Премини към съдържанието
sad trash

Ръчно почистване на регистри [windows7]

Препоръчан отговор

Здравейте.

Случайно стартирах "reg edit" и забелязах цял куп регистри свързани със програми ,които отдавна са били деинсталирани ..... възможно ли е да бъдат изтрити (почистени) ръчно и ако отговорът е "ДА" до колко е полезно и безопасно за системата!?

Без име.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ръчно е, ако имаш нещо конкретно, с което искаш да се простиш -иначе има автоматични програми, като CCleaner или нещо такова беше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползвах ccleaner .... , но пак казвам..останах изненадан като видях програми като:стари браузери,антивирусни,игри и т.н. 

Сега гледам на тях като junk .... 

Въпросът ми е безопасно ли е да ги изтрия , натоварват ли с нещо системата и трябва ли да правя точка за възстановяване на системата в случай ,че стане беля!?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не триеш системни неща е безопасно. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се прави точка за възстановяване на системата (с топ врабчета ще гърмиш), а само бекъп на регистъра преди да бърникаш по него. След рестарт може да не тръгне windows и да ти се наложи да го стартираш в safe mode.

НО - Това се прави, ако има действителен проблем с програма работеща в момента на системата или част от оставащия регистър ти пречи да инсталираш нещо друго например. ОПЕРАЦИЯТА НЕ Е БЕЗОПАСНА ЗА ВАШИЯ ВИНДОВС!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще изчистя само "Software" регистри....не си и мисля да кликам или да трия на нещо което ми не изглежда познато със програма която съм ползвал.

П.С. При направата на "reg backup" ,ако направя нещо нередно как ще го импортна отново??? Има ли вероятност да не стартира ОС?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай търсачката в регистрите. Вероятност да омажеш винаги има. Бекъп си прави с CCleaner. Може да си върнеш регистъра, но ако системата не тръгне, ти трябва Windows 7 repair disk.

PS: Тамън се върнах на 7. Десетката не мога да я понасям визуално каква е.

Редактирано от Eclipse2G (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартираш regedit с администраторски права(А най-добре е с помощта на ExecTI да стартираш regedit.).
В левия панел кликваш с десен бутон по Computer и избираш Export. Указваш място извън дял С и име на файла. 
Готово.

ЗАБЕЛЕЖКА: Когато се работи с regedit или друга програма, стартирана от ExecTI трябва много да се внимава!!! Промените са необратими!!! Трябва да сте напълно наясно с това, което правите!!!
Към @Eclipse2G:

Spoiler
преди 5 часа, Eclipse2G написа:

Десетката не мога да я понасям визуално каква е.

Какво точно в Win10 не ти харесва? Всичко (или почти всичко) е настройваемо. 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-лесно и безопасно става с програма. Тя ще ти даде и други възможности-като дефрагментиране на регистрите и пр.

33.PNG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 часа, B3M2W0 написа:

Най-лесно и безопасно става с програма. Тя ще ти даде и други възможности-като дефрагментиране на регистрите

Лесно - да, безопасно - не винаги.
Дефрагментиране на регистрите е леко с недоказан ефект. Да не говориум, че има случаи, в които след дефрагментиране на регистратурата само системата не може да се стартира коректно(т.е. никак).

http://www.thewindowsclub.com/registry-defrag-good-or-bad

https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-performance/are-registry-cleaners-and-defrags-needed/eef93da2-1b7f-4078-8907-c2517ba59b1e?auth=1

@B3M2W0, а как любимият продукт на Ashampoo ще ти помогне да възстановиш състояние, ако след "безопасно" почистване системата не стартира? 

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, ExaFlop написа:

ак любимият продукт на Ashampoo ще ти помогне да възстановиш състояние, ако след "безопасно" почистване системата не стартира? 

Редактирано преди 2 часа от ExaFlop (преглед на промените)

Ашампо е като Лакпром-здрава марка. На всички компютри я имам и я ползвам ежедневно, даже не мога да си представя  да работя без нея. Стотици, да не кажа хиляди пъти съм я използвал и нито един път не е направила повреда. Това , приятел, е германски софтуер-не какъв да е. И то много добър. Огромна грешка правят всички, дето не го използват. Аз не съм им рекламен агент, просто виждам безспорна полза. И не на последно място е относително достъпен.

21.JPG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 20 минути, B3M2W0 написа:

Това , приятел

Дали, от кога?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.