Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

преди месец ми подариха лаптоп Lenovo Ideapad 310-15iap които беше с изгорял хард диск 1 TB westal digital 7200 rpm и аз взех от моя по слаб лаптоп хардиск 250 гб на hitachi 4200rpm от доло на лаптопа пише windows 10 64 bit pro аз си изтеглих записах на флашка 8 гб преинсталирах го драйвърите дойдоха автоматично сложих си там необходимите програми но лаптопа варви доста бавно от как во може да бъде

апак от доло на капа пише чее произведен на Date 9/12/2016 Microsoft (R)

ето и характеристиките на лаптопа 

дъно ами не знам 

процесор Intel Celeron 1.10  (4 Cpus) тоест 4 ядрен

рам 1x4 гб ддр3л

хард диск 250 gb 4200rpm

видео intel (R) BXT  Mobile  decstop gra 2GB версия Dirext12

а като подкарам windows 7 64 bit или 32 bit драйвърите за Wifi, Lan adapter ,Camera а когато ги инсталирам , след рестарт windows- не стартира показва логото  но не стартира пускам го на безопасен режим от F8 статрираи нормално и ими исписва проблем с драиверите 

а със windows 10 всичко си тръгва но върви много бавно 

от какво може да бъде:D

Редактирано от Body PC WINDOWS REPAIR (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

преди 14 минути, Body PC WINDOWS REPAIR написа:

преди месец ми подариха лаптоп Lenovo Ideapad 310-15iap които беше с изгорял хард диск 1 TB westal digital 7200 rpm и аз взех от моя по слаб лаптоп хардиск 250 гб на hitachi 4200rpm от доло на лаптопа пише windows 10 64 bit pro аз си изтеглих записах на флашка 8 гб преинсталирах го драйвърите дойдоха автоматично сложих си там необходимите програми но лаптопа варви доста бавно от как во може да бъде

апак от доло на капа пише чее произведен на Date 9/12/2016 Microsoft (R)

ето и характеристиките на лаптопа 

дъно ами не знам 

процесор Intel Celeron 1.10  (4 Cpus) тоест 4 ядрен

рам 1x4 гб ддр3л

хард диск 250 gb 4200rpm

видео intel (R) BXT  Mobile  decstop gra 2GB версия Dirext12

а като подкарам windows 7 64 bit или 32 bit драйвърите за Wifi, Lan adapter ,Camera а когато ги инсталирам , след рестарт windows- не стартира показва логото  но не стартира пускам го на безопасен режим от F8 статрираи нормално и ими исписва проблем с драиверите 

а със windows 10 всичко си тръгва но върви много бавно 

от какво може да бъде:D

От тези неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като комбинираш бавен стар диск и бавен процесор как очакваш да е бърз лаптопа - поне да му беше сложил някое SSD да живне малко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, ined написа:

Като комбинираш бавен стар диск и бавен процесор как очакваш да е бърз лаптопа - поне да му беше сложил някое SSD да живне малко

ами то процесора не е сменян то е запоен фактичиски трябва да се махне на пара а за харда дали е от него с какъв трябва да го сменя с по голяма скорост или с SSD

ами един мой приятел има 240 гб на кинстон ще го попитам

аи то процесора сие фабрично сложен ако е така защо саго наприви за windows 10 лаптопа

преди 45 минути, plamen_petrov_80 написа:

От тези неща.

пламене кое му е бавното за харда разбирам с ниска скорост е но но всичко друго си е добро

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се направя, че не съм забелязал обръщението ти!

Не знам кое визираш като добро, процесора е като за телефон. Тези 4 ядра изобщо не ги гледай!

След това си подменил най-бавната част в една система (твърдия диск) с възможно най-бавния възможен избор (4200 rpm).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, plamen_petrov_80 написа:

Ще се направя, че не съм забелязал обръщението ти!

Не знам кое визираш като добро, процесора е като за телефон. Тези 4 ядра изобщо не ги гледай!

След това си подменил най-бавната част в една система (твърдия диск) с възможно най-бавния възможен избор (4200 rpm).

разбирамте исках да кажа че за нормално позване за Facebook  и Youtube и клиповете ми вървят на 4k без да забива въпроса е какво да му подсиля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш две хардуерни опции за подобрения на този лаптоп - диск и памет.

