Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Имам нужда от помощ !
Тъй като съм скаран със ситемата андроид ...Не мога да се оправя .
Когато включа таблета към юсб не се показва като устройство .
При проверка на драйвърите на компютъра ми дава проблем с драйвъра ...
Деинсталирах го и изключих таблето от юсб и пак го включих .Драйвъра автоматично си се инсталира но пак със грешка ...Рових къде ли не и не мога да намеря нищо .Качих какви ли не боклуци на компа а и на таблета за да намеря решение но такова за сега нямам ...
Интересното е че стария таблет на детето тръгва :(  А този не ще .
Играх си и с настройките на таблета но пак не можах да направя нищо .
Купих го на детето да си играе на него игри . И целта ми е да мога да му качвам игри през компа !
Таблета е : DIVA - QC-740G    а аз съм с уин 8.1
Дайте някъв акъл какви да ги свърша ...
Да допълня : Пусках самолетни режими , изключих защитата за приложения за да мога да качвам игри от където аз искам ...Какво ли не правих :(
Горе писах че стария таблет тръгва ...Сега проверих ...И той не тръгва ...Значи отхвърляме проблема да е в таблетите ...

Редактирано от dzaabo (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 16 минути, plamen_petrov_80 написа:

Защо не качиш желаните файлове в google акаунта който се ползва на таблета?

Защото има игри които не могат да се качат през този акаунт :)
Визирам игри от торенти и подобни :) За тази цел ми трябва връзка с юсб :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не казвам да ги инсталираш през акаунта, а просто да хвърлиш необходимите ти файлове на таблета посредством Google Drive. Могат и да са архиви.

Ти в какъв решим искаш да свържеш таблета с компютъра?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, plamen_petrov_80 написа:

Не казвам да ги инсталираш през акаунта, а просто да хвърлиш необходимите ти файлове на таблета посредством Google Drive. Могат и да са архиви.

Ти в какъв решим искаш да свържеш таблета с компютъра?

Мммм дааа :) За това не се бях сетил .. Не те разбрах първоначално .Извинявай :)
Но все пак трябва да си оправя проблема с юсб драйвърите .Преди малко теглих и две програми за драйвъри но не поправят проблема . :(
По твоя начин ще стане .Благодаря ти за решението ...Въпреки че е временно докато не поправя това .
Таблета ме пуска само в режим камера ! Тоест мога да качвам само снимки и видео .Нямам достъп да системата през юсб !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш рутер, можеш да ползваш и следните приложения. Аз ги ползвах едно време ... работят. Не си спомням само двустранно ли беше трансфера.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xlnc.wifidroid&hl=bg

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, deke написа:

Ако имаш рутер, можеш да ползваш и следните приложения. Аз ги ползвах едно време ... работят. Не си спомням само двустранно ли беше трансфера.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.xlnc.wifidroid&hl=bg

Много благодаря за помощта :)
Сега остава да си оправя и драйвара и да намеря причината защо не иска да се връзва с юсб :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, dzaabo написа:

Много благодаря за помощта :)
Сега остава да си оправя и драйвара и да намеря причината защо не иска да се връзва с юсб :)

От настройките на таблета си намери опцията за трансфер - трябва да имаш нещо от типа на MTP Transfer, или подобно. Нямам идея какъв е фирмуера на това китайче. Също и USB Debugging от опциите на програмиста трябва да ти е чекнато. Ако не ти излизат опциите на програмиста отиваш до версията на Android или още за устройството (зависи как ти е менюто там), и натискаш 7 пъти върху Build Number-а.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@dzaabo, същата Diva се закача без проблем към Win 10. Търси проблема в Windows-a. Стартирай devmgmt.msc, в менюто избери View> Devices by connection. Закачи таблета и го търси под USB контролерите. Изобщо разпознава ли се като устройство.
Както е написал по-горе @techmaniac на таблета трябва предварително да са активирани MTP и USB debugging.

