Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, като се пусне телевизора излиза логото на NEO и така си остава, след което се изключва. Не работят никакви други бутони на панела на телевизора освен този за включването. Ако може фърмуеъра да се префлашне от флашка или с обикновен EEprom програматор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сервизно не му знам кода. Фърмуеъра го има качен в руски сайт, но нещо не мога да премина теста, смятам че задачите са подвеждащи и лъжливи и нарочно не те допускат, защото всеки път ми дава резултат 4 бала, при предварително потвърдена информация в интернет. Който иска да се докаже, нека заповяда:

http://remont-aud.net/tests/

Редактирано от peppone1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, peppone1 написа:

За сервизно не му знам кода. Фърмуеъра го има качен в руски сайт, но нещо не мога да премина теста, смятам че задачите са подвеждащи и лъжливи и нарочно не те допускат, защото всеки път ми дава резултат 4 бала, при предварително потвърдена информация в интернет. Който иска да се докаже, нека заповяда:

http://remont-aud.net/tests/

Направих си регистрация само заради теб, за да ти помогна. Кажи къде да ти пратя файла който е във RAR формат и около 5 мегабайта. Файла е бинарен, разархивираш го в папка , вземаш флашка и я форматираш задължително във  FAT 32. Posle izkl`qvaw televizora, vkl`qvaw flawkata vuv negovooto УСБ и включваш телевизора. Наблюдавай светодиода на лицевуия панел и изчаквай всяка процедура. След като завърши инсталацията, отново изключваш телевизора от мрежата. За да не кажеш че те будалкам, ето снимки на регистрацията ми. Остана да ти пратя файла или да ти го кача на облак и да ти дам линк!

Сега ще кача файла и във същия пост ще ти дам линк към него! ОК?

Ето ти линк за изтегляне на файла. Не ти трябва никаква регистрация на облака.  Успех!

https://mega.nz/#!Lccw3IDQ!zt9mDhWP-dhMwLZKJcj9Z-tz8IxwWXjDeUp3IVY-6Ks

Допълнено: Написал си така: "Който иска да се докаже, нека заповяда:"

Никой не е длъжен да ти се доказва. И трябва да имаш нещо на ум!!! Неетично е от такъв форум  да се тегли от когото и да било и да се предоставя информация на други лица. Хората са ти го написали и в сайта си. Затова има и елементарни тестове за регистрация. Аз допускам че си сервизен техник и само поради тази причина ти правя горната услуга.А да се пъчиш пред хората че си цар на техниката, не ти отива. Повярвай ми, много малко я познаваш и нямаш нужния опит! Това се постига с много опит и малко приказки. За аудиотехниката, да не говорим. Имай малко уважение към хората , които ти отговарят,независимо че не си съгласен с тях.

ScreenShot015.jpg

ScreenShot016.jpg

ScreenShot017.jpg

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, *LZ4JW* написа:

Направих си регистрация само заради теб, за да ти помогна. Кажи къде да ти пратя файла който е във RAR формат и около 5 мегабайта. Файла е бинарен, разархивираш го в папка , вземаш флашка и я форматираш задължително във  FAT 32. Posle izkl`qvaw televizora, vkl`qvaw flawkata vuv negovooto УСБ и включваш телевизора. Наблюдавай светодиода на лицевуия панел и изчаквай всяка процедура. След като завърши инсталацията, отново изключваш телевизора от мрежата. За да не кажеш че те будалкам, ето снимки на регистрацията ми. Остана да ти пратя файла или да ти го кача на облак и да ти дам линк!

Сега ще кача файла и във същия пост ще ти дам линк към него! ОК?

Ето ти линк за изтегляне на файла. Не ти трябва никаква регистрация на облака.  Успех!

https://mega.nz/#!Lccw3IDQ!zt9mDhWP-dhMwLZKJcj9Z-tz8IxwWXjDeUp3IVY-6Ks

Допълнено: Написал си така: "Който иска да се докаже, нека заповяда:"

Никой не е длъжен да ти се доказва. И трябва да имаш нещо на ум!!! Неетично е от такъв форум  да се тегли от когото и да било и да се предоставя информация на други лица. Хората са ти го написали и в сайта си. Затова има и елементарни тестове за регистрация. Аз допускам че си сервизен техник и само поради тази причина ти правя горната услуга.А да се пъчиш пред хората че си цар на техниката, не ти отива. Повярвай ми, много малко я познаваш и нямаш нужния опит! Това се постига с много опит и малко приказки. За аудиотехниката, да не говорим. Имай малко уважение към хората , които ти отговарят,независимо че не си съгласен с тях.

