Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте! Днес се появи проблем с лаптопа ми и след множество и след като го рестартирах няколко пъти и опитах да го включва и по 2-та начина от снимката, отново не става :-( 

IMG_20171116_220936.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При избор на Startup Repair пак ли рестартира (не зарежда режима за ремонт)
А какво се случи, че се стигна до тази ситуация?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Windows сваля файлове".. Оставих го за няколко часа и беше стигнало до половината. 

А за самата ситуация.. Ами нищо особено бях отворил няколко сайта и слушах музика от YouTube и спря всичко и погледнах и беше син екран с доста надписи, но го рестартирах и нямам снимка на другото. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си си направил backup на системата от windows repair можеш да го оправиш.Ако нямаш нова инсталация на windowsa.Това мисля са двата варянта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай и диска за грешки, да не се окаже, че е дал фира....дано да не е и нещо друго. Правена ли му е скоро профилактика, какви са температурите под товар тествал ли си?

Редактирано от Радослав Матев (преглед на промените)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо Преинталирай Системата ако имате важна информация флизате със Safe Mod това става като стартираш лаптопа и натискате бутона F8 после safe mode и си прехвърлете важните неща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! При опит за инсталиране на нов windows, се показва следния прозорец.

received_1607239749343895.jpeg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Покажи SMART статуса на диска, но щом Windows го дава така още при инсталацията, най-вероятно диска е доста зле.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами то си го пише в съобщението. Какъв е диска, какво му е състоянието?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При създаване на нов диск отново не позволява инстралиране на windows,отново поради същата причина:mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сменяш диска с друг / евентуално нов. Ако се притесняваш, че нещо няма да пасне, дай и останалите  компоненти (най-вече дънна платка), за да видим какво може да се намери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А има ли някаква възможност файловете, които има на този диск да бъдат запазени/прехвърлени на друг?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това зависи от състоянието на самия диск. Най-добре да се закачи като втори диск на някой лаптоп/десктоп компютър и да се види дали се разпознава и какво може да се прочете от него. В краен случай, ако информацията е много ценна, има фирми, които възстановяват информация от повредени носители (пак няма 100% гаранция) срещу съответното заплащане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да, тъй като лаптопа е позлван доста време и на него вече се е насъбрала доста информация и снимки.

Благодаря и весели празници!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са ти вариантите, действай както решиш за добре, ако има нещо пиши пак, ще го мислим. Весели празници! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам дали трябва да отворя нова тема със същия проблем, но ще опитам тук

Win7, 200GB диск разделен на два дяла, лаптопа работи повече от две години. Вечерта го спирам нормално, на сутринта тръгва с надписа от първият пост на колегата. Играх си с двете опции, слагах и инсталационна флашка, евентуално да се поправи...нищо не стана, не може и да се стигне до Restore Point..., най-вероятно диска е повреден вече.

Имам клониран диск на същия лаптоп, но е от две години. Сложих го и си работи, но все пак има неща които са добавени за това време, жалко, че не съм правил клонинги по-често. Мислех, че ако се повреди, ще е уиндоуса и ще мога да си взема нещата от D: Да, ама не...

Включвам повредения диск с USB адаптер, намира драйвери за него, но диска не се появява в Computer, не е видим.

Disk management не се отваря, прозореца стои празен с надпис отдолу- Connecting to Virtual Disk Service. Без да е включен диска Мениджмънта се отваря нормално.

При клик на Safely Remove клик на устрийството (за да изключа кабела) нищо не се случва...

Тука има знаещи хора, има ли решение да си взема данните от повредения, освен крайното с платените фирми?

Какво мога да опитам?

Редактирано от Kibik (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Закачаш диска на Desktop компютър със SATA кабел. Ако и там е така, вече търсиш фирми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включих диска с USB адаптер на друг, нов лаптоп и там се появи вторият дял с ценната информация, която свалих на външен хард. Има и още един дял- System Reserve с 0MB, първият дял с уиндоуса също се вижда, но неактивен, очевидно там е повредата. Добре е да мога и него да видя, защото имах доста неща на деск топа, линкове/икони...

Имам диск с Hiren's 15.1, но никога не съм работил с него. Как да процедирам за евентуална поправка или ако някъде из форума е писано за Hiren's?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как е неактивен? Има ли присвоена буква? С каква файлова система го дава? Пробвай с някой софтуер за възстановяване - Recuva, ползвал съм "Raise data recovery" също върши добра работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май по-добре преди да прилага софт за възстановяване да видим картинка на диспечера на дискове (devmgmt.msc)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май по-добре да се откажа...

Включих пак диска с USB адаптер и всеки път показва различни неща, та не мога да ви отговоря на въпросите... не може да направи и Sfely Remove за да изключа кабела. Като го изключа, всичко се обърква...бъгва се, като отворя Computer, върти кръгче и не се отваря, същото и с браузера. При опит за рестарт, не спира, до безкрайност Шътинг даун... Спирам го принудително, при стартиране, разбира се Starting Windows normal или....

Та по-добре да не си мъча лаптопа да не  се скапе нещо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да влезеш в safe mode with networking и виж там как се чете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 42 минути, ExaFlop написа:

Пробвай да влезеш в safe mode with networking и виж там как се чете

Ето какво се вижда...

C:/D: са дяловете на лаптопа, а другите са на проблемния диск.

ScreenShot.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробва ли да сканираш този диск F: със софтуер за възстановяване? В Disk management какво дава за този дял F:?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.