Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Привет,

Живея при родители си ,а те постоянно ме тормозят. Не зная как да се справя с този проблем. На всичкото отгоре когато им казвам истината в очите, те отввръщат с интрига и в крайна сметка аз съм преебания. Наскоро ходих при роднини и се почувствах доста добре.  Писнало ми е от скандали, псувни и алчност за пари, имоти и т.н. Баща ми е заклет алкохолик и никога досега сме нямали свястна вечеря.

Просто ми кажете какво да направя в такъв случай. 112 и полиция ли?  Но дали ще дойде или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На колко години си?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

25 години, но живея при тях тъй като все още не съм си намерил свястна работа. Все бачкам като общ работник.

Но е гадно че баща ми е заклет алкохолик. Не всички сме раснали в нормални семейства

Редактирано от Leso Pesho (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съчувствам ти, но всичко е в твоите ръце. Ако не ти харесва се изнасяш и няма да ти се налага да се дразниш. Общ работник е сравнително добре платена работа и няма нужда да разчиташ на родителите си.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 15 минути, oavramov написа:

Съчувствам ти, но всичко е в твоите ръце. Общ работник е сравнително добре платена работа и няма нужда да разчиташ на родителите си.

Общ работник по принцип означава че работиш на надник. С други думи работодалетя не  ти внася здравните и за стажа.Но иначе паричките си струват. Сменил съм няколко такива работи, но засега нямам свястна работа ( на трудов договор искам да кажа ). Пробвах да кандидатствам в няколко фирми, но не ми се обадиха или просто са приели други.

Имал съм една приятелка досега, но не се получиха нещата и скъсахме. А тя беше доста свястна и красива

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Leso Pesho написа:

Но иначе паричките си струват.

Това означава, че имаш възможност да се изнесеш - защо не си го направил?

преди 13 минути, Leso Pesho написа:

Имал съм една приятелка досега, но не се получиха нещата и скъсахме. А тя беше доста свястна и красива

Замислял ли си се дали нямаш вина за това?

Докато смяташ, че другите са ти длъжни и виновни за неуспехите ще си все така.

Вземи се в ръце, стани самостоятелен и се погрижи за бъдещето си, без да разчиташ на друг!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, oavramov написа:

Това означава, че имаш възможност да се изнесеш - защо не си го направил?

Замислял ли си се дали нямаш вина за това?

Имам, но как да си осигуря квартира и всичко останало да се нареди както аз искам. Напротив - много неща стават така както аз не искам. Една хубава квартира е около 150 лв. А сметките за телефона и всичко останало?

Аз нямам вина за нищо. Просто така се нареждат нещата че всеки иска да си го изкара на някого. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 31 минути, Leso Pesho написа:

Аз нямам вина за нищо.

Аз нямам какво повече да кажа. Кой разбрал - разбрал.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Питаш неща, с които над 90% от хората се сблъскват в живота.

Ако не искаш да продължава или се изнасяш, или търсиш решение на проблема с баща ти.

преди 42 минути, Leso Pesho написа:

А сметките за телефона и всичко останало?

От това изречение, стигам до извода, че родителите ти покриват разноските по ток, вода и телефон?!Нямал си свястна вечеря, заради скандали, а не заради храна, нали?Значи и такава имаш.

Образование нямаш ли?Мързи ли те да работиш?Хората от по 16-17 години сами се издържат, той на 25 кви глупости пише....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Leso Pesho написа:

Живея при родители си ,а те постоянно ме тормозят.

преди 2 часа, Leso Pesho написа:

алчност за пари

Навярно имаш предвид средствата за покриване на комунално-битовите разходи...Ти искаш да ползваш, а да не плащащ? Искането им да внасяш пари в къщат за теб е тормоз? Значи моето си е мое, а чуждото е общо? С такъв манталитет никога няма да ти се получи разбирателство. Учудвам се как баща ти(спорец описанието ти за него) не те е изгонил от дома.
Няма какво да се жалваш!!!
Или се вземаш в ръце и си носиш отговорността за себе си или ще си останеш там и ще ставаш все по-голямо мрънкало.
Това, което пиша е гадничко, но мнного прилича на истината, а от нея винаги боли,

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

въй, не са карайте със стареца ве! разделяйте си парите там за пиене и за сметки и сичко ще е наред!:emoji_smiley-12:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, The Negative One написа:

Питаш неща, с които над 90% от хората се сблъскват в живота.

От това изречение, стигам до извода, че родителите ти покриват разноските по ток, вода и телефон?!Нямал си свястна вечеря, заради скандали, а не заради храна, нали?Значи и такава имаш.

Образование нямаш ли?Мързи ли те да работиш?Хората от по 16-17 години сами се издържат, той на 25 кви глупости пише....

Значи не съм първия, нито последния. Веднъж като звъннах на един приятел и като чух такива скандали за наркотици, бля бля. Абе хорски му глупости

Аз си плащам мобилния и тока. И мога да вземам решения сам. Амбициозен съм което ше  рече че мога да върша неща. Когато бях ученик също работих, но за кратко.

Ама този алкохол и тези бутилки от уиски и бира у нас:(

http://www.teenproblem.net/forum/showthread.php/370395-Баща-ми-(

Те са навсякъде...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 3 години имах същия проблем като тебе баща ми също е заклет алкохолик и мисли само за неговият си задник. С майка ми са разделени и сега живея в София и се издържам като бачкам съветвам те да направиш и ти същото няма да имаш главоболия и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вместо да помогнете на  баща си да си свари ракия  вие недоволствате  пишлемета такива .

• Харесва ми 1
  • Ядосан 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Devastation написа:

Преди 3 години имах същия проблем като тебе баща ми също е заклет алкохолик и мисли само за неговият си задник. С майка ми са разделени и сега живея в София и се издържам като бачкам съветвам те да направиш и ти същото няма да имаш главоболия и тн.

Ще те послушам. А иначе има ли лек срещу алкохолизма. Наскоро се събрах с един стар приятел и извиках един друг дето много пие уиски. Буквално бях разделен на две когато стария ми приятел каза че щял съм да заприличам на баща си. А сервитьорките така ни гледаха  в заведението че направо бях шашнат. А след една седмица пак се събрахме и пак уиски, бира, мастика и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има лек-една жена била чела за едни капки.капвала скришом-той взел че увеличил пиенето двойно.

тва в кръга на шегата.

всъщност няма лек.трябва този който пие да реши това-не останалите 7 милиарда жители на планетата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някъде из други форуми че съм чел че алкохолизма се лекува с психо. С други думи да се настани в психиатрия и там да го лекуват.

https://www.google.bg/search?q=баща+алкохолик&oq=баща+алкохолик&aqs=chrome..69i57j0.4591j0j7&client=ubuntu&sourceid=chrome&ie=UTF-8

http://lichna-drama.com/articles/bashta_alkoholik_sasipa_detskata_mi_psihika

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.