Премини към съдържанието
sad trash

въпрос относно програми за почистване на компютъра

Препоръчан отговор

Здравейте. Не съм много начетен относно тези неща..., но изхождам от максимата ,че е по-добре да съм незнещ докато попитам,отколкото незнаещ за цял живот.

Нека преминем към въпроса... Има ли начин да удължа "живота" на ОС със почистващ софтуер ,който донякъде да облекчи нуждата от преинсталация.

Искам да вметна ,че за момента не срещам никакви технически трудности и проблеми с употребата му ,но прочетох ,че било препоръчително да се извършва преинсталация поне веднъж годишно.

Също така искам да знам до колко е "вредно" честата инсталация на различен софтуер под формата на .ехе файлове? Попаднах на статия в която се наблягаше на затормозяването на системата от много и различни програми (junk) инсталирани...дори и те да не се ползват или да неработят във фонов режим. (task manager)

Благодаря предварително!

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прати много поздрави на човека с думите "било препоръчително да се извършва преинсталация поне веднъж годишно"!

Под честа инсталация на exe файлове ако визираш честото слагане и махане на софтуер само за да видиш дали ти върши работата - да твърдо съм против.

Има си различни начини на виртуализация - тества се там и всичко което ти трябва после си го слагаш за ползване.

Ако визираш нежелания софтуер който се инсталира покрай читавия - има си начини да се избягва, като единия си ти!

Щом всичко ти работи добре сега - най-доброто решение е да си направиш пълен бекъп на целия системен дял т.е. ОС, програми, настройки.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как мога да почистя остатъчни файлове от вече инсталирани и в последствие деинсталирани програми???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ^^Alex&Vanko^^ написа:

Само със CCleaner чистя регистър и то рядко а другите са за временни файлове. Има си и Revo Uninstaller free ма го тегли от Softpedia че май препраща към нежелана страница.

€благодаря ще изтегля Ccleaner

преди 59 минути, plamen_petrov_80 написа:

Има си различни начини на виртуализация - тества се там и всичко което ти трябва после си го слагаш за ползване.

^да разбирам "виртуална място" в което мога да инсталирам ли???? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да се преинсталира 1 път годишно:D

системата ми вече е на 3 години, предната изкара 4, но аз е скапах защото съм много "умен"

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аз регистрите с ccleaner на ден ги чистя по 3 пъти и нема проблеми

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/8/2017 в 23:30, =Ivan= написа:

аз регистрите с ccleaner на ден ги чистя по 3 пъти и ...

преинсталираш по 2 пъти в месеца

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, ExaFlop написа:

преинсталираш по 2 пъти в месеца

а добро утро първо
не е верно,на седмица по 2 пъти прейнсталирам:D
пп:прейнсталирам не защото чистя регистрите,ами правя други глупости където не ги разбирам,и след това немога да си оправя кашата и прейнстал:P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, =Ivan= написа:

а добро утро първо
не е верно,на седмица по 2 пъти прейнсталирам:D
пп:прейнсталирам не защото чистя регистрите,ами правя други глупости където не ги разбирам,и след това немога да си оправя кашата и прейнстал:P

И защо глупостите не ги правиш във VirtualBOX?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.