Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

нов съм в тази сфера и наистина нищо не разбирам. Кое как работи, защо, ама колко мощност и т.н. Та целта ми е да си направя мощен сетъп с някакво средно качество на музиката. Разполагам с 2 суббуфера, единият е китаец неизвестен (FEIYIPU), другият е Edifier и общо 5 тонколони към тях. Китайският (може и двата да са китайски, но този който свети в синьо ще го наричам така) има място за 3 тонколони (ляво,дясно,среда) а Edifier-ът само за 2. За компютъра използвам китайският суббуфер с 2те тонколони на Edifier-а и центъра на китайския. 
Идеята ми е да закупя 2(или 3) тонколони и да използвам Edifier-ския суббуфер, защото той ми харесва повече, но съм склонен на предложения от ваша страна. Дали да купувам 2.1 система(нова) или да използвам част от наличното и 2 нови тонколони, или не знам. Мисля, че за 200 лева могат да се купят някакви добри тонколони, но вие ще прецените. 
Благодаря предварително! 

П.С. да, ще ги забърша :D
П.С. 2  мога да отделя и до 250лв, но ако ще има някаква съществена разлика

25319724_1954917848107821_1063360359_o.jpg

25271114_1954919031441036_2137732475_o.jpg

25270911_1954917804774492_1735968416_o.jpg

25198509_1954917818107824_1470795409_o.jpg

25189753_1954917814774491_491981697_o.jpg

25189694_1954919018107704_1171962666_o.jpg

25198569_1954917801441159_1380101596_o.jpg

Редактирано от Wildzet (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съвета ми е да продадете всичкитеаудио системи (компютърни тонколони) и вземате пак компютърни, но "по висок клас". (защото за усилвател + тонколони не стигат)

Tова, което сте го намислили е трудно осъществимо, защото ще има забавяне във звука между отделните компоненти (вградени тонколони със усилвател)

Насочете се пак към Edifier или Microlab, ако искате добро съотношение цена/качество.

Ако ще е основно за музика то 2.0 система е по добре. Например:

Тонколона Microlab SOLO 7C, 2.0, 110W, RCA, черна, дистанционно управление -

Microlab Pro 3, 2.0, 90W RMS

Основно за филми и игри:

Тонколона Microlab FC 730, 5.1, RMS 84W (5x12W + 24W), RCA, червено дърво, eAirBass Subwoofer

Edifier M3600DB Black

Edifier C3X

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази тонколона Microlab SOLO 7C ... 1 тонколона ли е или са две? Не схващам от снимката и името, затова питам, изглежда доста добре. А за 9лв отгоре има в същия сайт 2х80watta, дали не е още по-изгодно? 

И също така някаква идея каква е големината на колоната/ите? 

Редактирано от Wildzet (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Wildzet написа:

Тази тонколона Microlab SOLO 7C ... 1 тонколона ли е или са две? Не схващам от снимката и името, затова питам, изглежда доста добре. А за 9лв отгоре има в същия сайт 2х80watta, дали не е още по-изгодно? 

И също така някаква идея каква е големината на колоната/ите? 

Във описанието пише какви са размерите или в официалният сайт.

Относно тонколоните дали са две би трябвало, защото във едната е усилвателя Няма как да продават тази с усилвателя или другата.

Разбира се, че има други по скъпи предложения, моите бяха съобразно бюджета,

Иначе, това е много добър избор извън бюджета:

Edifier R2730DB

Редактирано от oic (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доста са масивни тия Microlab SOLO 7C, най-вероятно те ще са. Отворен съм за предложения и малко по-евтини пак 2.0. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 52 минути, Wildzet написа:

Доста са масивни тия Microlab SOLO 7C, най-вероятно те ще са. Отворен съм за предложения и малко по-евтини пак 2.0. 

Под 200 лева ще си купиш обикновени свирки, които и до сега си имал.Не можеш ли да посъбереш още пари, да почакаш и да си вземеш ето този модел? Поне ще си доволен в близките 5 години.   https://3dnews.ru/820404 Теста и статията са на руски език, но всичко се разбира.Добавено: Цената им в Jar е  360 лева!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, *LZ4JW* написа:

Под 200 лева ще си купиш обикновени свирки, които и до сега си имал.Не можеш ли да посъбереш още пари, да почакаш и да си вземеш ето този модел? Поне ще си доволен в близките 5 години.   https://3dnews.ru/820404 Теста и статията са на руски език, но всичко се разбира.

Прав си за това със ''свирките'', но сега е този момент, в който съм решил, че вече съм събрал и е време. То винаги ще може да се изчакат още 3-4 месеца, да се съберат едни 150-200лева отгоре, и после пак да се изчакат няколко месеца и така :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, Wildzet написа:

Прав си за това със ''свирките'', но сега е този момент, в който съм решил, че вече съм събрал и е време. То винаги ще може да се изчакат още 3-4 месеца, да се съберат едни 150-200лева отгоре, и после пак да се изчакат няколко месеца и така :D

Предчувствах, че не беше необходимо да посочвам модел. Бягаш от боклук на по нов, но същия!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, *LZ4JW* написа:

Предчувствах, че не беше необходимо да посочвам модел. Бягаш от боклук на по нов, но същия!

Тоест тия 7c solo не си заслужават въобще? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 11 минути, Wildzet написа:

Тоест тия 7c solo не си заслужават въобще? 

Напротив. Заслужават си, но защо да не са 9С, когато цената е приемлива, а и са много добри за целта, за която ги искаш. Прочети статията. Аз ненапразно я търсих да ти я прикача към темата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.