата и играчи и т.н. та се питах дали мога да лимитирам скоростите за да е по-стабилен ,макар и по-бавен да го направя да издържи повече .
      Да знам че когато започнат да издават звуци са вече за смяна ,но ми изкара няколко месеца и нямам друг проблем с него а и ми омръзна да инвестирам в хард дискове  .......мисля че се случва само по време на игра ,но може би защото те го натоварват най-много.
      Благодаря предварително за мненията ви. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.