ScreenShot015.jpg

ScreenShot016.jpg

ScreenShot017.jpg

Като винаги си номер едно. Чест и почитания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси! Бях предубеден към подобни сайтове, както и в elekyrotanya с месеци подред не можах да премина теста, качих и по 5-6 схеми както искаха и пак не ми позволиха регистрация. Ако успееш и там решиш теста ще е супер. Аз от любопитство утре отново ще се опитам да го реша, но и много потребители се оплакват и предпочитат да си платят отколкото да си губят времето в решаване на задачи. В такъв момент, когато човек се нуждае и е притиснат от срокове, те нарочно да го затрудняват и да го връщат да опитва отново на следващия ден. Който не иска да си споделя информацията, тогава да не я качва в публичното пространство.

Номера с флашката не мина, явно ще трябва да търся програматор, а не ми се рискува с EEPROM програматор да я програмирам. Без паметта телевизора изобщо не ще да включи и лампичката не свети, може и хардуерен да е проблема. Добре си бяха старите телевизори с EEPROM памети, те изобщо не се нуждаят от програмиране, телевизорите си работеха и без памети и с празни такива.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нямах търпение да чакам до утре, така че се напънах и реших теста. Да не се оправдавам, но сякаш на мен се падат най-трудните задачи. Първия тест е по-лесен, но вторият иска повече смятане, има и трети, който се появява понякога, който е най-лесен.

С една малка подробност, че си изтеглил за друг модел фърмуеър, но шасито е същото така че няма да е проблем, а може от сервизното да има нужда да се донастрои, ако изобщо мога да вляза в него, но това е последна грижа. Телевизора няма и RS232 букса от която да се флашне, няма и цокъл близо до паметта към който да се включи програматор или ако може с жички да я свържа към програматора без да я отпоявам от платката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 2 часа, peppone1 написа:

Мерси! Бях предубеден към подобни сайтове, както и в elekyrotanya с месеци подред не можах да премина теста, качих и по 5-6 схеми както искаха и пак не ми позволиха регистрация. Ако успееш и там решиш теста ще е супер. Аз от любопитство утре отново ще се опитам да го реша, но и много потребители се оплакват и предпочитат да си платят отколкото да си губят времето в решаване на задачи. В такъв момент, когато човек се нуждае и е притиснат от срокове, те нарочно да го затрудняват и да го връщат да опитва отново на следващия ден. Който не иска да си споделя информацията, тогава да не я качва в публичното пространство.

Номера с флашката не мина, явно ще трябва да търся програматор, а не ми се рискува с EEPROM програматор да я програмирам. Без паметта телевизора изобщо не ще да включи и лампичката не свети, може и хардуерен да е проблема. Добре си бяха старите телевизори с EEPROM памети, те изобщо не се нуждаят от програмиране, телевизорите си работеха и без памети и с празни такива.

Не трябва да си предубеден а да отговориш на въпросите и то правилно което значи, че трябва да си наясно какво точно те пита даден въпрос, а не как ти си го мислиш.Ако имаш проблем с руския,това преди всичко ще ти се отрази поради простата причина, че не си "схванал"същността му, за което ти си мислиш  ,че хората от тези сайтове избягват да приемат нови членове. Оценката в Русия е 5 а не 6 както у нас.  На електротаня имам от поне 8 години регистрация, но не съм влизал от поне 5 и не зная дали е запазена, а и паролата не помня вече.Виж сега приятел! Тези работи си ги решаваш единствено ти и не е необходимо да правят хората регистрации за твоите прищявки.Нали знаеш, че тук и на много други места се помага само при добро желание?Иначе в твоя случай какво излиза? Ти поправяш някакъв телевизор с помощта на странични хора по форумите и получаваш финикийски знаци на техния гръб.Осъзнай се малко. Не живееш в 19 век, момче.И в предния пост ти написах , но и сега ще ти го повторя! Твоят начин на работа е аморален от гледна точка на питанията ти. За помощ и съвет съм сигурен, че всеки ще ти помогне, но от старите ти постове личи , че това постоянно присъства в твоята практика. Или си сервизен техник или с мотиката в градината.Като пишеш поне се замисляй какво споделяш.  Нали казваш, че си технически много грамотен човек.