И тъй като диска ти е ужасно бавен то да едно SSD 120-128GB би оправило този проблем.

Другото е оптимизации или смяна на ОС-а.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, plamen_petrov_80 написа:

Имаш две хардуерни опции за подобрения на този лаптоп - диск и памет.

И тъй като диска ти е ужасно бавен то да едно SSD 120-128GB би оправило този проблем.

Другото е оптимизации или смяна на ОС-а.

може ли да ми намериш и постнеш линк на някое добро но по евтино SSd  дали ще стане бърз с едно ssd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Примерно това: ADATA SSD Ultimate SU800 128GB 3D NAN.

По-бърз няма да стане - всъщност бърз е относително понятие, но ще елиминираш бавенето породено от дисковата система и този така як  лаптоп ще може да разгърне истинския си потенциал (колкото и малък да е той).

Между другото когато е на батерия и когато е на зарядно усещаш ли разлика в работата му?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 24 минути, plamen_petrov_80 написа:

Примерно това: ADATA SSD Ultimate SU800 128GB 3D NAN.

По-бърз няма да стане - всъщност бърз е относително понятие, но ще елиминираш бавенето породено от дисковата система и този така як  лаптоп ще може да разгърне истинския си потенциал (колкото и малък да е той).

Между другото когато е на батерия и когато е на зарядно усещаш ли разлика в работата му?

ами когато съм на зарядно работи добре когато се зареди батерията държи около 5-6 часа и когато стигне 15 % батерия забива за момент явно губи мощност слагам зарядно и се оправя когато е зареден върви нормално клиповете ми вървят на най даброто качество в Youtube игрите като CS GO , GTA V , Minecraft , NFS, Wars...и още  на тест на ookla test интернет прави 129 download speed и  101 mb upload но работи някак бавно може дае заради харда благодаря ти за отговора ати какво мислиш за батерията

преди 11 минути, Body PC WINDOWS REPAIR написа:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е бюджетен лаптоп с много слаб процесор. Ако смениш хард диска може да поне да стартира малко по-бързо приложенията и Windows, но не очаквай кой знае каква разлика. Също и RAM паметта не вярвам да може да се смени, най-вероятно е само един слот и едва ли поддържа повече от 4Gb, ако поддържа 8Gb ще трябва да купиш цяла платка и тази 4Gb да я продадеш евентуално. Ползвай го така, ако не го продай, добави пари и си вземи нещо по-нормално с поне I3 процесор или нещо втора употреба и не толкова бюджетно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 17 часа, Радослав Матев написа:

Това е бюджетен лаптоп с много слаб процесор. Ако смениш хард диска може да поне да стартира малко по-бързо приложенията и Windows, но не очаквай кой знае каква разлика. Също и RAM паметта не вярвам да може да се смени, най-вероятно е само един слот и едва ли поддържа повече от 4Gb, ако поддържа 8Gb ще трябва да купиш цяла платка и тази 4Gb да я продадеш евентуално. Ползвай го така, ако не го продай, добави пари и си вземи нещо по-нормално с поне I3 процесор или нещо втора употреба и не толкова бюджетно.

на сайта пише че поддържа до 12gb рам и да има още един слот за рам

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пробвай варианта, но както ти казаха и другите колеги, процесора много те спъва. Дори и SSD и RAM да добавиш, не очаквай нищо повече от тази машина.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря на всички за отговорите купих си още 8 гб рам и ссд 240 гб но махнаха записвачката сега лаптопа е самолет

отварям много раздели поддържа тежки програми играя игрите на макс настройки много ви благодаря можете да видите снимката

Без име.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хаха мазохист :)

Кои игри играеш? Дай снимка :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 часа, Радослав Матев написа:

Хаха мазохист :)

Кои игри играеш? Дай снимка :)

това май стига и на интернет на download speed 759.38 и на upload 199.45 :DSONY-Vegas-Pro-Review-2.thumb.png.63fee83a1e5338bbef4ebf2061c5272e.png

gta.jpg

cs.jpg

video settings.png

maxresdefault.jpg

speedtest_1024x1024.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Такива тролски теми какъв е смисъла да се пускат? С лаптопа, който си дал в началото, няма как да ги правиш тези неща! Най-вече с този процесор и вградено видео! Тези снимки 1000% са от друг модел или десктоп машина. Това не е от лаптоп с Celeron процесор и вградено видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.