Премини към съдържанието
unbelievable.boy

Проблем с бойлер Елдом баланс

Препоръчан отговор

Здравейте! Имаме бойлер Елдом баланс, който сам си спира когато се стопли водата. Но има един проблем... Горе има индикатор с 6 черти, които отчитат колко вода има (или се е стоплила не знам точно). И когато стигне до 4 чертички спира ( отдолу съм го завъртял на максимум, и се предполага че трябва да пълни и 6-те) и водата свършва  бързо. Някой от вас срещал ли е този проблем или знае ли от къде може да идва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да е от терморегулаторът или от задръстване с котлен камък. Може да иска почистване.

Бързото свършване на водата може да е от пробита тръба за топлата вода в бойлера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, ice_lion__01 написа:

Може да е от терморегулаторът или от задръстване с котлен камък. Може да иска почистване.

Бързото свършване на водата може да е от пробита тръба за топлата вода в бойлера.

Просто май не се пълни изцяло. :( Но не знам как да разбера от къде е проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така или иначе трябва да се отвори за да се разбере каква е причината, но най-вероятно е пробита пластмасовата тръба за топла вода вътре в бойлера.При натрупан котлен камък би трябвало да изключи термозащитата , да изгори нагревателя или да се стопят уплътнителите му към фланеца .  А тоя индикатор горе изпълнява повече декоративна функция.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е пробленм и не пиши глупости! Искаш да гръмне и да отнесе блока ли? Всичките черти са предвидени точно за такива гранични случаи!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът може да е в пластмасовата тръба на топлата вода. На новите Елдомски бойлери тя е обикновена ППР тръба за гореща вода. Тя не е предназначена да е на 90градуса в бойлера постоянно и започва да гние.Разпада се. Имаш вода в бойлера, но понеже топлата вода се издига нагоре, тръбата за топлата вода е ключова, за да може да смуче от там, докато пълни отдолу със студена, като завъртиш крана на топлата..
Моят бойлер го отварях да сменям тръбичката. Сложил AL-PEX-AL тръбичка(за парно). Старата се вади трудно. Можеш да ползваш поялник или мини горелка да я разцепиш и избиеш внимателно. Трябва ти гуменото уплътнение на бойлера да си го купиш, за да го подмениш. Отварях го, сменяш тръбичката, изчистваш котления камък и го затваряш пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.