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 51 минути, techmaniac написа:

От настройките на таблета си намери опцията за трансфер - трябва да имаш нещо от типа на MTP Transfer, или подобно. Нямам идея какъв е фирмуера на това китайче. Също и USB Debugging от опциите на програмиста трябва да ти е чекнато. Ако не ти излизат опциите на програмиста отиваш до версията на Android или още за устройството (зависи как ти е менюто там), и натискаш 7 пъти върху Build Number-а.

Не можах да се оправя ! Изобщо не ми изваждаше тези настройки за трансфера ...Някви съвсем други неща ...Но така е когато купува човек неща втора ръка :) Явно тоя таблет нещо е пипан ...
НО !!! Успях да реша проблема с клип от ю туб :) На някой може и да му е смешно това дето ще ви покажа как стана поправката :) Но ми беше пламнала тиквата заради таблета и не предприех точно това действие като на клипа :) Когато видях този клип ми идеше да си трясна тиквата проста в стената за да ми дойде акъла ...

ПРОБЛЕМА Е РЕШЕН !
Благодаря ви за отзивчивоста :)

преди 10 минути, ExaFlop написа:

@dzaabo, същата Diva се закача без проблем към Win 10. Търси проблема в Windows-a. Стартирай devmgmt.msc, в менюто избери View> Devices by connection. Закачи таблета и го търси под USB контролерите. Изобщо разпознава ли се като устройство.
Както е написал по-горе @techmaniac на таблета трябва предварително да са активирани MTP и USB debugging.

Да :) Точно там е проблема :D Принципно го разпознаваше но ми даваше грешка в драйвера :)
Благодаря за съдействието

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги можеш да ползваш флашка с два изхода USB и мини USB , както и преходник  USB/миниUSB  за пренасяне на информация.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А даде ли на таблета, когато го закачи към машината, да му позволи да се свърши таблет с компютъра. Защото ако не си задал може и от това да идва проблема. Повечето таблети са така, когато го вържеш към компютъра иска разрешени за да се свържи към компютъра и да му се прехвърлят файлове и т.н или за други дейности. Поне моя таблет е такъв. 

Сложа ли го в компютъра посредством кабел, докато не разреша достъпа от таблета, не може да го намери и не мога да прехвърлям.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак искам да кажа че проблема е РЕШЕН !
Благодаря отново на всички включили се в темата !
Цялата работа идва от мене ! Причината беше че актуализирах драйвера автоматично а не ми мина през акъла да го потърся ръчно !
Автоматично не искаше да се инсталира и все ми го даваше като грешка .
Също и че не започнах да търся причината във компа а във таблета :)
Значи грешката е във мене ! Но пък тук ми дадохте някои добри идеи и приложения , които за в бъдеще биха могли да ми свършат работа !
Благодаря ви отново !
Мисля че темета е приключена . / поне според мене /

Редактирано от dzaabo (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Greak
      Здравейте,
      Сдобих се наскоро с една стара клавиатура, която бих искал да използвам, но ме спира преходника, който използва:

До колкото можах да се информирам, клавиатурата ми използва DIN 41524, което за жалост не ми помогна особено в търсенето. Търсих и в Aliexpress, както и в други сайтове, но не мога да намеря подходящия преходник към USB, с който да мога да използвам въпросната клавиатура. Бихте ли ми помогнали?

