Премини към съдържанието
borisfx

Каква е разликата между Global ROM и Global version при телефоните Xiaomi

Препоръчан отговор

Здравейте. Харесал съм си телефон Xiaomi, но виждам че всички телефони на Xiaomi за европейския пазар имат две версии. Едните са обозначени че са с Official Global ROM, а другите са обозначени като Official Global Version. Та въпроса ми е - каква е разликата между Global ROM и Global Version. И двете са глобални, и при двете има български език и двете работят с европейските стандарти изобщо и двата вида са напълно еднакви. Е тогава защо едното е ROM а другото е Version. Каква е разликата между телефоните с Global ROM и тези с Global Version и кой да предпочета - Global ROM или Global Version???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От чуждите форуми, с помощта на преводача Гугъл:

"Global ROM е софтуер, глобалната версия е хардуер.
Глобалните версии на телефони обикновено поддържат повече LTE ленти, отколкото обикновените китайски версии. Тези ленти ще бъдат там, независимо от използвания ROM.
Global ROM е софтуер и може да бъде инсталиран на всяко устройство, което е изградено от Global. Мигането на глобален ROM на обикновен телефон няма да го направи Global Version по никакъв начин."

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.