За телевизора. Методът ти на ремонт е неправилен, както ти процедираш. Трябва да установиш че захранването му е наред и поетапно да се насочиш към отделните модули а не като теб - префлашване на фърмуер. Причините  за това че не работи са десетки, а не както ти решаваш с раз.Трябва да си всепризнат ясновидец както пишеш и работиш ти.Подготовката ти е слаба а изделията са чужди и струват пари на хората. Така или иначе са си ги купили според възможностите им. В другият случай си спомняш как май купува диск на някой клиент или нещо подобно беше за някакъв стар лаптоп.(пиша го по спомен) Това е не да те обидя или засегна, но отново ти казвам, че трябва да имаш изготвена методика на всеки ремонт. И запомни нещо много важно. Тук, във форума не се извършват ремонти , нито консултациите ще са сигурни, че ще ти помогнат на 100%.

Ако сервиза е мой и ти си назначен в него като специалист веднага ще последва освобождаването ти от сервиза. Нямаме право да се гаврим и да си правим експерименти на хората с вещите, много от които са си отделяли пати за закупуването им с немотията си. Аз наистина ти пожелавам успех и толерантност тук във форума, а не да се вземаш за УЧИТЕЛ. Много от нещата в електрониката все още въобще не са ти ясни. Но има време, докато при мен,то е към своя край. Лека вечер и приятна седмица на семейството!

преди 19 минути, peppone1 написа:

Нямах търпение да чакам до утре, така че се напънах и реших теста. Да не се оправдавам, но сякаш на мен се падат най-трудните задачи. Първия тест е по-лесен, но вторият иска повече смятане, има и трети, който се появява понякога, който е най-лесен.

С една малка подробност, че си изтеглил за друг модел фърмуеър, но шасито е същото така че няма да е проблем, а може от сервизното да има нужда да се донастрои, ако изобщо мога да вляза в него, но това е последна грижа. Телевизора няма и RS232 букса от която да се флашне, няма и цокъл близо до паметта към който да се включи програматор или ако може с жички да я свържа към програматора без да я отпоявам от платката.

Трябва да напишеш точния модел на паметта. Явно това не е EEprom, а и на никой телевизор няма RS232 за префлашване или закачане на програматор. Не си измислщй неща от себе си. За тестовете и регистрацията - сам виждаш, че това , което беше написал в по горен пост, няма как да е вярно. Или знаеш и отговаряш след което минаваш, или си АУТ!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не съм искал някой да се регистрира от мое име и да ми даде файла наготово, макар че няма лошо да се помогне. Исках по-скоро да се потвърди истинноста на задачите, макар че някои имаха верни 2 решения, като: "Какво ще е общото напрежение при паралелно свързване на два токоизточника +10V и +5V", а истината е че такова свързване е много опасно. Кое от двете решения ще избереш - вярното или безопасното?

Мен не ме интересува колко пари е дал клиента за телевизора си като нов, когато ми го носи вече развален и ако аз по невнимание го счупя, ще му платя цената за повреден телевизор, а не за нов. Правил съм такава грешка по невнимание и сега си изплащам цената за половин телевизор, но така или иначе клиента щеше да го повреди след мен, включвайки го към автомобилен акумулатор, тъй като не разполага с оригинален адаптор.

А за въпросния фърмуеър, това е право на всеки потребител закупил нова техника, да му се дадат и всички принадлежности към нея. Едно време схемите на уредите ги крадяха сервизите, разопаковайки кашончето, запечатано от производителя. Днес пък вече производителя не ги дава, освен новите версии на софтуеърите, щото старите бяха толкова бъгави че не се траеха и просто няма накъде. И аз направих грешката че безплатно ъпдейтнах фърмуеъра на новият телевизор на една жена, която много се ядоса и си искаше старият бъгавият. Но след като видя че Ютуба накрая тръгна вече се поуспокои.

