Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, от известно време имам няколко проблема с доста стара инсталация на домашния ми компютър:

1.От десетина дни ми прави впечатление, че изчезна известието за налични ъпдейти.Днес реших да проверя какво се случва и през пропъртис на компютъра опитах да отворя "Windows update" отварянето зависна за около 10-15 минути през това време компютъра си работеше без проблеми, настройките за ъпдейт са да ме информира и аз да избирам какво да инсталирам.След като се отвори избрах да провери за ъпдейти и ми извади съобщение, че сървиса е спрян и да рестартирам проверих какво става и се оказа, че сървиса е стартиран, рестартирах и горната ситуация се повтори.

2.От около месец при стартиране/рестартиране на компютъра на иконата за мрежовите настройки се появява "лодващото синьо кръгче" през това време няма интернет, като точно преди да зареди настройките компютъра "зависва" и всички икони на десктопа стават бели.

3.Пуснах sfc/scannow съобщението е, че има коруптед файлове които не са поправени.Има ли начин/програма с, която да прочета лога и да търся решение?

Поздрави и Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нови updates едва ли ще имаш. Майкрософт спира всички по-стари версии от windows 10. Колкото до другите проблеми, ако отдавна не си преинсталирал windows е хубаво да го направиш.

• Харесва ми 1
  • Тъжен 1
  • Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Емил Костов написа:

Нови updates едва ли ще имаш. Майкрософт спира всички по-стари версии от windows 10. Колкото до другите проблеми, ако отдавна не си преинсталирал windows е хубаво да го направиш.

Чудя се дали да се хабя да "ВИ" отговарям....и отговора ми се съдържа в горния пост!Бъдете така добър г-н Костов "Модератор Хардуер" да не ми цапате темата ако нямате нищо смислено за казване!!!

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Joll1Roger написа:

Чудя се дали да се хабя да "ВИ" отговарям....и отговора ми се съдържа в горния пост!Бъдете така добър г-н Костов "Модератор Хардуер" да не ми цапате темата ако нямате нищо смислено за казване!!!

Благодаря

Не виждам нищо безмислено в казаното от мен. А това, че на Вас не ви харесва и не го приемате е нещо съвсем друго. За мен само поста: ".....имам няколко проблема с доста стара инсталация...." е достатъчен за да преинсталирам дадената ОС. Но щом вие желаете да се мъчите с омазана и пълна с грешки ОС то си е ваше желание. 

• Харесва ми 2
  • Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, Емил Костов написа:

Не виждам нищо безмислено в казаното от мен. А това, че на Вас не ви харесва и не го приемате е нещо съвсем друго. За мен само поста: ".....имам няколко проблема с доста стара инсталация...." е достатъчен за да преинсталирам дадената ОС. Но щом вие желаете да се мъчите с омазана и пълна с грешки ОС то си е ваше желание. 

Бъдете така добър да се изхождате с безмислените си мнения само в хардуерния отдел на форума г-н "МОДЕРАТОР"!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 46 минути, Емил Костов написа:

Я кажи господин новинар от кога Майкрософт спира ъпдейтите за WIN7 ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 минута, adersa написа:

Това няма абсолютно никакво значение! Защото Микрософт не си поплюват и отдавна тръбят, че нямат желанието да поддържат старата система и обикновено крият своето нехайство към съвместимост и ъпдейт. Така или иначе тази система излиза от употреба след 2 години. Моя съвет към питащия е да изчака тези 2 години и точно тогава да инсталира Windows 7 за да не му се налага да чака за още патчове и ъпдейти, които с всяка поправка оставят след себе си шлака.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, adersa написа:

Не съм новинар. Факт е, че Майкрософт спират нарочно updates както и всичко за windows 7 и 8. Дори вече 7 не може да го надградиш до 10 за определени платформи. Updates също не тръгват или правят проблеми.  Ето ти и една статия по проблема.

• Харесва ми 1
  • Тъжен 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Емил Костов написа:

Поредния ръб,  който се изказва неподготвен. https://support.microsoft.com/en-us/help/13853/windows-lifecycle-fact-sheet

Според вас една машина щом е зациклила трябва да се преинсталира веднага. Добра логика г-н Костов. Надявам се да не се занимавате професионално с това, че жална им майка на клиентите ви. 

Автора почисти системата от временни файлове, кеш, стари регистри, ако харда ти е обикновен не някой SSD, дефрагментирай. Отиди в Services пусни Windows Update и пробвай пак да сканира за ъпдейти, ако не се получи така, ще го мислим по-нататък. Сканирай за вируси, за всеки случей.

sfc/scannow???? това пък защо, при положение че проблема ти се свежда до едина неработеща услуга и циклещ диск. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще помоля двамата господа Joll1Roger както Пуканчо0 да говорят нормално . Претендирате, че разбирате и имате капацитет, а говорите за изхождане и ръбове. Считайте се за предупредени и двамата. 

• Ха-ха 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Емил Костов написа:

Не съм новинар. Факт е, че Майкрософт спират нарочно updates както и всичко за windows 7 и 8. Дори вече 7 не може да го надградиш до 10 за определени платформи. Updates също не тръгват или правят проблеми.  Ето ти и една статия по проблема.