Благодаря

• от Семка
      Цялостно флашката съм я отписал и нямам надежда, че ще се оправи, въпреки, че този номер не го прави за първи път. Преди около година пак си промени обема от 8GB на няколко мегабайта, форматирах я напълно под Windows 10 и чудо, оправи се. Преди няколко месеца пак същото, обаче Windows не спаси положението. Пингвина (Linux) оправи нещата. Сега обаче каквото и да я правя, стои си с обем 3MB и до там. Наясно съм, че китайчета имат такива навици, но тва е флашка на HP закупена от легитивен магазин за техника, не помня за колко пари но не беше по малко от 20 лева. Та, преди да съм я хвърлил в кофата ако може да предложите някакво решение, ще се зарадвам. Реално веднъж да се оправи ми стига. Слагам и някаква ОС ако се наложи да преинсталирам и повече проблеми няма да имам с нея, защото проблема се опявява след форматиране, колкото и странно да звучи.
    • от kafenceto123
      Здравейте!
      Натъкнах се на проблем, докато се опитвах да преинсталирам чисто Windows 10 на лаптопа си Lenovo Legion Y520. Първо доста странно е, че когато включа или рестартирам лаптопа нямам достъп до Setup менюто, което по принцип се отваря с F2. Второ, когато натисна F12 при рестарт и вляза в Boot Manager-а, флашката на която съм свалил Windows-а не е засечена. На екрана се показват само хард дискът, ссд-то, ако не се лъжа имаше още две опции, едната от които беше Network Boot, а другата изобщо не си я спомням. След доста терзания успях да вляза и в Boot Menu-то, като използвах Shift + "Restart" метода, но и там не открих флашката. След още дълги минути на недоумение открих, че все пак флашката ми става видима в Boot Menu-то, ако изляза, съхранявайки промените (F10), независимо дали съм правил такива. След като изляза, натискайки F10, отново лаптопът ме прехвърля в Boot Menu-то и флашката е видима, но когато я кача над всичко останало и изляза, Windows се стартира, както обикновено вместо да ме препраща в инсталационното меню на новия софтуер.
      П.С. Нямам опция Security Boot, появява се единствено, когато се появява и флашката и е "Disabled".
      Ако имате някакви идеи какво се случва, бих бил безкрайно благодарен да ги споделите! 
    • от Svetlio88
      Здравейте! Искам само да спомена, че доскоро бях върл привърженик на Windows операционни системи и персоналните компютри и понеже съм малко традиционалист, таблетите и смартфоните ги нямах за нищо. Да обаче, от известно време се запалих по мобилните устройства и Андроид операционните системи и вече обмислям да взема първия си таблет. На първо време ще ми е нужен за сърфиране - искам да заменя постепенно лаптопа с таблет!
      Искам да ме насочите какво да гледам при избора на таблет, кое е важно и кое не. И така... бюджета ми е до 400-450 лв. Основното ми изискване е таблета да е с голям дисплей - 10.1", тъй като смятам, че смартфона е добър заместител на по-малките таблети и е безсмислено да купувам по-малък. 
      Имам страшно много въпроси:
      1. Коя марка мислите е по-надеждна: Acer Iconia One 10, ASUS ZenPad или Lenovo Tab (2, 3 или 4). Това са трите марки и модели, към които съм се насочил, предвид ограничения ми бюджет и изискването за голям дисплей. Tака например гледам, че Acer Iconia са доста по-евтини от ASUS ZenPad със същите параметри?! Освен това бих се кефил на таблет с бял панел, понеже всичката ми техника е черна. А тези модели имат и бели 
      2. Трябва ли таблета да е с Android 7 Nougat? Имам предвид важно ли това да се гледа при избора? От горните модели има такива, които са с тази версия, но има и много модели, които са с Android 6.0 Mashmallow. Принципно аз се целех в Nougat, но моделите с него са ограничени. Ако пък купя таблет с Андроид 6 Mashmallow ще се обнови до Nougat с опцията за актуализация, която е в настройките?
      3. Все пак има ли някакви предимства да купя тяблет с Windows? 
      4. Оправдано ли е да дам по-голяма сума за таблет, които поддържа 4G?
      Ще съм благодарен ако ми препоръчате конкретен модел  
    • от cybercop
      Ако някой ползва драйвър на Nvidia, свален, като .run файл от официалната страница, моля да ми каже, задължително ли е убиването на X сървъра по време на инсталацията. Става въпрос за 340 драйвър, който ползвам за G210 на най- експлоатираната си машина. Другото, което ме интересува е, има ли ограничения за ядрото. Конкретно ме интересува 2.6.32.ххх. В новите дистрибуции, инсталирам драйвърите от хранилищата и не ми се е налагало да ги свалям от външен източник. Не убивам и графичния сървър, а само рестартирам машината.
      Благодаря предварително за отговорите !
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.