Паметта е флаш 25Q64B, а на предното поколение TFT телевизори имаше такъв порт за префлашване, дори и бях намерил кракнат софтуеър за тази марка, но нещо не можа да разчете хардуеъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е наред, телевизорчето вече работи, след като програмирах паметта с програматор. Аз също се потрудих и свалих фърмуеъра за оригиналният модел и няма нужда от сервизни настройки, ако изобщо има такива, те новите телевизори май нямат сервизно меню вече. 

Още веднъж благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 28.11.2017 г. в 23:45, peppone1 написа:

Аз също се потрудих и свалих фърмуеъра за оригиналният модел и няма нужда от сервизни настройки, ако изобщо има такива, те новите телевизори май нямат сервизно меню вече. 

Всички телевизори имат сервизно меню.

Дори най-новите..

Иначе как ще направиш сервизните настройки?

- избор на модел видеопанел (след подмяната му с друг модел) и нулиране на часовете наработка

- корекции на цветовете

- активиране или дезактивиране на опционални кодове (функции на хардуера)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В сервизната документация на новите не дават вече сервизни настройки, корекцията на цветовете вече е приложена в потребителското меню, в графа "Разширени", а другите сервизни настройки предполагам се програмират предварително във фърмуеъра за конкретния модел телевизор. Дисплеите за разлика от кинескопите са прецизна изработка и разлики при производството не би трябвало да има и затова не се нуждаят от корекции.

Освен това с флашка няма как да се префлашне, защото файлът не е инсталационен, а е суровият фърмуеър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 2.12.2017 г. в 23:48, peppone1 написа:

В сервизната документация на новите не дават вече сервизни настройки, корекцията на цветовете вече е приложена в потребителското меню, в графа "Разширени", а другите сервизни настройки предполагам се програмират предварително във фърмуеъра за конкретния модел телевизор. Дисплеите за разлика от кинескопите са прецизна изработка и разлики при производството не би трябвало да има и затова не се нуждаят от корекции.

Освен това с флашка няма как да се префлашне, защото файлът не е инсталационен, а е суровият фърмуеър.

Нямаш понятие колко грешиш. Сервизната документация е  много ограничена.....там се дава информация само за неща, които сервизният техник може да пипа. Заводската калибрация не е сред тях. В сервизното меню има настройка на цветовете.  Преди стартирането на производството на поточната линия, се калибрират онези 10-ина  инженерни бройки, направени  първоначално от R&D отдела и по-късно показани на изложения, и предоставени на журналисти за ревюта и тестове.

Резултатите от калибрирането на всеки диагонал на даден модел се усредняват и тези крайни данни се вкарват чрез заводският софтуер в мейн борда.

В настройките на сервизното меню, има избор на LCD панел. Това е така, понеже едно и също шаси се използва в няколко модела, а всеки модел има няколко  диагонала с различни панели и тип матрици.

LCD видеопанелите дори с един и същи тип матрица и от един производител не дават еднакви резултати  при замерванията от тестовете.

Поради тази причина, крайното калибриране от професионалист се прави за всяка бройка по-отделно. Тоест - резултатите от калибрирането на една бройка не пасват  за калибриране на друга бройка телевизор,. Независимо, че е със същият диагонал, матрица, подсветка и шаси.

http://forums.hdtvtest.co.uk/index.php?topic=7202.0

Редактирано от hristoslav2 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това беше едно време. В сервизното ръководство се пишеше всяка една калибровка и днес тя се записва в цялостно изготвен фърмуеър за конкретният модел телевизор или монитор. По-старите телевизори нямаха фърмуеър и цялата настройка се командваше от процесора, а Епрома само запаметяваше тези настройки и телевизора би могъл да работи и без памет с фабрично усреднените настройки на процесора. Днешните телевизори работят с ОС записана на флаш паметта, както компютрите и всяка калибровка както и при компютъра се инсталира чрез определен драйвер за съотвеният хардуеър. А компютрите нямат сервизно меню, нали, като изключим биоса? Нямаш сервизно на видео картата, на звуковата, на мрежовата и т.н., просто инсталираш необходимите драйвери и компютъра излита.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.