От посочената от вас статия става ясно че няма да поддържа новия хардуер, но поддръжката по сигурноста ще продължи както е по график. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
току-що, Пуканчо0 написа:

От посочената от вас статия става ясно че няма да поддържа новия хардуер, но поддръжката по сигурноста ще продължи както е по график. 

За съжаление не се случва точно така. Не пазя конфигурации, с които съм има проблеми, но както и да е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както бях по горе Емо пак се изказа неподготвен цитат от статията <

Все пак Windows 7 и 8.1 няма да спрат да се поддържат.

Операционните системи ще продължат да получават Windows ъпдейти съответно до 2020 и 2023 г. Но ъпдейтите ще бъдат разработвани за официално поддържания от тези платформи хардуер.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 29 минути, Пуканчо0 написа:

Поредния ръб,  който се изказва неподготвен. https://support.microsoft.com/en-us/help/13853/windows-lifecycle-fact-sheet

Според вас една машина щом е зациклила трябва да се преинсталира веднага. Добра логика г-н Костов. Надявам се да не се занимавате професионално с това, че жална им майка на клиентите ви. 

Автора почисти системата от временни файлове, кеш, стари регистри, ако харда ти е обикновен не някой SSD, дефрагментирай. Отиди в Services пусни Windows Update и пробвай пак да сканира за ъпдейти, ако не се получи така, ще го мислим по-нататък. Сканирай за вируси, за всеки случей.

sfc/scannow???? това пък защо, при положение че проблема ти се свежда до едина неработеща услуга и циклещ диск. 

1.Windows Update е стартиран според services, след всеки рестарт ми казва, че е спрян проверявам .... стартиран е и пак така....Ако диска цикли ще цикли и компютъра, но компа е наред(браузвам, youtube, игри) всичко е наред цикли  Windows Update.

2.По-точка 2 някакви идеи ... освен, че микромеките мрисници ми спрели поддръжката?

Благодаря ..... на неакащите и неръбовете за помоща ;)

Верно ли бе г-н Модератор статия от webcafe???

Редактирано от Joll1Roger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 16 минути, adersa написа:

Както бях по горе Емо пак се изказа неподготвен цитат от статията <

Все пак Windows 7 и 8.1 няма да спрат да се поддържат.

Операционните системи ще продължат да получават Windows ъпдейти съответно до 2020 и 2023 г. Но ъпдейтите ще бъдат разработвани за официално поддържания от тези платформи хардуер.

Сам виждаш какво правят Майкрософт, така че техните официални становища се менят постоянно. Но да оставим мен, решавайте проблема на постващия. Аз съм дал мнение. Предупредих просто да няма обидни думи. Сега чакам да видя какво ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, Емил Костов написа:

Сега чакам да видя какво ще стане.

Най-вероятно ще преинсталира. Ако не иска, ще стои в кочината и ще мие с мръсна вода. Защото не желае да му е чистичко и застлано, предпочита да извива ръцете на Микрософт, ама е забравил кой е направил системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една преинсталация на домашен гейм комп отнема 30мин , а вие смешници сте седнали да си мерите пишките разбираш ли ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, velislavvasilev написа:

Бе, айде да не са 30 мин. И не е само преинсталацията. От доста време не бях инсталирал Уин и бях забравил що за простотия е. Хем бавно се инсталира, пък с ъпдейтите да не говорим след това. Ми програмите и евентуално оптимизация. На мен ми коства горе-долу половин ден цялата тази операция: от преинсталирането до оптимизация, инсталиране на 10-тина програми и ъпгрейдване. И гадното е, че често се налага рестарт след ъпдейти. И, ако трябва преди инсталацията да си набавиш читав оригиналено iso и да го запишеш на флашка/диск (и това е част от инсталацията).. Работата е много далеч от 30 мин.

Че кой уважаващ себи си човек , който използва компютър всеки ден няма готова преинсталираща флашка с win7 и папка с 10 програми на харда щото операционната система задължително е на ссд 128гб НЕ разделени , а оставащото място е предостатъчно да инсталираш всяка игра , на която си решил да врътнеш сингъла и след това да я деинсталираш и така отново и отново ... въпроса пичове е , че в годината излизат ЖАЛЪК брой заглавия , които си струва да изиграеш , а най-лошото е че всеки истински геймър врътва това заглавие за няма и ден и как иначе като са 10ина мисии пък накрая дай 100лв ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, спор няма, отнема и нерви и време всяка нова инсталация. Но всичко може да се запази като данни, особено записи на игри или данни от програми, стига да се копират нужните папки и после след инсталацията да се върнат обратно. Повечето неща се намират в "My documents", "Program data", "C:\Users\СЪОТВЕТНОТО ИМЕ\..." и разните подпапки, въпроса е да се копират на друг диск/дял/USB и после да се върнат. По този начин няма да си загубите ценна информация, а и ще си спестите време за настройки. Съответно всичко става най-бързо ако се работи с SSD дискове и бързи USB устройства. И понякога колкото и да се "кърпи" и "лекува" дадена система, в един случай пак се налага да се преинсталира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.