Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

От година се заглеждам по механичната клавиатура на на Razer - Blackwidow Chroma.
Това, което често срещам в описанието, е че "разполага с най-добрите механични прекъсвачи в зелен и оранжев вариант, а вече и в жълт!".
Има ли някаква разлика между цветовете и в какво се крие тя, която да помогне за най-правилен избор?

razer-blackwidow-chroma-v2-green-switch.jpg?unique=3203

Поздрави. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 17 часа, Kuncavia написа:

Здравейте,

От година се заглеждам по механичната клавиатура на на Razer - Blackwidow Chroma.
Това, което често срещам в описанието, е че "разполага с най-добрите механични прекъсвачи в зелен и оранжев вариант, а вече и в жълт!".
Има ли някаква разлика между цветовете и в какво се крие тя, която да помогне за най-правилен избор?

razer-blackwidow-chroma-v2-green-switch.jpg?unique=3203

Поздрави. 

Това, за което питаш мисля, че са така наречените Switch-ове. Различните цветове на суичовете определят колко шумни са всъщност. Тоест, при едни се чува по-силно щтракане, при други по-слабо. Общо взето на който, както му харесва - дали иска по-шумна механична клавиатура или по-тиха.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, ще се разровя, кой цвят е по-тих :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За какво ти трябва клавиатурата?
За игра, за писане?

Реално Razer от 2014 насам ползват техни switch-оев ( до преди това патента се държеше от Cherry - немска фирма, която ги е измислила ).
Основните разлики са в тактилността и силата на натиск. Сините и кафявите Cherry MX - са тактилни - това значи че като натискаш бутона го усещаш да щрака ( което реално ги прави и шумни ) - Сините ( на razer еквивалента е зелени ) са най-шумни, кафявите са по-тихи, но пак са тактилни, черните и червените са нетактилни и по-тихи - разликата е в силата натиск.

Честно казано, ако не си някакъв заклет фен на "светлинките" по-добре не взимай RGB, ще имаш същата клавиатура със стотина лв по-евтино.
Иначе имам blackwidow 2014 със зелени switch-ове и си работи до момента без проблеми. Ползвал съм и други - SteelSeries g6v2 - тя с е черни - при нея имах проблем при писането, заради самите се случваше често да пише символ по 2 пъти, coolermaster storm - с кафяви Cherry MX също имам - много е добра за писане.

А междудругото, ако искаш бюджетно решение  ( междудругото аз я ползвам всекидневно вече, защото ми допадна ) можеш да видиш на Bloody B820R: https://www.bloody.com/en/product.php?pid=11&id=154
Струва 100 и няколко лв, и бутоните са оптични, реално при натискане прекъсваш светлина а не натискаш реален ключ. Изглежда малко смешно модела, подсветката е трагична, но клавиатурата си е чудесна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За игри ми трябва, чудих се дълго време за механична или обикновена (забравих и името) и реших, че механична ще е по-добра за мен. Най-малкото е идиото устойчива. Това е и причината от години да си купувам клавиатури до 20 лв, тъй като редовно пият бира или кола или се случва макар и на дърти години да си позволя да им вкарам една тупаница. Спрял съм се на RBG версията заради мишката и пада, които имам. Вманиачен съм си на тема глупости и заради това, ще се налож ида дам 100 лв. повече... 

Имам приятел, който ползва BlackWidow от 2014-та, но не знам с какви switch-ове е. Доста е шумна, тъй като като играем в Discord и постоянно чувам как чука по клавиатурата. Едва ли ще ми пречи дали е по-шумна или не, просто искам да подбера най-правилния вариант.

Поздрави,

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 часа, Kuncavia написа:

За игри ми трябва, чудих се дълго време за механична или обикновена (забравих и името) и реших, че механична ще е по-добра за мен. Най-малкото е идиото устойчива. Това е и причината от години да си купувам клавиатури до 20 лв, тъй като редовно пият бира или кола или се случва макар и на дърти години да си позволя да им вкарам една тупаница. Спрял съм се на RBG версията заради мишката и пада, които имам. Вманиачен съм си на тема глупости и заради това, ще се налож ида дам 100 лв. повече... 

Имам приятел, който ползва BlackWidow от 2014-та, но не знам с какви switch-ове е. Доста е шумна, тъй като като играем в Discord и постоянно чувам как чука по клавиатурата. Едва ли ще ми пречи дали е по-шумна или не, просто искам да подбера най-правилния вариант.

Поздрави,

Ами ти си преценяваш. Аз основно ги ползвам за писане.
Ако имаш къде да отидеш да ги тестваш ще е най-добре, за да видиш коя ти е най-удобна, щото реално най-хубава клавиатура няма - важното е да ти е удобна.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Георги Ламбов
      Всичко започна един ден. Включвам компютъра за да поиграя. Вече започвам да играя и разбирам че клавиатурата не работи но свети. В първия момент си мислих че се развалила. Шремахнах я от компютъра и го рестартирах. След премахването на клавиатурата при зареждането на Windows започва да пищи за 5 секунди и ми излизат тези неща на екрана но когато е с клавиатура не ми излизат. Купих си нова но  тя свети и като тръгна да я използван не реагира.Според вас какво е. 

• от Greak
      Здравейте,
      Сдобих се наскоро с една стара клавиатура, която бих искал да използвам, но ме спира преходника, който използва:

До колкото можах да се информирам, клавиатурата ми използва DIN 41524, което за жалост не ми помогна особено в търсенето. Търсих и в Aliexpress, както и в други сайтове, но не мога да намеря подходящия преходник към USB, с който да мога да използвам въпросната клавиатура. Бихте ли ми помогнали?

Благодаря

• от Ivan Minyov
      Здраейте пичове, тъй като си счупих клавиатурата си търся нова. Обмислям закупуването на COUGAR DEATHFIRE EX COMBO, тъй като съм фен на марката, а и е на добра цена. Но искам да питам дали някой има мнение за нея и дали става за доста дълги гейминг сесии. Удобна ли е, мишката как е кой каквото знае ще ми е от полза. Мерси предварително.
    • от Ivan Minyov
      Здравейте, постоянно играя на компа и вчера малко се бях запалил и потроших старата клавиатура. Та както и да е търся си нова и нямам никаква идея каква да е тя. Спрял съм се на тази клавиатура на Cougar. Някой има ли я имате ли мнение за нея и ще издържи ли, защото понякога доста се вкарвам във филма.
    • от slavcho hadjiyata
      Здравейте приятели! Поздрави за годишнината на Калдата!
      Наскоро инсталирах Xenialpup64 7.5. Работи доста добре, но "забравя" настройките за избрана клавиатура, добавен език, неговият вариант и клавишните комбинации за смяна на подредбата. Настройва се добре, работи до края на сесията, но след рестарт иска нова настройка на гореописаните опции.
      Моля, помогнете, но ако може с по-детайлно описание, тъй като не се смятам за IT-специалист.
      Благодаря предварително!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.