Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Може ли някой  да конвертира каченият файл във векторен формат или нещо такова, защото във pdf нито една печатница във Варна не могат да го разпечатат в реални размери 2,5х5 метра някъде е реално, файла се отваря нормално, но казват да се преобразува във друг формат, защото не могли да го разпечатат в такъв формат и не става и аз не мога да го преобразувам явно компютъра ми е слаб, защото с която и програма да се пробвам ми забива и увисва- С CorelDraw например. Това не е крайният вариант на файла правен е със специална програма платена, просто не знам защо така се получава. Ако може да ми кажете как мога да го преобразувам във друг формат без да загуби качеството си и реалните си размери ще съм благодарен.

РОД. ДЪРВО - 17.11..pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може ли от програмата, с която е правено ... export to ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, 2249 написа:

Не може ли от програмата, с която е правено ... export to ...

Не, единственият вариант е pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всякакви онлайн конвертори дават грешка. Ще пробвам нещо, но малко по-късно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май нищо не ти е ясно от тези неща. И печатниците предпочитат да не се занимават с псевдоклиенти, които да им обясняват как да работят, пък и за без пари.

Каква е целта на всичко това и на какъв материал трябва да излезе? Хартия, фолио или нещо друго? И от какво разстояние трябва да се гледа, след като искаш да е 5 метра дългия размер? Предполагам че е за единична бройка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 22 минути, Филипов написа:

Май нищо не ти е ясно от тези неща. И печатниците предпочитат да не се занимават с псевдоклиенти, които да им обясняват как да работят, пък и за без пари.

Каква е целта на всичко това и на какъв материал трябва да излезе? Хартия, фолио или нещо друго? И от какво разстояние трябва да се гледа, след като искаш да е 5 метра дългия размер? Предполагам че е за единична бройка.

И защо нападаш човека ? Нещо си се газирал рано-рано ...

Кое трябва да му е ясно ? Теорията за големия взрив ? Има файл с разширение pdf и моли за помощ файлът да бъде конвертиран в друг вид. Кое му е за разбиране ? И как така реши, че е "псевдоклиент". Има си проект човека, плаща да му бъде разпечатан. Който не може - да не се захваща. Че и адвокат на печатниците стана.

gig93, ще пробвам нещо, и ако стане - ще пиша.

Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, gig93 написа:

Може ли някой  да конвертира каченият файл във векторен формат или нещо такова, защото във pdf нито една печатница във Варна не могат да го разпечатат в реални размери 2,5х5 метра някъде е реално, файла се отваря нормално, но казват да се преобразува във друг формат, защото не могли да го разпечатат в такъв формат и не става и аз не мога да го преобразувам явно компютъра ми е слаб, защото с която и програма да се пробвам ми забива и увисва- С CorelDraw например. Това не е крайният вариант на файла правен е със специална програма платена, просто не знам защо така се получава. Ако може да ми кажете как мога да го преобразувам във друг формат без да загуби качеството си и реалните си размери ще съм благодарен.

РОД. ДЪРВО - 17.11..pdf

Отваря се с Акробат, File->Print и се избира постер. Като целеви принтер си инсталирате виртуален PDF принтер. И като резултат получавате доста PDF с размер А4. (или един многостраничен PDF А4).

Между другото софтуера, който ползвате е лош, не представя истинско дърво и оставя 98% от страницата празна. И махнете този фон, който затормозва цялото зареждане

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, capnemo написа:

Отваря се

Аз го отворих, но трябваше да зумвам половин час...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Johnny B написа:

Аз го отворих, но трябваше да зумвам половин час...

Не е нужно да се зумва, просто Ctrl+P :P

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, capnemo написа:

Не е нужно да се зумва, просто Ctrl+P :P

Добре, а тоя постер ако е такъв, колко смачкан ще излезе на А4 и ще може ли да се чете? :biggrin:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, Johnny B написа:

Добре, а тоя постер ако е такъв, колко смачкан ще излезе на А4 и ще може ли да се чете? :biggrin:

Пак не си разбрал. Постер означава че файла ще се отпечата на парчета, които после си лепиш и получаваш билборда 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 минути, capnemo написа:

Пак не си разбрал. Постер означава че файла ще се отпечата на парчета, които после си лепиш и получаваш билборда 

Бреййй, адоба имал такава фунциия. Браво :) Аз не го използвам, за това не знам..
Научих нещо ново днес! :)

Редактирано от Johnny B (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен никаква конверсия няма да помогне. Аз бих направил проекта отново, но с правилния софтуер /не знам кой точно е - разбиращите ще кажат/.

Успех.

Аз радко, но ползвам ТОВА .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като гледам файла май не маже да се преобразува. По добре започни проекта си на ново и използвай word. Смятам че ще ти се получи добре проекта с нея, а и файловете ще се принтират лесно. Надявам се че бях полезна :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
преди 1 час, 2249 написа:

Според мен никаква конверсия няма да помогне

на изтегления файл не се разчиташе името, но при отваряне с браузър и запис се получи това

Family tree of Димитър Христов Димитров-кмет 2011_19 г_.pdf

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.