Премини към съдържанието
marto_gt3

Неработещ Touchpad и USB след Win 8.1 Update

Препоръчан отговор

Здравейте,Колеги както виждате и в заглавието на темата, след Ъпдейт на WIN 8.1 Pro на моя Acer Aspire e5-572g  отказаха touchpad-а и usb портовете.В Device Maneger изобщо не вижда като устройство тъчпада ,а USB Controller-а ми показва че няма драйвер .Съответно изтеглих от сайта на Ейсър драйвери за тъчпад ,чипсет,биос (ъпдейт).. ,но уви или няма никаква разлика или просто не могат да се завършат инсталациите поради една или друга причина .След това върнах настройките на windows със задна дата преди ъпдейта ...пак греда ,изтрих и самият ъпдейт пак нищо .Въпросът ми е ,дали ще може да се спаси ОС по някакъв начин ,защото е служебен лаптоп с всичките ми проекти в него и сега го управлявам само с клавиатурата и е меко казано тегаво :D Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво пише в диспечера на устройства в Стаус на устройството за USB контролера? С какъв хардуерен идентификатор е той?

Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързия отговор :) .Хардуерен Индификатор:PCI\\VEN_8086&DEV_8C26&SUBYS_09201025&REV_05; :PCI\\VEN_8086&DEV_8C26&SUBYS_09201025; PCI\\VEN_8086&DEV_8C26&CC_0C320.Състояние:01802400;DN_HAS_PROBLEM;DN_DISABLEABLE;DN_NT_ENUMERATOR;DN_NT_DRIVER

USB-Intel(R) 8 series/C220 Series USB EHCI #1-8C26

Редактирано от marto_gt3 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Деинсталирай всички USB контролери, без да изтриваш файловете им. Рестартирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не стана,благодаря за съвета все пак ,пропуснал съм и да отбележа ,че след ъпдейта изобщо нямам показалец (курсор) за мишка 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А пробва ли с външна мишка - познава ли се?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да пробвах ,даже с различни модели светка за секунда и спира ,от разширените настройки за мишка не вижда като устройство нито тъча ,нито външни мишки... Луда работа 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с някоя Live линукс дистрибуция дали ще работят, да видим да не е нещо хардуерно. Също влез в BIOS и виж да не би нещо да са забранени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 11/27/2017 в 22:41, marto_gt3 написа:

Здравейте,Колеги както виждате и в заглавието на темата, след Ъпдейт на WIN 8.1 Pro на моя Acer Aspire e5-572g  отказаха touchpad-а и usb портовете.В Device Maneger изобщо не вижда като устройство тъчпада ,а USB Controller-а ми показва че няма драйвер .Съответно изтеглих от сайта на Ейсър драйвери за тъчпад ,чипсет,биос (ъпдейт).. ,но уви или няма никаква разлика или просто не могат да се завършат инсталациите поради една или друга причина .След това върнах настройките на windows със задна дата преди ъпдейта ...пак греда ,изтрих и самият ъпдейт пак нищо .Въпросът ми е ,дали ще може да се спаси ОС по някакъв начин ,защото е служебен лаптоп с всичките ми проекти в него и сега го управлявам само с клавиатурата и е меко казано тегаво :D Благодаря предварително :)

Repair Windows 8 using Automatic Repair - ползвай Refresh Your PC. Запази си важните неща преди операцията, успех!

Като цяло си пази проектите и важните неща на още минимум един носител, хеле пък въобще да не са на системния дял с операционна система, това е тотална грешка!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.