Премини към съдържанието
Stefan Nenchev

Скрипт за въвеждане на дата, час и минута в текстов файл

Препоръчан отговор

Здравейте! Имам нужда от скрипт, който да въвежда дата, час и минута в текстов файл. При повторно изпълняване на скрипта да не се изтриват предишните данни, а да се запазват като  списък.
Например:
1:08 PM 12/26/2017; 2:08 PM 12/26/2017; 3:08 PM 12/26/2017.
Ще бъда много благодарен ако някой ми го напише на PowerShell, Batch, VBScript или JScript.

Редактирано от Stefan Nenchev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Notepad и натискане на F5 не става ли ? Или трябва на няколко файла едновременно да се добавя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

С Notepad и натискане на F5 не става ли ? Или трябва на няколко файла едновременно да се добавя ?

Става, но аз искам скриптът да го прави вместо мен. Файлът е само един. Искам да сложа скрипта в една програма. Програмата ще активира скрипта, когато е нужно. Искам просто да знам кога се е случило и тя да ми води нещо като дневник, ако ме разбирате. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AutoHotkey върши ли работа? Ако да, мога да разпиша нещо набързо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Цитат

AutoHotkey върши ли работа? Ако да, мога да разпиша нещо набързо.

Аз не разбирам от такива програми и не мога да ви отговоря, но схемата е следната. Ако показалецът на мишката се движи, програмата ще засече това и ще се задейства, в резултат на което тя ще изпълни самия скрипт. Името на програмата е Move Mouse 3.
Ако можете да ми предложите друг начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглих си програмата AutoHotKey. Смятам, че ще ми свърши работа, но май няма да се справя сам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
@echo off

for /F "tokens=2" %%i in ('date /t') do set mydate=%%i
set mytime=%time%
echo %mydate%:%mytime% >>path.to.file\filename.txt

Този скрипт въвежда/добавя текущите дата/час в текстовия файл path.to.file\filename.txt
Редактирано от ExaFlop (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 4 минути, ExaFlop написа:

@echo off

for /F "tokens=2" %%i in ('date /t') do set mydate=%%i
set mytime=%time%
echo %mydate%:%mytime% >>path.to.file\filename.txt

Работи перфектно. Благодаря на вас и на останалите за отговорите.

преди 1 минута, Stefan Nenchev написа:

Работи перфектно. Благодаря на вас и на останалите за отговорите. И Весела Коледа!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Seion
      Здравейте !  От край време чета доста неща тук и накрая се наканих да си направя регистрация тъй като и аз имам проблем
      Проблема е следният ... Променя ми се времето на windows-a ... С Windows 7 Ultimate 64 bit-a , дъното ми е Asus B150M-A (мисля,че другите неща нямат значение )
      Четох доста теми за този проблем,но нито една не реши проблема ми ...
      Проверявах 10 пъти дали time zone-aта е правилна ... Синхронизирах с различни сайт-ове ( базовият който е "time.windows.com" ми дава повечето пъти някаква грешка,че не може да се синхронизира с него,за това съм с друг "time.nist.gov" ) в началото всичко е наред,но след време часа и дата се променят,смених батерията на дъното,преинсталирах windowsa и все същият проблем,пробвах и това да вляза в service и там да го дам на Automatic sync , пробвах и да не се синхронизра с интернет а да въведа на ръка часа...
      Часа на windows-a и  BIOS-a е една и съща .. пробвах да сменя и часа през BIOSA,но пак никакъв ефект...
      Часа просто избързва ... не го бях пипал повече време и беше избързал с 2 дена и нещо ..
      Компютъра ми е нов ... на няма и 1 месец е  от началото съм с този проблем
      Благодаря ви предварително и извинете ако има някаква неточност
      Поздрави!
    • от Gangosa
      Добър ден имам проблем с тоя телефон.Купих го скоро нов е много добре върви имам безжична мрежа и се връзвам към нея.Обаче проблема е ,че като пусна мобилни данни да ползвам от сим картата не хващам интернет .В Англия съм и имам конфигурационно съобщение и ми иска пин.Картата нямаше пин и се наложи да създам и пак  не приема пина.А на друг телефон ползвам интернет с тая същата карта. Да пробвам с друга сим карта да си вземе настройките ли какво.Някой  ми казват ,че ръчно трябвало да се въведът .Аз от такива неща не разбирам и ви моля за помощ. Ето и снимки:

• от Kavios
      Здравейте може ли някой да ми даде работещ Vbscript файл,който изпраща съобщение на всичките абонати в Скайп.Много ще съм ви благодарен!
    • от leonsanchesss
      Здравейте искам да попитам за win 8,1 кога излиза официално и ще може ли от 8 да се премине към 8,1 и за някакъв developer acc как се действа с него и дали е безплатно ?
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.